18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Şimdi aklıma geldi. Bir tane 65, bir tane 66 alacağını düşünen arkadaş vardı . Kalabilirim de 70' de yaklaşabilirim diyen bir diğeri. sınav sonuçları ile ilgili sayı veren arkadaşlar bunlardı.. Maalesef bizim sınıfın durumu bu.

2. berfu kimya müh

berfu kimya müh TÜİSAG Üyesi

146 olmuşuz bu kadarmıyız

3. Bianegro

Bianegro Guest

evet..bizim kurumda da hiçkimsenin sesi çıkmıyor..denemelerde ben sonuncu olmuştum üstelik sondan ikinciden 6 net gibi yüksek bir rakamla eksik yaparak..ben anlayamadım bu işi..soruyorum cevap yok hiçbirinden..demek ki sınav gerçekten milleti zorlamış ben 68 i gururla söyler oldum:D..kötü fakat bu sınava göre büyük bir başarı görüküyor

mujganasya bu yazıya teşekkür etti.
  4. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

anladım.. durum vahim desene..
    ben kurstan kimse ile iletişimde kalmadım.. o sebeple bilmiyorum durumları..
    ama kendim o kadar çalıştığım halde, 70 e ulaşamadım dikkatsizlikle basit bi kaç soruyu kaçırdım..
    ama dikkatimi bozanda koca koca paragraflı sorular ile tüzüklerden gelen sorular oldu. hani tüzük gelmeyecekti diye söylenip durdum sınavda..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Bianegro

Bianegro Guest

100 dk lık süreç içerisinde böylesine zorlalıyıcı sorular üzerine..bence 3 puan falza 5 puan eksik ..bilgiden ziyade konsantrasyona bağlıydı ben başarısızlık olarak görmüyorum düşük puanları asla

alara başar ve serkanserdar61 bu yazıya teşekkür etti.
  6. serkanserdar61

serkanserdar61 TÜİSAG Üyesi

Yapsinlar siniri 60.bizde kurtulalim herkeste

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

kimyacaa, yagmurceylin001 ve emsalsiz_ bu yazıya teşekkür etti.
  7. Sorgulayan Adam

Bizim kursta deneme falan yoktu. Kaynak sorularında geçen bilgiler çoğu kişiye anlatılmış. Bizde esamesi bile duyulmadı. Sınıfta, kaynak yapılan yerde 5 metre zorunluğunu hocaya sormuştum. "Yok öyle bir şey." cevabı aldım. Asetilen mi oksijen mi önce açılacak? Böyle bir konu var dedim bir başka hocaya... Onun bundan haberi bile yoktu. Gittim araştırdım ve doğrusunu öğrendim, ama aradan çok zaman geçtiği için sınavda hatırlayamadım. Anlayacağınız eğitim kurumundan zerre fayda yok. Ben tamamen kendi çabamla geçeceğim.

8. Bianegro

Bianegro Guest

60 tan 70 lere kadar alan arkadaşların eşit seviyede olduğuklarını düşünüyorum , bu puan farklarını kişilere deil sınav sorularının verilen zaman dilimine göre korkunç artniyetli olduğunu düşünerek..evet 60 olsun yine olur..çekecen barajı 60 iptalleri yapmıyacan 85 üzeri alanı da bırakacan geçirmeyecen

kimyacaa, Fatma ertan, müslüm63 ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  9. Bianegro

Bianegro Guest

bunu siz sabahleyin herzaman olduğu gibi yine çok güzel bir şekilde dile getirdiniz..eğitim kişinin motivasyonunu , bağlılığını sağlar..yine sonuçta işin pimi kişilerin araştırıp incelemesi ve öğrenmesi oluyor..evet eğitim kurumları beynimizde kalan ukteciklere yardımcı olamadılar yeterince..ben de sordum 3 metre hocam 4 metre denen bi halt var sakatlık olmasın..hoca: yok 4 metreyi unut 4 denen rakam yok artık..ölsen bile 3 bunu bil sınavda 3 metre şıkkını vermese de boş bırak çık 4 diye bişey yok şeklinde ya geçiştirdi ya da ...

yeaxoy bu yazıya teşekkür etti.
  10. Sorgulayan Adam

Kurumda bir eğiticiye soru sorduğunuzda bildiğinizi de karıştıracak şekilde yanıtlar geliyordu. Arkadaşların hepsinin sorularına ben yanıt veriyordum.:)

İş Güvenliği ile ilgili okuduklarım, duyduklarım beni o kadar rahatsız ediyor ki bu işi yapabilecek istek ve gücü kendimde bulamıyorum. Keşke imkan olsa da bir kurumda eğitici olabilsem. Ama burası Türkiye, yaptığı işi ciddiye alanlardan, işini düzgün yapanlardan nefret edilen bir ülke...:)

Ali Üstün ve Doğan Hasanoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  11. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

hadi diğerlerini anladımda 85 üzeri alanı neden bırakıyorlar :) :)
    sınav zordu sorular yanlıştı falan ama beni asıl mahveden hatalı saçma sorulara fazla takılıp zaman kaybetmek oldu kalan 10 sorunun yarısını bile yapsam ki yapardım geçecektim. ben itiraf ediyorumçalışmadım ama çalışsamda pek farkedermiydi bilmiyorum çok fazla ezber sorusu vardı ve benim ezberim berbat, zaten sanırım tüm mühendislin sorunu bu.

12. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

valla bizim kursta vardı.. öğrendim hepsini.. bu durumda bizim kurs ii diyebilirim..
    sadece henrich kuramını sadece domino teorisi die öğrettiler ve 5 etkenin hepsi yok hiç bi notta.. 1 soru 1 sorudur, çatladım o soruda :)

13. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

bizim eğitim kurumundada doğru düzgün bir şey anlatabilen yoktu anlattıkları birbiriyle çelişiyordu soru soruyorsun cevap yok, baktım onlar benden beter. birtek genel hukuk konusunu ümiversite hocası anlattığı için süperdi ama hukuk sorusunu yanlış yaptım iyimi.... :( bazen böyle aptalca hatalarda yapıyor insan

Ayhan Acar bu yazıya teşekkür etti.
  14. Bianegro

Bianegro Guest

çok yüksek alanların beyinleri farklı düşünüyor gitsinler başka alana adam gitti aldı 98 aldım diyor..bence 98.inci soruyu doğru yapan anca 2 puanlık bilgeciliğe sahiptir zaten hatalı çözümsüz soru sayısı 3 adetti sen nasıl onu farkedemeyerek yanıtı olmayan soruyu gidip de 98 yaptım diyorsun ve bunu diyen adam risk değerlendirme şıkkını kodluyor..la olum madem okadar bilgilisin utanmaz mısın sen risk değerlendirmenin planlama aşamasında kurulduğunu..
    mühendislik bilgiyi yaşatmak deil bilgiyi yaşamaktır..

Mustafa AYKUL bu yazıya teşekkür etti.
  15. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

bizim kursa bu konuda eğitim verirken türkiyede 3 mt denir ama oda tüzüktür, artık yoktur.. şimdi ne denir belli değil değişti hoca :)
    aklımda kalmış, 3 ü seçtim, bomba.. yannış cevap :D

16. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

98 aldığını söyleyen kim?

17. Bianegro

Bianegro Guest

ben bizim kurumun sitesine bastım yazıyı..hatalıydınız bizi olağandışı durumlara karşı gerekli tedbiri ve bilgiyi vermekle yükümlüydünüz..artık yükümlülüğünüz dahi kalmamıştır gözümde..gözü kalanların gözü çıksın daha iyi bence önerimdir bu..bunları öngöremiyorsanız eğitimi vermeyin..bu yazıyı kaldırırsanız kurumun bulunduğu çevreye yazarım asarım kaçarım gelen gidene dağıtırım..

18. Bianegro

Bianegro Guest

arkadaşımın arkadaşı buradan birisi deil..telefondan arkadaşımla konuşurken aktardı ve bana bu konuyu sitem etti..bir de diyor ki adama helal olsun risk değerlendirmesi gibi hatalı bir kodu bile doğru işaretledi çok zeki biri..hade la:D..2 aldı o iki..o bilgiye yazık

19. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

ama şöyle birşeyde var adamın ezberi iyiyse bizim yanlış yaptığımız 10 soruyu doğru yapanilir, çelişkili ve hatalı sorularıda derine dalmadan fazla düşünmeden cevaplamışsa muhtemelen soğru denen şıkkınulmuştur, çözmsüz olanlarıda kimse boş bırakmayıp atıyor sonuçta onlarıda isabetli atmış.
    dur bakalım kasım sınavın son ongün çalışacağım bakalım çalışınca 90 üzeri alınabiliyormu

20. isgkemal2013

isgkemal2013 TÜİSAG Üyesi

seslerini çıkarmıyorlar dediğin gibi. Para kazanıyorlar sonuçta, amaçları sadece para kazanmak. sen kazanmışsın, kazanmamışsın neye yarar...

21. Sorgulayan Adam

Esasında bu adamları isimleri ile ifşa etmek gerek ama neyse...Piyasa bunlara itibar eder, bizlere değil. Size bir hocanın sınav kampı diye düzenlediği bir uzaktan eğitimin videosunu izletsem, inanamazsınız. Sorduğu sorunun cevabını bilmiyor, konuyu hiç bilmiyor. Bir bizlerin verdiği cevaplara bakıyor, bir elindeki dokümana şıkları okuyor, cevap şuymuş diyor :) Üstelik soruların çoğu da geçmiş yılların sınav soruları. Cevap yanlış diyip, tüzükten madde yolluyorum, bir başka soruya o sorunun cevabı değiştirildi, doğrusu şu diyorum. Zorla geri dönüp bu soru böyleymiş diyor, cevabı değiştiriyor. Güler misin, ağlar mısın?

22. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

bu ilginç bir durum... inandırıcı değil..

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica