18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. berfu kimya müh

berfu kimya müh TÜİSAG Üyesi

kasım da da böyle olursa şaşmam hiç tepki yok

2. Dayatma filan yok ortada. İy kazalarında çok kötü bir durumdaydık. Uygar dünya ne yapıyorsa bizde onu yapıyoruz. Evet biraz sancılı oluyor ama sistem zamanla oturacaktır. Ayrıca son 2 yıldır ciddi azalmalar başladı bile..

3. Merak ediyorum nasıl bir tepki olmasını istiyoruz.

Hatalı sorularla ilgili rekor itirazlar oldu. Komisyon değerlendirecek, geçmişte 9 iptalli sınavlar oldu.

Tepki komisyon kararı beklenen gibi olmazsa olacaktır/ olmalıdır.

fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
  4. coltyr

coltyr TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar itiraz edilen sorularla ilgili sonuçlar ne zaman belli olucak bir bilgisi olan var mı ?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

ben kursdan çok faydalandım diyebilirim.. çok ince ayrıntı anlatan hocalar oldu..
    tek negatif yanları, tüzükten gelmemesi gerekir demeleriydi..

sınavlara gelince, dostum senin gibi mayıs sınavına kadar hepsinden 75 ve üzeri aldım.. 89 aldıım bile oldu..
    üstelik soruları bitirdiğimde hep 10 dk. zamanım kalıyordu..
    mayıs sınavında 67 de kalmıştım.. moralim bozulmuştu.. ama sonra iptal soruları görünce geçerim diye sevinmiştim..

şimdi 66 da kaldım.. 2-3 soruda çok belirgin hata yaptım, kendimi affetmiyorum.. ama son anlarda dikkat dağılmıştı. 60 soru vardı ve 55 dk. kalmıştı.. panik yapmamaya çalıştım, hızlı hızlı okumaya başladım.. 20 soru vardı son 15 dk. dedi sınav görevlisi.. dahada hızlı okumaya başladım.. son anlar dediğinde 100 üncü soruyu yapıyordum.. sınav neden yetişmedi die hayıflandım.. tüzük geldi ters köşe oldum die hayıflandım..
    nitekim 66 yanıt hatırlıyorum.. 3-4 soruyu hiç hatırlamıyorum ne yaptım.. ama hatırlamıyorsa myanlıştı benim için.. sonuçta büyük bir emek, ve hüsran..
    bugün itibarıyla çalışmaya başlıyorum.. çünkü çok umutlu değilim.. ama umarım gerçekten çalışan ve emek veren tüm arkadaşlar umarım hak ettikleri geçer notu alırlar..

fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
  6. sdn

sdn TÜİSAG Üyesi

bu sınavın ,iş yeri hekimliği sınavı ile aynı barajda olması ile başlıyor haksızlık zaten...
    ya bizi 60 a indirsinler ya onları yukarı çeksinler...
    6 yıl hepsi ayrımsız aynı temeli okuyor bizse girdiğimiz andan itibaren branşlaşıyoruz.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. berfu kimya müh

dayatma olmasaydı bu akıllarına bile gelmezdi kim düşünür işçi yi herkes cebinin dolmasına bakıyor işte sonucu kömür madenlerini özelleştirdiler madene inenlerin hiçbirinde co maskesi yok sebeb maliyet tabiki avrupa normlarına ulaşmassanız avrupa birliğine giremezsiniz

8. coltyr

coltyr TÜİSAG Üyesi

iş yeri hekimleri ile aynı baraj da olmasında ne gibi bir haksızlık var açarmısın lütfen

9. sdn

sdn TÜİSAG Üyesi

birinde %35 sağlık var ki bu 6 yılı bitiren herkes için aynıdır değişmez...
    diğerinde yani bizde %40 teknik var ki bu da 4 yıl boyunca okunan birbirinden bağımsız farklı konulardır değişir.

10. berfu kimya müh

meşur söz ağlayan çocuğa meme verirler:ağlama:

11. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

o emzik değilmiydi... cukkacukka

12. Kömür madenlerinin sahibi devlet iken ölüm oranları ve kaza sıklık oranları şimdiyle kıyas kabul edilmez oranda çoktu.

Burada sorun devletin patron olması değil.

İş kazasında ölüm oranı 2012 yılında bir önceki yıla göre %56 azaldı. Bütün eleştirilerimize rağmen bu sistemin işlediğini gösterir.

13. Ne artık hiç birimiz bebeğiz nede devlet süt vermek zorunda olan bir anne... bunu bir kabul etmek gerekiyor sanırım.

kimyacaa bu yazıya teşekkür etti.
  14. Niye kendimizi hekimlerle kıyaslıyoruz anlayamadım. Yeni bir mesleğe geçmek için %70 baraj gayet makul.

Burada sorun baraj oranı deği,l soruların sağlıklı seçilip seçilmemesi ve neyi ölçmeyi hedefledikleri.

Alihan DAĞHAN, Hüseyin Bozdoğan ve kimyacaa bu yazıya teşekkür etti.
  15. Bianegro

Bianegro Guest

hahah:D..

16. coltyr

coltyr TÜİSAG Üyesi

Tamada arkadaşım işyeri hekimlerinde o zaman alanları dışında % 65 lik bir soru gelirken size alanlarınız dışında % 60 lık bir soru gelmiş olmuyormu ben mi yanlış anladım. Kaldıki iş yeri hekiminin asıl görevi danışmanlıktır. Bir sorumluluğu yokdur. İş güvenli uzmanlarının sorumlulukları çok fazla takdir eedersinki yoldan geçen herkezi yapmamaları gerekmekde biraz seçici olmaları gerek. Ama şu konuda yanlış var desen bende sana katılıyorum. Sınavın seçiciliği bilgi ve beceriyi ölçmesi sıfır amatörce hazırlanmış bir sınav olduğu çok belli. Hiç okumadan şıklardan çok rahatlıkla çözülecek sorular var. Tıp fakültesini bitirmiş birisinin bu sınavı çok rahatlıkla geçmesi doğal. Haksızlık yok bence sadece sınav cok kolay okadar

17. berfu kimya müh

ben bazı kurumların devlette kalmasından yanayım kar amacı güdülmeden işletilmesi gerekir öz varlıktır ayrıca 15 yıldır çalışıyorum şimdiye kadar işçisini düşünen bir patronla karşılaşmadım iş sag ve güv kanunlarını bütün iş verenler angarya gibi görüyorlar

Alihan DAĞHAN bu yazıya teşekkür etti.
  18. Bianegro

Bianegro Guest

onların yetki sorumlulukları bizden değil, kıyaslamayı daha önceden igu lar için yapılan sınavlar için yapalım..fakat ben bu sınav sistemlerini yerinde bulmuyorum, sınav bilgi sisteminin %100 bilgiden dolayı yapabilirlik içerdiğine de inanmıyorum,%50 sinin 100 dk lık dilim içinde kısmet faktörüne bırakıldığını düşünüyorum..üniversitelerde bu alanla ilgili eğitim alan kişilerin yetiştirilmesi gerekir..

19. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

kimse süt istemedi.. devlet, daha doğrusu mevcut hükümet adeletli olsun yeter..

20. berfu kimya müh

siz tepki göstermeyin Koray bey farklı düşünebiliriz ben tepkilerimizden direkt bu işin patronuna duyurulmasından yanayım siz sessiz kalabilirsiniz beni bağlamaz

Ayhan Acar bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica