18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Bianegro

Bianegro Guest

verin ohalde 4 iptalii ali bey..valla bir de sizden kıyaslama yapalım

2. yavuz erozmen

yavuz erozmen TÜİSAG Üyesi

Merhaba Arkadaşlar,
    Umarım herkesin dilediği olur ve 9-10 soru iptal olur. Ama benim naçizane fikrim sadece puko ve dört boşluk CO iptal, vinç ise şık değişimi olur gibi geliyor. İnşallah yanılırım.

3. isgosman07

isgosman07 TÜİSAG Üyesi

yani 2 eylüll pazartesi vuslata eriyoruz demektir :)

mujganasya bu yazıya teşekkür etti.
  4. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

alıntı;
    "Tüzüklerin yürürlükten kalkması yeni bir tüzük hükmü ile olabileceği gibi dayandığı kanunun yürürlükten kalkması sonucu da olur.Ayrıca bir tüzük hükmünün kanuna aykırılık sebebiyle Danıştay’ca iptali hal,inde de o hüküm yürürlükten kalkar."

bu ne demek? Özellikle koyu renklerle yazılı olan kısım?

peki mer-i mevzuattan kasıt;
    "Yürürlükte olan hukuk kurallarının tümüne mevzuat denir"
    mer-i mevzuat. yürülükteki güncel kanunlar, tüzükler yönetmelikler.. tüzük kalktıysa, mer-1 mevzuat değildir..
    bitti..
    tartışacak bir durum yok. bu sınavda sırf tüzük olduu için iptal olacak bir sürü soru var.
    ama olduda bunu ihmal ederse bakanlık, en fazla 5 soruyu iptal eder..
    sonrası mahkeme.. 10 dan fazla iptal çıkmazsa ben sertifikamı bile alsam bu işi yapmam arkadaşlar.. bu kadar büyük konuşuyuroum..
    umarım bakanlık aklı selim davranır, 9-10 soruyu iptal eder, insanların dava açmasına sebep olmaz.. dava açılırsa tek sorun, sınavın mer-i mevzuattan olup olmayacağı hususunda yapılan resmi açıklamadır.. bu açıklamayı elimize alırsak güç bizde demektir.. cukkacukka

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

yiğitoğlu, müslüm63 ve yeaxoy bu yazıya teşekkür etti.
  5. Chemik

Chemik TÜİSAG Üyesi

Çok çalışırsam kesin geçerim diyemeyeceğim için benim için çalıması çok zor olacak.66 civarında bekliyorum.İnşallah kalmam.Eğer kalırsam notlardan çalışmam bir daha.Direk yönetmeliklerden okuyacaksın birebir.

6. Cevdet Kızılay

Cevdet Kızılay TÜİSAG Üyesi

-İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğü,
    -Yapı İşlerinde İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğü,
    -Parlayıcı Patlayıcı Tehlikeli ve Zararlı Maddelerle Çalışılan İşyerlerinde ve İşlerde Alınacak Tedbirler Hakkında Tüzük,
    -Maden ve Taş Ocakları İşletmelerinde ve Tünel Yapımında Alınacak İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Önlemlerine İlişkin Tüzük,

adlı tüzüklerin İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü internet sayfasında 22/08/2013 tarihi itibariyle "Yürürlükten kaldırılacak tüzük taslakları" başlığıyla yayımlandığını görmekteyiz. Hangisi doğru acaba? Makul ve mantıklı soru iptalleri ile şık değişimleri yapılacaktır bence...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

A kitapçığı;
    17 pukö - iptal
    50 kaynak - iptal olması muhtemel
    59- bence iptal olmaz. b şıkkı açık ve net. isgt nin 157 nci maddesinin 1 inci bendini 2 ye bölüp 2 ayrı şık yapmışlar. bu hainlik. çünkü belirgin değil şıklar.. ama yinede iptal olmaz gibi geliyor bana..
    85- maden %19 - iptal
    99- işveren eğitim - iptal. yönetmelikte işçi işveren veya bunların kurduğu vakıflar demiş. yani işçi bile eğitim verebiliyor? bunu atlamışım.. evet iptal :)

şık değişimi: 51 - asetilen-oksijen : değişebilir, şaibeli..
    58- vinç : kesin şık değişimi...

bu durumda kesin 4 iptal var. artabilirde. ama umarım artar..

8. aliihsanov

aliihsanov TÜİSAG Üyesi

arkadaşlarda bir soruda kalıtsal ve sosyal çevre diye bir şey vardı ben de kalıtsal çevre olur mu diyerek onu eledim ve o hariç diğerleri diye işaretledim halbuki o dahil hepsiymiş kalıtsal çevre diye bir şey yok burada anlatım bozukluğu var bu soru yanlış mı siz ce ve bu soruya itiraz edildi mi.

yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  9. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

dostum ben yönetmelik okudum birebir.. ama okurken kelimelere takılmadım. anlamlara önem vermeye çalıştım..
    bomba gibi patladım.. çünkü anlam değil, kelime sormuşlardı.. harfiyen her kelimeyi bilmek gerekiyordu.. işte problem burda.. hepsi aklımda kalmadı.. bundan sonra nasıl kalır bende bilmiyorum..

10. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

o soru da bende kalıtsal ı elemiştim dostum.. inan o doğruymuş.. kalıtsal geleneksel demekmiş.. geleneklerden gelen..
    ingilizceden çevrilen karşılığı kalıtsal oluyor.. heri amcanın döngüsü bizi ters köşeye yatırdı.. zira bizim eğitim notlarında bile yoktu :(

11. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

hemen yukarda yazdığım mesaj senin yanıtın dostum..
    22 sinde yayınladıkları taslak gerçek olamaz.. tüzüğü kaldıran dayanağının kalmaması.. dediğim gibi. mer-i mevzuat açıklaması çok önemli. eğer bu açıklamanın resmi metnini bulursak Hakim ler bizden yana yanıt verecekler eminimki cukkacukka

12. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

bu arada ne kadar çok mesaj atmışım.. Doğan Bey kardeşim seni geçiyorum galiba.. cukkacukka

13. müslüm63

müslüm63 TÜİSAG Üyesi

İnşallah yanılırsınız

14. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar ben yarın sabahtan itibaren çalışmaya başlayacağım. Önce ders notlarının üzerinden geçmeye başlayacağım.
    Sonra yeni yönetmelikler sonra eskileri, sonra test soruları..
    12 eylülde geçersem o zamana kadar yaptığım çalışma bilgi dağarcığımı pekiştirmek olacağı için bişi kaybetmiş olmayacağım.
    ama geçemezsem 12 gün hiç alışmamak çok büyük kayıptır bence..
    sizlerede tavsiyem tekrar konsantre olun ve çalışmaya başlayın.. 3-5 iptale umut bağlamamak lazım kanaatindeyim.. :düşünceli:

15. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

s.a arkadaşlar herkesin 30 ağustos zafer bayramını kutluyorum
    2 eylül de bizim bayamımız olcak kimse sıkmasın canını
    atmaya başlayalım kafamdaki şudur bundan önceki sınavlarlarla kıyaslıyabilirmisin bu sınavı
    bence 18 mayıs kek bi sınavdı kimse alınmasın valla bu sınavda 50 alanlar bile 70 alırdı o sınavda
    çünkü çözdüğü 50 soru daha zordur ordaki 70 sorudan ve mayısın 5 iptali oldu
    kıyaslama yapsın herkes bence böyle herkes fikrini sölesin

ve bu durum bizi yakarmı 60 üstü yanmaz diorum herkes rahat olsun bi oranlama olucaksa içinde olucaklar ve oranlamaya göre iptaller yapılcak 70 geçmeyi bozmadan ayarlıcaklılar bu işi sanki 60 mış gibi olcak evet ayarı onlar çekicek bekleyin görün derim

eğer iptaller tüzüklerden gelicek olursa iptal 14-15 olur 2 de şık değişimi ile bu iş iptale gider.

AYAR ŞÖLE ÇEKİLCEK 9 ARTI 1 ŞIK DEĞİŞİMİ ozamanda tüzükleri iptal etmiceler çünkü biri aynı nedenden iptal olsa 5 tane iptal doğuruyor direk yada 5 tüzük 4 bizimkilerden sepet yapcak amcam ama çoook iptal olcak çok rahatım neden :D

60 üstü %30 dir 9 artı 1
    61 üstü %29 8 artı 1
    62üstü %28 7 artı 1
    63üstü %27 6 artı 1
    64 üstü %24 5 artı 1
    65 üstü % 23 4 artı 1
    66üstü % 21 3 artı1
    67üstü %19 2 artı 1
    68üstü %17 2 artı 1
    69 üstü % 14 1 artı 1
    70 üstü % 10

biri bana kaç kişide kaç kişi belge aldı geçen sınavda bilen varmı
    ve bu sınava giren kişi sayısı lazım :D

Ali Orhan bu yazıya teşekkür etti.
  16. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

bunların hepsi iptal olası gereken sorular hepside haklı gerekçelere dayalı, ama iptal ederler etmezler orasını bilmem adamların keyfine kalmış ona bakarsan hiç birini iptal etmeyebilirler, ben sordum oldu derler. berber sorusunu ben doğru yaptım ama soru kesinlikle yanlış kanun çalışan istihdam etmeyen kendi nam ve hesabına çalışan diyor, ona bakarsan her işveren kendi nam ve hesabına çalışıyor

17. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

geçen sınav 36 binmiş.. 10 bin sınavı geçmiş..

bu sınav 100 bin girmiş deniyor.. ama kesin rakkam meb de ve açıklamıyor..

18. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

e yani bu soruları hazırlayanlarıda öğretmenler yetiştirdi, yanlışmıyım :) :)

Ayhan Acar ve Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  19. berfu kimya müh

berfu kimya müh TÜİSAG Üyesi

bu ağustos sınavı ekstradan konmuş bi sınavdı yani c sınıfına ihtiyaçtan konmuş süpriz bi sınavdı bizi geçirmek istemiyolarsa neden ihtiyaçtan ekstra bi sınav koydular

Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  20. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

demek hedef yüzde %20-25 bu sınavda
    hesap yapalım acık :D

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica