18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

arkadaşalr şimdi araştırdım tekrar,
    25 aralık 2012 1771 kişi girmiş
    18 mayıs 2013 30.000 kişi..
    18 ağustos yok.. sadece 100.000 deniyor..
    ama haziran 18 de bir açıklama okudum, ağustos ve kasım sınavlarınada 30 ar bin kişi girmesi bekleniyormuş..
    100 bin girmişmidir bilmem..
    ama denildiği gibi, madem acil açık var, 3 sınav yaptın, amacın nedir? neden ters köşeye yatırtıyorsun insanları?
    tüzük var deseler çalışırdık.. yok dediler çalışmadık.. 15 soru az değil.. içlerinden sadece 4 ünü doğru yapmışım.. tahmini o da..
    çok ayıp.. ciddi ciddi ayıp..

coşkun hançer bu yazıya teşekkür etti.

2. pazartesiye kadar vakit geçmez....

3. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

neden böle bir hedefları olsun ki?
    kendileri ticaret odalarına toplayıp şirket patronları ile toplantı yaptı..
    arkadaşlarım var fabrika sahibi.. iş yeri olan.. isgu yok demişler, eğitimi yapan çsgb yetkilileri, siz merak etmeyin, sonavı 3 e çıkardık, eksikleri tamamlicaz..
    peki bu nedir? o zaman meb kendi kendine mi gelin güvey oldu?
    baktı 100 bin kişi baş vurdu, gözüne çok geldi eleyim bari bunlarımı dedi? çsgb de şimdi fark edecek bu durumu, yok o kadar elemeyelim, 9 iptal verin çok geçen olsun mu dicek?
    bilmiyorum.. hepsi yorum.. hareketleri çok manasız.. nedne 3 sınav, neden 2 ncisi kazık oğlu kazık, neden 2 ncisinde milimetrik hata yapanı eler hal aldılar? üstelik geçmiş 7 sınav çok basitken?

4. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

aynen. ders notlarına çalışmaktansa mevzuata çalışmak daha iyi, mevzuat dışı bilemedin 5 soru gelir onlarda ya çok basit oluyor çalışmadanda bilirsin, yada çok kazık oluyor çalışsanda yapamazsın ayrıca eğitim kurumlarınında hataları oluyor ve yanlış yapmana sebep oluyor. ama işte benim asıl derdim adamlar kelimesi kelimesine ezber gerektiren sorular soruyor, ezberim berbat, bir mantığa dayandıramadığım her şeyi hemen unutuyorum. bu soru sisteminide anlamış değilim sanki biz iş güvenliği uzmanı olsak kitap defter kapalı çalışacağız, süre kısıtlamalı çalışacağız, burda önemli olan muhakeme yeteneğini ölçmek olmalı amaç

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Chemik ve Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  5. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

geçer dostum yaa.. çıkıp hava almak gezmek tozmak lazım..
    bak şimdi ben gidip oğlumla alakadar olucam.. unuttum bile..cukkacukka

sağlıcakla kalın, hayırlısı ile atlatırız işalla hepimiz bu hengameyi.. byee

6. berfu kimya müh

berfu kimya müh TÜİSAG Üyesi

bu ağustos sınavı ekstradan konmuş bi sınavdı yani c sınıfına ihtiyaçtan konmuş süpriz bi sınavdı bizi geçirmek istemiyolarsa neden ihtiyaçtan ekstra bi sınav koydular yanlışlar sinsilesinde şaibeli bi sınavdı bilgi ölçmek değil ezber ölçmeye dayanıyodu sayın emeklisi gelen akademisyenler hatanızı kabul edecek erdeme umarım sahipsinizdir burada emek veren genç insanlara siz kabul etsenizde etmesenizde TÜRKİYE NİN Türk işçilerinin ihtiyacı var bu ihtiyaç akabinde açılan bi sınavı bu şekilde sabote etmeniz sizin gibi akademisyenlere yakışmıyor.LÜTFEN VE KATİ SURETLE HATANIZI DÜZELTİN VE sınav GEÇME Notunu bu sınava özel aşağı çekin.çünkü hangi soruyu iptal ederseniz edin hatanızdan dolayı kaybettiğimiz zaman yüzünden kaybettiğimiz soruları telafi edemezsiniz.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

EVT ARKADAŞLAR AYAR NETLEŞİYOR

64-65 ÜSTÜ GEÇER AYARI YAPILIR
    ŞIK DEĞİŞİKLİKLERİ HARİÇ
    5-6 SORU İPTAL DEMEK BUDA
    HEDEFLERİ %25 SE
    25000 KİŞİ ALIRLAR

HEDEFLERİ % 20 İSE
    66 ÜSTÜ GEÇER AYARI YAPILIR
    ŞIK DEĞİŞİKLİKLERİ HARİÇ
    4 SORU İPTAL
    20.000 KİŞİ ALIRLAR

GEÇEN SINAVA EŞİT %33 GİBİ BİŞİ OLCAKSA
    61 ÜSTÜ GEÇER :) AYARI YAPILIR
    ŞIK DEĞİŞİMLERİ HARİÇ
    9 İPTAL DEMEK BUDA
    33.000 KİŞİ ALIRLAR

HESABIM TARZANCA AMA Bİ YÖNTEM :D AŞA YUKARI BAŞIMIZA GELİCEKLERDİR

Ali Orhan ve müslüm63 bu yazıya teşekkür etti.
  8. berfu kimya müh

arkadaşlar sizlerde destek verin sesimizi bakana duyuralım

Ayhan Acar ve yasiner bu yazıya teşekkür etti.
  9. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

hehe bu nasıl iş ? amaca göre soru iptali
    adam gibi yanlışlarını kabul edip hatalı soruları iptal etsinler, madem fazla isg uzmanı istemiyorlar ne diye hergün yeni eğitim kurumu açıp duruyorlar . yada ihtiyaç dolduysa 2014 ten sonra açmasınlar sınav yada yılda bir açcınlar. bence yeterince isg uzmanı oldu piyasada. zaten üniversitelerede isg bölümleri açmışlar onlarda mezun verecek.
    neyse ben kasım sınavına çalışayım bari

10. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

duyurdum bende bunu herkes yapmalı iptaller açıklanmadan

11. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

bi hedefleri olmalı parti parti bence diğer sınavlar gibi bi sınav olsaydı belkide 40-50 bin kişi alcaktı bi anda bunu nasıl kesebilirlerdi bilmiyolarmı yani herşeyi bilir onlar işleri güçleri ayar
    25 bin ayarlıcak işte kafasındaki okadarsa hehe
    elinde ayar çekicek birsürü soru var iptal eder etmez ayarı yaparlar diorum

12. Halikarnassos

Halikarnassos TÜİSAG Üyesi

262 sayfadır aynı sorular üzerine döne döne aynı şeyleri konuşmaktan başınız dönmedi mi ?
    sorular üzerine konuşulmadık herhangi bir şey kaldı mı ? hele bir iptal olan sorular açıklansın,
    o zaman kaldığınız yerden devam edersiniz,şimdi artık bi nebze nefes alın rahatlayın ;)

13. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

64 altı
    hade şık değişikliği ile 63 altı başlasın çalışmaya
    benle beraber
    şaka bi yana hedef gene %33 olucaksa 60 a gider burası
    pazartesi ola hayrola
    aslan gibi 61 im var

14. berfu kimya müh

benim anlamadığım fazla isg uzmanın ne zararı olur zaten iş bulan bulur bulamayanın elinde belgesi kalır

Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  15. Cevdet Kızılay

Cevdet Kızılay TÜİSAG Üyesi

Forumu takibimden gördüğüm kadarıyla ve kendi resmi itirazım doğrultusunda:
    A SORU KİTAPÇIĞI
    SORU 17 – PUKÖ- İptal (Şık değişimi olmaz, çünkü birden fazla doğru cevap var ve bu TSE kaynaklı olarak birçok kez açıklandı)
    SORU 50- Kaynak – İptal
    SORU 73- Madenlerde çalışma ortamı havasının temizlenmesi- İptal (çünkü birden fazla doğru cevap var)
    SORU 85- İptal ( Çünkü Karbondioksit yerine Karbonmonoksit sorulmuş ya da seçenekte belirtilen değer Karbondioksit eşik değeri)

SORU 51- Oksijen, Asetilen - Şık değişimi
    SORU 58- Vinç sorusu - Şık değişimi

SORU 6- Hukuk kuralları- İptal ihtimali var.
    SORU 35 – Beta - İptal ihtimali var.
    SORU 47 – Güven Bey, Yükün ağırlığı - İptal ihtimali var.
    SORU 75 – Ortam havası, Azot - İptal ihtimali var.

Sonuç: 4 Adet iptal, 2 Adet şık değişimi, 4 Adet iptal ihtimali olabilir.

16. berfu kimya müh

arkadaşlar bakana yollayın daha 114 kişi olmuş 100000 kişi girdi deniyo 114 kişi mi şikayetçi

17. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Bu konudaki açıklamam aşağıdaki mesajdadır.

mujganasya bu yazıya teşekkür etti.
  18. marc123

marc123 TÜİSAG Üyesi

İtiraz sonuçlarının pazartesi açıklanacağı kesin midir? 10 gün içerisinde derken hafta sonlarını dahil etmiş midir? Mayıstaki sınavda nasıl olmuştu tecrübeli arkadaşlar ne diyor?

yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  19. Chemik

Chemik TÜİSAG Üyesi

ayın 3ünde açıklandı diye biliyorum.Mayıs ayı da 31 çekiyor.Tahminim aynı gün olur yine.

yiğitoğlu ve sammy bu yazıya teşekkür etti.
  20. berfu kimya müh

arkadaşlar 118 kişi destek vermiş bu kadar mıyız lütfen .....

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica