18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. hasancakar

hasancakar TÜİSAG Üyesi

aynen ben de yanlış yaptım özel bir platform var ise neden yere koyulsun madem yere konulacak niye özel platform olsun dedim ama bizim ülkede mantık aranmaz ezber aranır o suni ipek de ağır tehlikeli değildir herhalde dedim gerçi onu fazla yanlış yapan yok sadece benim herhalde :)

Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  2. Bianegro

Bianegro Guest

mal ve hizmet üretimi
    ever bir berberin çalışma koşulları mal üretimi değildir fakat hizmet üretimidir..para karşılığı işlev gerçekleştiriyor hizmet veriyor..fakat benim kafam şu noktaya takıldı: mal ve hizmet üretimi deki iki farklı işlevin( mal , hizmet) aynı anda uygulanmasını mı vurguluyor maddede..burası önemli..
    çünkü kuaför mal üretimi yapmıyor fakat hizmet veriyor..mal ve hizmet üretimi koşulu varsa, kuaförün yaptığı işlev sadece hizmet ise kuaförlük bu maddede geçen kapsama girer mi?
    mal veya hizmet üretimi deseydi yönetmeliğin maddesinde şüphem olmayacaktı..fakat mal ve hizmet in ikisininde sağlanması gerekiyor..fikriniz nedir

birhilaluğruna bu yazıya teşekkür etti.
  3. Ayhan Acar

Ayhan Acar TÜİSAG Üyesi

Berber , iskele sökümü ve vinç kabini iptal edilmezse kesinlikle mahkemelik çünkü diğer iptalini düşünüp tartıştığımız sorularla karşılaştırıldığımda fazla yorum gerektirmiyor. Beni bu sorularla ilgili bu 250 sayfa forumda hiç kimse daha ikna edemedi çünkü bu sorular iptallik.Bunlara ek iptallik sorular gelirmi gelir , belki bu benim yazdığım üç soruda iptal edilmez ama inşallah en az 7-8 soru iptal olur.

mujganasya bu yazıya teşekkür etti.
  4. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

eğer beni dier sorularla 69 a ötelerler ise bu soru ile haklarından gelmessem
    ağlatıcam onları fındık işçisi die bağırttırcam hepsini :D

dipnot: bilioz fındık olmadığını

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Ayhan Acar bu yazıya teşekkür etti.
  5. Ayhan Acar

Ayhan Acar TÜİSAG Üyesi

öğretmen mal mı üretiyorda oda hizmet sektörü , bu konuda yanlışsın bence.Ne iş yapıldığı önemli değil Bakkal veya market , toptancı gibi esnaflardan birinide oraya koyabilirlerdi . Oraya hangisini yazarlarsa yazsınlar çalışan olup olmadığı konusunda bilgi vermek zorundalar.

Doğan Hasanoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  6. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

satışlarıda olabilir bence mal girer

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

alıp satmasıda üretime girmez

8. Ayhan Acar

Ayhan Acar TÜİSAG Üyesi

Bu sınavda bu sorudan kalırsam onları dünya aleme rezil ederim.Herkese iyi geceler.

9. Bianegro

Bianegro Guest

tamam..bağlamak kavramının içinde kimbilir belki de 20 çeşit bağlama yöntemleri vardır..
    sizce bağlamak terimi her iki yanından bağlarız ...içermiyor mu...yani şimdi bağlamak demek aynı zamanda bağlama çeşitlerinden uygun olanının uygulanması anlamına geldiği için ben hata göremedim açıkçası

fakat önceki senenin sorusunda...bir yerinden bağlamak kavramı olayı bozduğu için yanlış kabul edildi, fakat burada bağlamak diyerek bağlama şekillerinin gerek....anlamışsınızdır fikriniz

10. Bianegro

Bianegro Guest

evet..benim de sizin gibi garez duyduğum bir tane soru var..ve çok kızıyorum o soruya..hayırlı geceler efendim

11. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

doğan kafamı karıştırcan değilmi :D
    okadar uraşıom çizmim die
    giremicez bak diğer sınava :D

12. Bianegro

Bianegro Guest

:D dur..daha bunları kovduracaz dur ekmek yiyemesinler

emsalsiz_ bu yazıya teşekkür etti.
  13. Bianegro

Bianegro Guest

hadi hayırlı geceler ..yasiner..çirkinler de sever filmini izle çok güzel bir film

14. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

harddisk dolu
    ama ilk 6 larımızı yazarsak
    iptal 8 bulucaz
    yaz ilk 6 nı

15. Ayhan Acar

Ayhan Acar TÜİSAG Üyesi

Bak gene aynı hatayı yapıyorsun bence çünkü iki tarfından bağlanarak indirilmeli yazıyor. Eğer bağlanarak indirilir ifadesi yeterli olsaydı oraya bağlanarak indirilmeli yazardı tüzükte. Bu tür uyuşmazlıklara düşülmesin diye nasıl bağlanacağı yazılıyor kanun yönetmeliklerde. Şöyle düşün İskeleden bağlanarak indirilen parçalar birinin başına düştü öldü. Ne soracaklar orda kanuna bakacaklar diyecekler ki o parçalar iki tarafından bağlanmış mıydı. Bağlımı idi diye sormayacaklar.Geçmiş yıllardaki sorudada buna benzer bir yerinden bağlanmak biraz daha açık ifade ama bağlanmak hiç açıklayıcı değil aynı berberdeki gibi.....Berbere soruyoruz çalışanı varmıydı diye ...... bağlanmış parçalarada soruyoruz nasıl bağlanmış diye. Anlayacağın bu şıkkın doğru olabilmesi için iki tarafından bağlı olduğu belirtilmek zorundadır.İPTAL

16. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

1-kendi hesabına berber
    2-asetilen
    3-puko
    4-nötron
    5-co
    6-3-4 mt

1- şık değişimi vinç 1-3 olucak

17. Bianegro

Bianegro Guest

sizi kimse ikna edemedi 250 sayfada fakat siz beni bir sayfada ikna ettiniz..

Ayhan Acar bu yazıya teşekkür etti.
  18. Bianegro

Bianegro Guest

2 tane daha + ekle sen oraya:D 9 puan yetecek mi sana

emsalsiz_ bu yazıya teşekkür etti.
  19. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

bazıları mal üretiyor :) :) :)

Ayhan Acar ve birhilaluğruna bu yazıya teşekkür etti.
  20. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

ya o geçti zaten bizim için çabalıyor

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica