18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. engin aslanhan

engin aslanhan TÜİSAG Üyesi

hocam 81. soruda bence yanlış o soruyada itiraz etmek gerekir, bu soruların yanlış olduğununa dair yönetmelik ve tüzük maddeleri var

2. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar kaçtane soru olursa olsun dayanağı mantıklı yada mantıksız sayısnı belirleyip kişi başına bölüştürelim deniz hanımın hesabına aktaralım topluca itiraz etsin yerimize.

mehmet celal bu yazıya teşekkür etti.
  3. mehmet celal

mehmet celal TÜİSAG Üyesi

DİKKATT arkadaşlar kimler itiraz edecek belirleyelim !!!!! kaç kişiyizzz sonrada soruları belirleyelim !!!!1

4. ömer hakan köken

ömer hakan köken TÜİSAG Üyesi

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. mehmet celal

BEN İTİRAZ EDİYORUM SANIRIM FERHATALPAR ,ENGİN VE ERCAN BEYLERDE VAR BAŞKA KİMLER VAR KİŞİLERİ BELİRLEYELİM BİRAZDANDA SORULARA GEÇELİM !!!!

6. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

2

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. ömer hakan köken

OKSİ ASETİLEN KAYNAĞINDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR Bir metalin kaynaklanabilmesi için ergime sıcaklığının üzerinde bir değere kadar ısıtılması gerekir. Bu ısı asetilen ve oksijen gazının bir şaloma ucunda yakılması ile sağlanır. Kaynak şalomaları iki tiptir. Eşit basınçlı şalomalar Gazlar şalomanın mikserine regülatörden çıkış basınçları ile gelirler. Bu tip şalomalarda oksijen ve asetilen gazı basınçları yaklaşık olarak birbirine eşittir. Bu tip şalomalar genellikle kalın parçaların kaynağında kullanılır. İşlem Tüpleri ve vanaları kontrol edin, Uygun kapasitedeki regülatörleri tüplere bağlayın, Tüplerin vanalarını açın, kaçak olup olmadığını kontrol edin, Asetilen ayar düğmesini açın ve gazı tutuşturun, Oksijen ayar düğmesini açın, alevi ayarlayın ve kaynağı yapın, Oksijen ayar düğmesini kapatın, Tüpleri kapatın ve önce oksijeni sonra asetileni blöf edin Enjektörlü tip şalomalar Bu tip şalomalar daha ziyade ince parçaların kaynağında kullanılır. Düşük basınçtaki asetilen gazı, daha yüksek basınçtaki oksijen gazının hızından yararlanılarak şalomaya sürüklenir. İşlem Tüpleri ve vanaları kontrol edin, Uygun kapasitedeki regülatörleri tüplere bağlayın, Tüplerin vanalarını açın, kaçak olup olmadığını kontrol edin, Oksijen ayar düğmesini açın, Asetilen ayar düğmesini açın, Karışımı tutuşturan, alevi ayarlayın ve kaynağı yapın, Önce asetilen gazı ayar düğmesini kapatın, Oksijen ayar düğmesini kapatın, Tüpleri kapatın ve önce oksijen sonrada asetileni blöf edi B grubu 59 .soru tehlikeli durum örnekleri değildir… tehlikeli kimyasal kap etiketleri olmamasından dolayı yanlış kullanım…. Tehlikeli durum örneği değil mi? 49,soru açık hava viçleri açık hava Madde 387 Açik havada çalisan vinçlerin kabinleri kapali olacak ve bunlarin operatöre en genis görüs alanini saglayacak sekilde yukari kaldirilabilen sürgülü pencereleri bulunacak ve soguk havalarda, uygun sekilde isitilacaktir. Madde 388 Hareket halindeki vinç kabinleri içinde veya vinç arabalari üzerinde, yalniz görevli kimseler bulunacak ve vinç operatörleri, hiçbir kimsenin yük üzerine binmesine veya bos halat veya kancalara asilmasina izin vermeyecektir. 38 . soru ..binadan ayrılduıktan birkaç dakika sonra düzelir yanlış…. Aşağıda cevabı var 30 dakika ile 1bir kaç saat arasında düzeldiği belirtiliyor…kaynaklara 4,10,11 ‘e bakınız.. Hasta bina sendorumu http://www.mmo.org.tr/resimler/dosya_ekler/0565ab715bcfd5a_ek.pdf ÇÜNKÜ BURDA ŞU TÜZÜK YÖNETMELİK FALAN KAYNAK VERMEDEN DİREK GENEL BİLGİ SORMUŞ.. 95, SORU ….BOŞLUK SAYISI 4.. CEVAPLAR 3 ‘LÜ… 67,SORU…SORUDA İLGİLİ TÜZÜK FALAN DENMİYOR..DİREKT BİLGİ SORUYOR…. İSKELERE DİKMELERİN AHŞAP YA DA BETON PLAKA ÜZERİNE OTURTULMASININ NEDENİ DENİYOR…TÜZÜKTEKİ MADDEYE GÖRE MADDE 64 - İskele esas veya tali dikmeleri, oturma veya kayma yapmayacak şekilde sağlam yer üzerine oturtulacak ve dikme altları birbirine bağlanacaktır. İskele yapılacak taban, yumuşak veya zayıf ise, dikmeler yükü yaymak için yeterli kalınlıkta ve boyutta ahşap veya beton plaklar üzerine oturtulacaktır. DİYOR…OYSA CEVAP ..ZAYIF TABANDA YÜKÜ YAYMAK İÇİN DİYOR… oturma veya kayma yapmayacak şekilde sağlam yer üzerine oturtulacak …TÜZÜKTE DOĞRU…SAĞLAM OLMAYAN YERE BETON YA DA AHŞAP PLAKA KONUR…

8. volokine

volokine TÜİSAG Üyesi

size biraz once mail attim 3 sonu icin aciklamalarini yazdim ayni zamanda siteden mesajda attim.

deniz doğan bu yazıya teşekkür etti.
  9. deniz doğan

deniz doğan TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar önce baan itiraz etceğimiz soruları ve dayanaklarını ( kanun, yürütmeliğe göre dayanakları) mail atın soru sayısını bi bilelim halk bankası hesapnumaramı yine maille size bildiririm o son iş ama önce soruları yollayın ki akşama dilekçeyi hazırlayıp onayınıza sunuyum. şimdi çıkmam gerek akşama tekrar burda olurum.

10. Ülkü Hoca

Ülkü Hoca TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar aşağı yukarı 10 dan fazla soruda problem var gibi. Örneğin 12 soruda hata tespit edilirse ne olacak. Ayrıca benim geçme şansım uzak ama, itiraz dilekçeleri için her türlü maddi yükümlülüğe ortak olurum. Garanti'den havale yapabilirim. ulkuyazgic@gmail.com

11. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar şimdi yönetmelik ve dayanak yazmayalım sayı belirleyelim itiraz edecek arkadaşlar.

12. brliztn

brliztn TÜİSAG Üyesi

Ben yarın itiraz edeceğim A kitapcığından 35,58,56.40.50,83 ve 78 inci sorulara fakat bunların dayanakları eksik lütfen bildğiniz soruların hatalı olduklarını ispatlıyacağımız yönetmelikleri biliyorsanız yazarmısınız?????

13. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

mehmet celal bey kişi sayısı belirleyip sorularıda belirleyip deniz hanıma mail atalım

mehmet celal bu yazıya teşekkür etti.
  14. ali erhan

ali erhan TÜİSAG Üyesi

biraz önce kurs aldığım üniversitenin dekanı ile görüştüm ve 11 soruda hata olduğunu tesbit ettiğini söyledi,ama 8 den fazla soruyu yanlış kabul edeceklerini sanmıyorum dedi.yarın yanına gidecem ve yanlış soruları ondanda alacam buradan yayınlarım.itiraz edeceklere bende maddi olarak destek vermeye hazırım

zafer1958, deniz doğan ve mehmet celal bu yazıya teşekkür etti.
  15. mehmet celal

EVET arkadaşlar ferhat bey haklı önce itiraz sayusı belirleyelim sayı artıkça itiraz sorusuda artar!!!! kimler itiraz edecek az önce çok kşişi vardı sanırım !!!!

16. ömer hakan köken

AYRICA SORU DA YASA,KANUN,TÜZÜK ....DENİLİYORSA ..CEVAP BİREBİR YASA,KANUN,TÜZÜK'TE Kİ GİBİ OLMALI ANCAK ............DENİLİYORSA GENEL ,DOĞRU ,GERÇEK CEVAP OLMALI ..ÇÜNKÜ ..GENEL BİLGİ OLARAK SORULUYOR..SİZCE DE ÖYLE DEĞİL Mİ?

17. mahmutali

mahmutali TÜİSAG Üyesi

arkadaşım asetilen ile ilgili soru geçmiş hangi sınavda sorulmuş bulamadım ben

18. EMRAH TANRIVERDİ

EMRAH TANRIVERDİ TÜİSAG Üyesi

hangi 11 soruya itiraz edeceksiniz.Daha Öncede yazdığım gibi ben ankara dışında ikamet etmekteyim.Maddi olarak üzerime ne düşüyorsa yardım etmeye hazırım.

19. mehmet celal

ali erhan bey yarını beklemeyelim buyrun bize destek olıun bizim belirlediğimiz yaklaşık 15 soru var sizde destek olun evet başka kim var!!!

20. Bora Alevok

Bora Alevok TÜİSAG Üyesi

A kitapçığı 17. soru (puko) için dayanak ne göstereceğiz...bilgisi olan paylaşırsa seviniriz...

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica