18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. berfu kimya müh

berfu kimya müh TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bende yazdım daha 99 kişi olmuş haydi sizde destek verin

mujganasya bu yazıya teşekkür etti.

2. İsveç'ten bilim insanlarının yaptığı deneylerden sonra yeni bir süper-ağır elementin varlığı doğrulandı. Yakın zamanda resmi bir isim alması ve periyodik tablodaki diğer elementler arasına karışması bekleniyor.
    Bu periyodik tabloda 115 numaralı element için bir boşluk ayrılmıştır.

http://www.bilim.org/periyodik-tablo-yeni-bir-elemente-mi-kavusuyor.html

Kasımda sınav sorusu olacaktır. Bak sonra duymadık tüzükte yoktu istemiyorum.

Hüseyin Bozdoğan ve Alihan DAĞHAN bu yazıya teşekkür etti.
  3. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

idari mahkemeden açılıyorsa fazla masrafı olmaz..

4. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

ben 4 den fazla iptal olması hususunda fazla umutlanamıyorum artık.. keşke olsa.. ama olmaz.
    zira soruları inceledim tekrar.. cevabını, yönetmeliği ve tüzükleri.. yanıtlar onların içinde gizli.. hemde iyi gizli..
    buda soruları zor hale getiriyor.. amaç bu.. zor sormak, elemek.. neden 4 den fazla iptal etsin.. davaya gideriz, ama çok kazanan olcanı sanmıyorum.. zira gerçekten iptal edileck çok soruyu ben yanlış sanmışım.. ama tekrar tekrar inceleyince yanlış olmadıklarını gördüm..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

Selam yeaxoy,
    Senin bu formda en makul, mantıklı ve objektif yorum yapan arkadaşlar arasında görüyorum..
    tespitlerinin çok doğru olduğu açık...sorlardaki ince ayrıntıları görüyorsun.. misal ben b ile ugulama koordinatöründe iki doğru şık var sanarken olmadığını gördüm senin sayanede..

merak ettim, senin net sayın nedir?
    ve sence kaç soru iptal olur kaçı şık değişimidir ve bunlar hangileridir?

yeaxoy bu yazıya teşekkür etti.
  6. iki gün kaldı göreceğiz... ben 9 iptal diyorum hala :)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Hüseyin Bozdoğan ve müslüm63 bu yazıya teşekkür etti.
  7. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

dostum kusura bakma ama dayanakların çok sağlam gelmedi bana..
    keşke diyorum sana, ama dayanaklar yhetersiz geliyor bana.. duygusal yaklaştığını düşünüyorum..

C sınıfı iş güvenliği uzmanı piyasaa çıkmasın die yapılmış bir sınav.. elemeler olacak.. bende geçeceğimi düşünmüyorum.. 30 ağustos itibarıylada çalışmayua başlicam. zira sınav açıklanana kadar 15 gün çalışmazsam çok uzun bir süre..
    69 ve altı olan tüm arkadaşların iptallere güvenip beklemeden çalışmasını da tavsie ederim valla..

8. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bu arada ben bakalığın duyurusunu hale bulamadım.
    mer-i müfredat açıklaması nerede bulamadım? ama resmi olarak çsgb duyurusu olmalı.. bulan var mı?

9. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Ben sınavdan doğrudan geçiyorum. İptal edilecek soruların bana bir getirisi yok. Burada öğrenmek için ve bildiklerimden insanların faydalanması için çabalıyorum. :)

10. Sorgulayan Adam

Ben doğrusunu öğrenmek için araştırıyorum ve paylaşıyorum. Objektif yorum yapabilmemin nedeni de bu. Kendi işaretlediğim şıkkın doğru olduğunu ispat etmek gibi bir amacım olamaz. Çünkü bunun bana da başkasına da bir getirisi yok.

Daha önce iptal edilebileceğini düşündüğüm ve cevap şıkkının değişebileceğine ihtimal verdiğim soruları paylaşmıştım. Tekrar yazayım:
    A kitapçığı için,
    İptal ihtimali gördüklerim: 17-50-59-62-85-99
    Şık değişimi ihtimali olanlar: 51-58

ergeco bu yazıya teşekkür etti.
  11. Atarlı gülestan

Atarlı gülestan TÜİSAG Üyesi

bence güven bey'in ağırlık sorusu iptal olmayabilir

12. Alihan DAĞHAN

Alihan DAĞHAN TÜİSAG Üyesi

Hoca vinç sorusu iptal edilmez diyor, Ben asıl bu hocalar niye sınava girmedi acaba kaç alırlardı çok merak ediyorum doğrusu.​

13. doganer

doganer TÜİSAG Üyesi

Kabak cicegi gibi acilacaklar
    karsi tara alacagini aldi
    sira bizde

14. Sorgulayan Adam

Forumda verilmiş. Aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz. csgb'nin sitesinde göremedim, duyuru eski olduğunda kaldırılmış olabilir.

http://www.isgfrm.com/threads/18-ağustos-2013-sınavı-müfredatı-açıklandı.8409/

15. osman pilgir

osman pilgir TÜİSAG Üyesi

Bence İptaller:
    1-Pukö
    2-Asetilen
    3-co
    4-Nötron
    5-Vinç Kabin şık değişimi
    Diğerleri bazı katılımcıların cevaplarda 2 doğru var dedikleri sorular olabilir.Dilerim çok daha fazla iptal olur.

Doğan Hasanoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  16. Atarlı gülestan

buna göre bana +6 yazar :D

17. Alihan DAĞHAN

Alihan DAĞHAN TÜİSAG Üyesi

Benim abim berber, traş olurken kulak misafiri olmuştum.Yanında bir eleman bile çalıştırsa durum değişiyormuş.Sınavda fındık işçisi ile berberde tereddütte kaldım oyumu abimden yana kullandım.Bu arada babamda
    berberdi.

emsalsiz_ bu yazıya teşekkür etti.
  18. Atarlı gülestan

yorum bomba :D sınav sorularını hazırlayan komisyondamısınız Ali Bey :D

19. Bianegro

Bianegro Guest

mayıs ayında yaptıkları 5 adet iptale baktım inceledim güldüm..iptallik sorulardı ve ettiler..ce işaretinde iptal bekleniyordu fakat o soruda ben bir hata göremedim..

ben tekrar söylüyorum...5 tane iptal insiyatiflerine kalmadan gelecek

insiyatiflerine bağlı iptal soruları 3 taneden 4 taneye kadar gelebilir

emsalsiz_ ve Ali Orhan bu yazıya teşekkür etti.
  20. Bianegro

Bianegro Guest

güven beyin ağırlık sorusunun iptal olma ihtimali insiyatif dışı..ihtimal vermiyorum ben

Ali Orhan bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica