18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

sayı 100 bin olduktan sonra sınav yılda 1 e düşecek her sınavda 7-8 bin kişi başarı sırasına göre alınacak soru sayısı artacak sınav süresi uzayacak ösym işe el atacak bunu yapmazlarsa bu meslek çöpe dönecek ayağa düşecek 100 binlerce isg uzmanına gerek yok fazlası aldatmaca ve ranttır bence 50 binden fazlasına gerek yok bıle acil bu işi durdurmaları lazım yoksa sizde ankarada otogardakı rezaletı gördünüz her sınava 100*150 bin kişi girse ve yarısı kazansa ayağa düştü diyebılırız acilen bu işe birilerinin dur demesi gerek bazı arkadaşlar sanane diyebılır saygım var ama yarın 3000 bin tl yerıne 1000 tl ye çalışmak için kuyruğa girersenız çok mu iyi olacak bütün mühendislerin isg olmasına gerek yok bukadar allameyı cıhan bir iş değil yazıktır

Alihan DAĞHAN bu yazıya teşekkür etti.

2. Devlette güvenlik , temel eğitim ve adalet vb gibi kurumlar dışında bir şeyin kalmasına gerek yok.

Devleti bir kapitalist işletme olmaktan çıkarmak gerekiyor. Çünkü bu devleti yozlaştıran yegane şey. Bir işletme kar etmiyorsa da işletmenin hiç bir anlamı yok.

Burada sorun patronun işçisini düşünmesi yada düşünememesi değil, işçinin haklarını koruyan bir hukuk ve işgüvenliği sistemi kurmak.

Biz bu mesleği yaparsak, ana görevimiz işçiyi korumaktır zaten. Devlet bu amaçla bu sistemi kurmaktadır.

Alihan DAĞHAN bu yazıya teşekkür etti.
  3. Bianegro

Bianegro Guest

hamleyi koyduğun zaman işi çözeceksiniz, hamleniz boşa gidecekse hiç bulaşmayın daha iyi çin atasözü
    koray bey bunu vurgulamak istiyor..ben hak veriyorum kendisine

Koray Pehlivanoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  4. kimitank

kimitank TÜİSAG Üyesi

Arkadaslar forumda ilk mesajım bende 64 alıcam. Bu sınav tam bir fiyaskoydu sorular uzundu ucu ucuna sınavı yetiştirebildim. diğer ark gibi hep iki şık arasında kALdım. Tek umudum iptal edilmesi düşünülen soruları yanlış yaptım. Beklenen iptaller gelmezse bir çok kişi bakanlıkla mahkemelik olcak buda onlar için kötü imaj yaratcak. İnş herkesi mutlu eden mi? Sonuç çıkar

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

eyvah hasan dan kaçış yok cumayakadar konuş artık :p

6. berfu kimya müh

berfu kimya müh TÜİSAG Üyesi

işveren izin
    verisse korursun

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. berfu kimya müh

tamam arkadaşlar burada ne için birbirimize yazıyoruz havanda su dövmek olur bu..birde işveren izin verirse kurarsın

8. Bianegro

Bianegro Guest

resmi kurumlara hayatım süresince yaptığım başvuruların yarısından biraz daha fazlasında, kimliğimin uygulama memuru tarafından kontrol edilip hasan doğanoğlu şeklinde yazıldığını gördüm..
    nedense ismin ve soyismimin zihni karıştıran bir özelliği olmalı:D

Mustafa AYKUL bu yazıya teşekkür etti.
  9. Türkiye akdenizli bir toplum belki o nedenle çok aceleci. Okumuşlarımızda maksimalist.

Türkiye iş kazalarında dünya ortalamasının en sonlarındaydı. Hükümet kanayan yara olan bu sorunu çözmek için, dünyada başarıyla uygulanan İSG sistemine geçiyor.

Bu sistemin işlemesi için İSG uzmanı yetiştiren fakültelerin açılması gerekiyor. Ancak bunun olması zaman alıyor. Geçiçi bir önlem olarak mühendislerin bir eğitim ve sınav sonucu bu sisteme entegre etmek istediler.

Şu haliyle bile ölüm oranları bir yılda % 56 azaldı. Bu büyük başarıdır.

Sistemin elbette büyük sorunları var ancak "kervanın yolda düzüleceğini" unutmamak gerekiyor. Türkiye 90 yıldır kimsenin el atmadığı umursamadığı, insan canının hiçe sayıldığı bir dönem yaşadı ve bunu değiştirmek cidden hiç kolay değil.

Alihan DAĞHAN ve Hüseyin Bozdoğan bu yazıya teşekkür etti.
  10. Bianegro

Bianegro Guest

güven verilmez berfu hanım , güven alınır..bu işler de güven ve hassasiyetle olur..bunun için kontrol igu larda olursa başarı gelir..

yagmurceylin001 bu yazıya teşekkür etti.
  11. Chemik

Chemik TÜİSAG Üyesi

Dayanın 3 gün kaldı :)

12. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

10 iş günü diyolar yani cumaya gider bu iş

13. berfu kimya müh

ülkede bazı kaynaklar zarar etse bile devlet elinde kalmalıdır iletişim gıda yer altı zenginlikleri gibi yabancıların elinde olmamalıdır özelleşse bile yabancılara değil çalışanlarla çok ortaklı bir şirket olmalıdır bir savaş halinde bu gibi kaynaklar ülkenin kurttulması için önemlidir bu sitenin bunla ilgisi yok ama genede fikrimi söyleyeyim dedim

14. Bianegro

Bianegro Guest

ya kalmadıysa:D..cumartesi pazar iş gününden sayılmayabilir..geçen haftaki haftasonu da iş gününden sayılmaz ise; 5 iş günü dolmuş oluyor..

yagmurceylin001 bu yazıya teşekkür etti.
  15. İşveren izin vermek zorunda, bununla ilgili yasal düzenleme var. Ve artık iş kazalarında çok ciddi tazminatlar ve yaptırımlar getirildi.

Patronlarda değişen türkiye'yi hatta değişen dünyayı anlamak zorunda kalacaklar. Bu gün artık Apple firmasının Çinde'ki fabrikasında iş güvenliği ihlali için Amerika'da dava açıldığı bir çağdayız.

Türkiye'de eski içine kapalı türkiyeden kurtulalı epey oluyor. Bu sisteme uyan patron ayakta kalır. Uymayanda başka iş bakar.

Benim kendi önerim sistemin daha etkin olabilmesi için İSG uzmanlarının özel bir statüyle patrona değil bakanlığa bağlı olarak çalışmalarıdır.

Alihan DAĞHAN ve Hüseyin Bozdoğan bu yazıya teşekkür etti.
  16. Bianegro

Bianegro Guest

rizenin yaylalarını swidenliler aldı naber:D

17. erkan.758

erkan.758 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar sınavda kaç tane soru tüzükten çıktı.

18. berfu kimya müh

hepimize hayırlısı olsun iyi günler

19. Bir savaş çıkarsa diye devleti ticari işletme yapıp yozlaştıralım. Zarar eden firmanın parasını halka ödettirelim. Buraları siyasi iktidarların talan yerledi ve arpalıkları yapalım diyorsunuz öyle mi.

Yani siz eski türkiye devam etsin, iki yakası bir araya gelmesin diyorsunuz.

20. Bianegro

Bianegro Guest

devletin görevi yol yapmaktır sağlık hizmetlerini geliştirmek yetiştirmektir..devletin bir kurumu işletmesi kurumdan gelir elde etmesi bana göre sağlıksız bir olaydır ve özelleşmesini son derece mantıklı buluyorum ve de buldum

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica