18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. berfu kimya müh

berfu kimya müh TÜİSAG Üyesi

idaa eden yok arkadaşlar sakin olun yanlış görmüşüm...

2. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Sakin...Siz yazında ben de meraklandım. Sitede bi şey görmedim. Alo 147 üzerinden bilgi almayı denedim. Aramadan önce web sitesinden şu bilgiyi aldım : İletişim merkezimizde çalışan personelin büyük çoğunluğu depremzededir ve yüzde 50’si engellidir.

Telefonla aradığınızda bilgi almayı beklemeyin, karşınızdakine kızmayın. Karşınıza çıkan insanlar sadece telefonlara standart cevaplar verebilen, bilgi sahibi olmayan kişiler. Doğal olarak sınav sorularına itiraz konusunda resmi bir açıklama olmadığı dışında herhangi bir bilgisi yok. Resmi açıklama olsa onu zaten biz de siteden okuyabiliriz. Elimizde sadece sınav uygulama duyurusunda ilan edilen 10 günlük cevap süresi bilgisi mevcut...

Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  3. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

nerden biliyorsun okumayacaklarını?
    kaldıki okumasalar bile ençok itiraz edilen soruları tekrar inceleyip hata varmı diye bakacaklardır.. varsa iptal, yoksa yola devam diyecekler.. buradaki tek husus, tüzük soruları.. kilit nokta bu.. pardon biz tüzük sormicaktık hata yaptık derlerse çok kişi geçti demektir.. aksi halde işimiz insaflarına kaldı..

ama ben ne olursa olsun, bu arkadaşlara sormak isterim, Allah tan korkunuz var mı? Yaptıklarınızı yanınıza kalacak mı?
    yada sabredelim gelecek haftaya kadar.. belkide Allah tan korkuları vardır kimbilir..

4. Bu sınav ve sonrası tartışmalar yordu beni... İşi yapmadan işten mi soğudum nedir.... :)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Fatma ertan, Ali Üstün, müslüm63 ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  5. berfu kimya müh

arkadaşlar 150 kişide kaldık bakan ilgilenmiyecek varsa sınava giren arkadaşlarınızada söyleyin

6. berfu kimya müh

önümüzde 5 iş günü daha var

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. berfu kimya müh

8. Sorgulayan Adam

Tüzüklerin(3 tüzük) mer'i mevzuat olmadığı düşüncesiyle, tüzük içeriğinden sorulan soruların iptal edileceğine ihtimal veremiyorum. Zira, bu halde belki 20'nin üzerinde sorunun iptal edilmesi ile karşı karşıya kalınır. Böyle bir durumda ise sınavın kendisinin meşruluğu ortadan kalkar. Olaya hep bu açıdan bakıyorum. İptal edilmesi gereken birçok sorunun, sınavın meşruluğunu koruma gayreti ile iptal edilmeceğini düşünmemim tek sebebi budur.

Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  9. Bakan ilgilenip ne yapacak umuyoruz?

Sonuçta komisyon eskiden olduğu gibi hatalı soruları iptal edip doğru sayacak, Yığılma 60-70 arası zaten. Bu nedenle geçenlerin sayısı epey artacaktır.

10. Bianegro

Bianegro Guest

:D berfu hanım..muhtemelen gün içi öğleden sonra yayımlanacaktır burada canlı yayın forum eşliğinde bakarsak kalp riski azalar daha temkinli olur..ciddiyim ha hepimiz toplu bekleyiş yapalım

11. Bianegro

Bianegro Guest

pazartesi açıklanmassa cumaya kadar gider bu iş

12. berfu kimya müh

13. berfu kimya müh

14. berfu kimya müh

cuma ya kadar konuşur dururuz artık o olacak bu olacak diye inşallah şok olmayız:alkış:

15. Sorgulayan Adam

Yazdığım mesaj üzerine üstünkörü bir inceleme ile, sınavda gelen sorulardan mer'i olmadığı iddiası olan tüzük ve yönetmelik içeriklerinden olanları listeledim. Bunları baştan iptal edeceğiz derseniz, zaten 17 tane soru var. Bir de geri kalanları eklerseniz işin içinden çıkılmaz.
    30- yapı
    32-gürültü
    35-işçi
    56-işçi
    57-işçi
    58-işçi
    59-işçi
    60-işçi
    61-işçi
    62-işçi
    73-maden
    78-yapı
    79-yapı
    82-yapı
    83-maden
    84-maden
    85-maden

fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
  16. berfu kimya müh

bu kadar iptal olursa kıyamet kopar

17. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar biraz bekleyin.. sonuçlar belki tatminkar olacak? hemen heyheylenmeyin.. haksızlık olursa önce içimizde çözelim.. elin yabancısına kendimizi madara etmek bindiğimiz dalı kesmek olmaz mı?
    sonrada yabancılar bizi adam yerine koymuo diyoruz.. neden koymuyo? hiç bunu düşündük mü..
    sakin olalım ve atılacak adımları bir izleyelim bakalım..

kadir1907 bu yazıya teşekkür etti.
  18. Meri mevzuat işinden sonuç çıkmaz zaten.. diğer hatalı sorulardan iptaller gelir

19. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

burda daha fazla değiliz de o sebeple.. rezil bir sınavdı kabul.. ama tahmin ettiğimiz kadar tepki olmadığı ortaya çıkıyor yavaş yavaş.

20. inceldiği yerden kopsun...

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica