18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Bianegro

Bianegro Guest

http://www.isguvenligihizmetleri.com/24-aralik-is-guvenligi-sinav-sorulari-ve-cevaplari

buyurun koray bey...b kitapçığı değil 94.üncü soru

2. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Gerilmeden, sakince değerlendirelim. :) Kanuni açıdan bir yaşın doldurulması, tamamlanması yorumunuzda sorunun kabul edilen cevabı ile uyumsuzluk olabilir.

3. Bianegro

Bianegro Guest

hayır..soyismimi ortaya koyuyorum..bakın siz de inceleyin..
    doğru cevap a iken bu cevabı yanlış olan b şıkkına çevirmişler

4. Bianegro

Bianegro Guest

koray bey...b şıkkı 15 yaşını doldurmuş diyor..15 yaşını doldurmuş terimi ile 15 yaşını bitirmiş( tamamlamış) farklıdır

15 yaşını doldurmuş demek halen daha 15 yaşında olan demektir
    15 yaşını tamamlamış demek 16 ya girmiş demektir
    genç işçi yaş aralığı 16-18 dir..dikkat edin lütfen..yeaux allah aşkına dikkat edin:D

5. 15 i doldurmuş demek bence 15 i bitirmiş demek, ben mi yanlış yorumluyorum

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

6. aynen öyle;

Gençi işçi ; 15 yaşını tamamlamış, ancak 18 yaşını tamamlamamış kişidir. (4857/md.71)

Emre YİĞİTARSLAN bu yazıya teşekkür etti.
  7. Bianegro

Bianegro Guest

soyismimi oraya koyuyorum..bütün forum inceleyebilir...herkes eğitim kurumunu arasın sorsun
    hocaya şunu sorun: hocam 15 yaşını doldumuş ile 15 yaşını tamamlamış arasındaki fark nedir diye sorun
    okadar eminim

8. doldurmak ile tamamlamak arasında bir fark yok

TDK, doldurmak için; yaşını yılını bitirmek demiş zaten. (5)

yine TDK, tamamlamak içinde bitirmek anlamını vermiş. (2)

9. Arkadaşlar biz tanışmayı unuttuk.

Ben Emre Yiğitarslan, Marmara Üniv. Metal Öğrt. Mezunuyum. Metalurji Malz. üzerine y.lisans yaptım. Parsan Mak.Par. da Dövme Atl. Vrd. Amiri olarak çalışıyorum. Çankırılı'yım, Ankara'da büyüdüm. Şuan İstanbul'dayım.

emsalsiz_ bu yazıya teşekkür etti.
  10. Bianegro

Bianegro Guest

ben şunu söylüyorum..eğitim kurumunuzdan bir hocaya sorun..
    15 yaşını doldurmak ile 15 yaşını tamamlamak aynı şey olduğunu iddia etsin..tüm forum şahit olsun ben soyadımı inkar ederim ...lütfen sorun

11. sormaya gerek yok, koray bey onaylıyorsa doğrudur:D

Koray Pehlivanoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  12. Sorgulayan Adam

Ortaya bir şey koymayalım, gerek yok. Basit birkaç örnekle durumu aydınlatabileceğimizi umuyorum. Bu durumun hocaya sorulacak bir tarafı yok.

Bugün 31 Ağustos 2013.
    30 Ağustos 2012 doğumlu bir bebeğimiz olsun. Bu bebek 1 yaşını doldurmuştur, 1 yaşını tamamlamıştır. Bu örnekte sizce sorun var mı?

Koray Pehlivanoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  13. o zaman Hocalar biraz türkçe okuyacak.. türkçe tartışmalarında kaynak bir tane oda TDK

14. Seviyorum bu forumu ya :)

15. Bianegro

Bianegro Guest

sen hocana sor ne diyecek..ben soyadımı ortaya koydum..sorun burada soyadımı inkar edeceğim

16. ilker1959

ilker1959 TÜİSAG Üyesi

Devletin kar amacı gütmeden işlettiği işletme var mıdır? İşçi ve işverenler neden birbirini düşünsün? Karşılıklı alışverişte kim diğerini düşünür? Bütün işverenlerin isg yi istemedikleri tespitine nasıl ulaştınız. Uzman olarak doğru anlatıp ikna edemezsek kim hatalı? Saygılar...

17. Hasan sen soyadından memnun değilsin anlaşılan, bahane arıyorsun :D

18. Sorgulayan Adam

Benim hocam falan yok. Size verdiğim örnekteki açıklamada size doğru gelmiyorsa örnekteki bebek kaç yaşını doldurmuştur ve kaç yaşını tamamlamıştır? Bunu cevabını yazalım lütfen.

19. Kimsenin tanışmaya niyeti yok herhalde

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica