18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. olcay yanık

olcay yanık TÜİSAG Üyesi

2. olcay yanık

olcay yanık TÜİSAG Üyesi

35. soruda a şıkkıda doğru öyle bir uygulama yok

3. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

kimsin sen
    :D
    ee bizim iptaller oldu 30 nolcak şindi yicekmi yemicek peki ne olcak ?

İşGüvUzman bu yazıya teşekkür etti.
  4. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

bide doğan kardeşim alara vs ben çocuğa daldım , sonra beraber dalmışız. yazdım gittim herkes yazmış bişiler geç kaldım dalmışız yani gözümü açınca gene bakim dedim kusura kalmayın yani ii geceler herkese sizde baken kalkınca arkadaşlar gelmiş iptaller 30 dio :) 90 lar dayız

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

bak bizimkiler madenlerler patlaşırlarsa toto 9 artı 2 son kaçış noktasına gidilir.
    ve tabikide burda 2 side bende ümit verici nötron and vinç 1-3 beklior
    ve 9 da 8 buluyorum gene buda mill olarak doğandan daha hızlı işte :D
    ve iptaller arasına sıkışmadımı berber 69 mu dediler yaktım çıralarını, ya kardeşim ne haberler getirdin adamlar madenleri yıkmış benim için allah razı olsun.

6. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

9 artı 2
    son nokta
    yada iptal sınav
    sizce sınavı iptal etmeleri dahamı akıllıca olur bu pozisyonda ?
    bi duygusallık daha olurmu, hepimiz bilioruz sonuçta nekadar sevildiğimizi :)

adam hura der iptal sınav, kim hangi soruyu savuncak ? ali cengiz yapmasınlar :D 3,5 artı olmuyalım ,9artı2 derken:D

bu 2 günlük konu bize, bide alara arkadaşım geçti o bize yardım edio dioya kendisi 55 falan galiba
    benim aslan gibi 61 im var :D

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. erhan077

erhan077 TÜİSAG Üyesi

Bu yazıyı şimdi değil , sınav bittiğinde yazacaktınız.Maalesef şimdi bunlar işe yaramıyor

8. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

9. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

17 pukö - iptal
    50 kaynak - iptal olması muhtemel
    59- bence iptal olmaz. b şıkkı açık ve net. isgt nin 157 nci maddesinin 1 inci bendini 2 ye bölüp 2 ayrı şık yapmışlar. bu hainlik. çünkü belirgin değil şıklar.. ama yinede iptal olmaz gibi geliyor bana..
    62- iptal olmaz gibi bence.. sende savunuyordun olmaz diye?
    85- maden %19 - iptal
    99- işveren eğitim - iptal. yönetmelikte işçi işveren veya bunların kurduğu vakıslar demiş. yani işçi bile eğitim verebiliyor? bunu atlamışım.. evet iptal :)

şık değişimi: 51 - asetilen-oksijen : değişebilir, şaibeli..
    58- vinç : kesin şık değişimi...

bu durumda kesin 4 iptal var. artabilirde. ama umarım artar..

10. 6331 de işci yok çalışan var

Ayhan Acar bu yazıya teşekkür etti.
  11. iptal etmezler heralde o kadar kişiyi kendi hataları yüzünden mağdur edemezler. biz hatalı sınav yaptık size sahmet bir daha ankaraya gelin,giriverin. bence sınavın iptali söz konusu olursa barajı çekerler aşağı.

12. kralferhat

kralferhat TÜİSAG Üyesi

mrb arkadaşlar itiraz sonuçları bu günmü açıklanıyor bilen varmı

13. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Yukarıdaki mesajımda 62. soruyu bu listeden çıkardığımı ilettim. :) Gözünüzden kaçmış olabilir.

14. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

kaynak %99 iptal.. senin saydığın diğer sorular daha şaibeli.. kaynağı neden es geçiyorsun anlaış değilim?

15. Sorgulayan Adam

Soruyu incelerken, C şıkkında verilen ifadenin yetersiz olduğunu ifade ediyorum. Kanunda yazılı metnin eksik yazıldığını söylüyorum. Sorunun iptal edilmesi gerektiği buradak apaçık anlaşılıyor.

Ardından da sebep gösterek soruyu iptal edeceklerini düşünmediğimi söylüyorum. Burada anlaşılmayacak bir konu olduğunu düşünmüyorum. Mesajımda sorunun iptal edilmesi gerekliliğine bir itirazım yok. Ama komisyonunsoruyu iptal edeceğine, diğer sorulara nazaran düşük ihtimal veriyorum.

16. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

aslında gözümden kaçmadı dostum.. o kadar çok mesaj gelioki bu forumda.. hep kaldığım yerden devam ettiğim için sırayla geliyorum sonradan attıınız mesajlar önde kalıyor tabi :)

17. Sorgulayan Adam

Sadece okumak ve değerlendirmek için duyuruyu görmek istediğinizi sanmıştım.:)

Bildiğim kadarıyla, bu açıklama bakanlık tarafından eğitim kurumlarına gönderilmiştir. Belki mahkeme söz konusu olduğunda eğitim kurumlarına elektronik ortamda gönderilen yazı kaynak gösterilebilir.

18. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

yok yazıyı okudum.. ama delil lazım..
    zira tüzükler iptalse ve mer-i mevzuzat değillerse, tüm tüzük sorularıın iptali gerekir..
    bunu yapmamak için tüük iptal taslağı die bişi yayınladılar sınavdan sonra.. ama, hakimin gözünden kaçmaz.. tüzük iptal, sen mer-i mevzuat demişin olmaz der.. ama hakim nerde yazıo mer-i mevzuat die sorduğunda resmi belge gerekir..
    eğitim kurumundan istedim, vermediler.. onlarda korkuo.. denetime tabi olup kapatılırlar.. bu belgeyi mahkeme kanalı ile aldırmakta zordur.. hakimden istenir tabi.. ama evrak elimizde olursa 3 celsede mahkeme biter.. buda 9 ay demek.. belge elde değilse, 1 seneyi geçer... vs.. vs..
    eninde sonunda isg uzmanı olacak 60 net yapanlar bundan eminim.. ama süreç uzicak işte.. vakit nakittir malum..

19. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

gerçi idari mehkemeye gideceğimiz için 60 günde bitmesi için tüm evraklar eksiksiz olması lazım..
    yoksa resmi kurumlar arası yazışmalar gider gelir ooooo. uzarda uzar...

20. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bunun böyle olduğunu kabul edersek doğru cevap budur diye bir şey olmaz , kendi nam ve hesabına çalışan dediği işçi çalıştırmadığı düşünülür diye bir şey yok burda asıl mesele işçi çalıştırmaması kendi nam ve hesabına sözünü yazmayıp sadece işçi çalıştırmayan deseydi tamam , ama orda kanun kapsamında çıkış sebebi zaten işçi çalıştırmayışı, ohhh ne ala sınava giren orda işçi çalıştırmadığını anlasın çünkü soruyu soranın kafasında vardı, bunu görmemiz lazım, elle taşımada taşınacak yükün ağırlığını işveren veremiyor böyle bir imkanı yok soruyu soran böyle düşünyordu diye yine adamın kafafında ne var ne yok bileceğiz. böyle soru olmaz kabullerle doğru şıkka ulaşılıyorsa bu sorular yanlıştır, herkesin kabulü farklıdır, bir kabul derekiyorsa bu soruyla beraber verilmek zorundadır.
    ağırlık sorusuda iptal olmak zorunda çünkü normalde işveren bunu vermek zorunda , mutlaka vermesi gereken bilgiler içine konmuş çünkü ama bunun istisnası ağırlığını verme imkanının olmamasıdır. yani soruda işverenin yükün ağırlığını verme imkanı yok diye bir cümle eklenmediği sürece yükün ağırlığı doğrudur.

Ayhan Acar bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica