18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Forumdan çıkarken size yazdığım gibi, "Sen git hocana sor" yaklaşımı, hocanın verdiği cevaba da "Senin hocan yanlış biliyor." diyerek süren bir yazışmadan ne sonuç alınmıştır?

Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  2. Bianegro

Bianegro Guest

ben hak savunmuyorum...hak benim deil gerçeğindir....bir allah ın kulu şu doğruyu anlayamıyorsa...
    bir tek ben doğru biliyorum..ve bu doğru karşısınza çıktığı zaman lütfen beni unutmayın

3. Bianegro

Bianegro Guest

evet yanlış biliyor...benim hocam mahmut yaman...
    ve sabah da konusu geçince onayladınız
    eğitim kurumlarındaki hocaların bilgileri bilgi fakat karışmış bildi..

4. Bianegro

Bianegro Guest

ben buraya delilleri sunuyorum resmen yazılıyor resmen bunu nasıl farkedemiyosunuz

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Bianegro

Bianegro Guest

9. bir genç işçinin ağır ve tehlikeli işte çalışabilmesi için en az kaç yaşını doldurması gerekir ?

a)16 yaşını
    b)15 yaşını
    c)14 yaşını
    d)13 yaşını

genç işçinin ağır ve tehlikeli işte çalışabilmesi için en az 16 yaşında olması gerekir.

cevap a şıkkı seçilmiştir
    bu demek oluyor ki; 15 yaşını doldurmuş demek 16 yaşında olmak değildir
    15 yaşını doldurmuş olmak 15 yaşında bulunmaktır

genç işçi tanımı: 15 yaşını tamamlamış( bitirmiş ) ve 18....
    en küçük genç işçi yaşı 16 dır...15 yaşındaki kişi en küçük çalışma yaşıdır
    bu koşullarda;
    15 yaşını doldurmuş ifadesi 15 yaşında sayıldığından 16-18 tanım aralığındaki genç işçi statüsüne uymamaktadır
    dolayısı ile yönetmeliğimizdeki tanımı ele alırsak;

15 yaşını tamamlamış( 16 dan gün almış ve 16 sayılır ) ile 15 yaşını doldurmuş (15 sayılan ) birbirlerinden anlam bakımından farklıdırlar

6. Sorgulayan Adam

Biz yanlış biliyor olsak da sizin bildiklerinizi yok sayıp "sen git hocana sor" demiyoruz. Kimseyi bilmemekle cahillikle suçlamıyoruz. Size ve bilginize saygı gösteriyoruz. Ama sizde aynı saygı yok. Benim size gösterdiğim saygıyı bana göstermediğiniz sürece, size bu mesajımdan sonra yanıt vermeyeceğim. Lütfen siz de bana bir yanıt vermeyiniz.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Bianegro

Bianegro Guest

yeaux..dün çok güzel bir şekilde niyet kavramı için geniş çaplı bir açıklama yapmıştın
    yazı diline aldanma, karşılıklı iken söylesem inan yumuşak gelecektir..çok farklı bu..ve bu düpedüz terbiyesizlik olurdu değil mi....benim buluşum ispatım deil..fakat rica ediyorum birazcık kafanı yorsan şu yukarda yazdığım şeylere püf noktayı çözeceksiniz..ben doğruyu bilmenizi istiyorum

8. Bianegro

Bianegro Guest

10 defa beni aydınlattın ben de dinledim ve saygı duydum..
    bir defa fikir attım ortaya ve dedim ki bu gerçektir..
    sizin yapmanız gereken araştırmaktı benim savunduğum olaya yorum katmak deildi..ki siz yazılı delilleri konu alarak savunma yapan bir kişisiniz ve bana direk yorumlarınızdan bir örnek vererek ciddiyetimi ufak gördünüz

9. Bianegro

Bianegro Guest

ben eğitim kurumunuzdan bir hocaya sorun dedim
    hocaya sorun dedim

kendinize ille de kabalık yaptığım şeklinde bir alınganlık yapıyorsunuz..bu da benim son notum olsun

10. Sorgulayan Adam

Yaş konusunda problemin kaynağı doğum anının sıfır kabul edilmesinden kaynaklanır. Anlatım için bu nedenle en güzel yöntem yeni doğmuş bebeğin yaşı üzerinden örnek vermektir. En kolay bu örnek üzerinden düşünülebilir. Bu nedenle size aşağıdaki mesajı yazdım.
    Bu mesajıma verdiğiniz cevap aşağıdadır. Gönderdiğiniz mesajın numarası 5556'dır.

11. Bianegro

Bianegro Guest

tamam..yani ille rencide edici metni de en alta koyacan:D
    tamam okudum ve anladım
    benim kafam şuna karıştı vaktiniz olursa yardım ederseniz iyi olur ben yanılmak istemem
    yukarda bir döküman var baktınız mı

12. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

patronların ahlak yapısıyla ne alakası var, bununla ilgili bir çalışma, bilinç yoktu, meslek hastalığını işverenmi bulup çıkarıp bildirecek. bu konuda işçide işverende doktorlarda bilinçli olmadığından ve birazda kaderci bir toplum oluşumuzdan, ah vah tüh kanser olmuş ile bitiyor iş zaten pek çok meslek hastalığının ortaya çıkışı uzun zaman alıyor, belki o işyeri kapanmış yada el değiştiröiş dahi olabiliyor

13. Bianegro

Bianegro Guest

örtbast edeler, igu çalışanlar durumu neticeyi bildirir es geçin derler patronlara söz geçiremezler..yıllardır bu şekildeydi..

14. Sorgulayan Adam

Doküman görmedim. Bu arada yaş konusunda doldurmakla, tamamlamanın aynı şey olduğu bizzat Dr. Mahmut Yaman 2013 mayıs ayındaki sınav için Üstadlar Kurumu adına düzenlediği sınav kampında anlatmıştır. Her zamanki sinirli edasıyla, fırça ata ata anlatmıştır.

15. Bianegro

Bianegro Guest

evet..mahmut yamanın videosu bende var ..ve 3 saat kadar önce emin olmak için arayıp da sordum
    hocam dedim ankaralı bir arkadaşın hocası tamamlamışa dolmuş diyor bile dedim

bilmiyorlar doğan dedi...tamamlamış ile doldurmuş farklıdır dedi..videosu da var

16. Bu yaş konusu benim hatam. Koray beye hangi sınavda 9 iptal oldu diye sormayacaktım vede o soruları buraya kaymayacaktım, Doğan Bey de farketmeyecekti o soruyu.
    Hengame için özür dilerim.

yeaxoy ve Koray Pehlivanoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  17. Bianegro

Bianegro Guest

9. bir genç işçinin ağır ve tehlikeli işte çalışabilmesi için en az kaç yaşını doldurması gerekir ?

a)16 yaşını
    b)15 yaşını
    c)14 yaşını
    d)13 yaşını

genç işçinin ağır ve tehlikeli işte çalışabilmesi için en az 16 yaşında olması gerekir.

cevap a şıkkı seçilmiştir
    bu demek oluyor ki; 15 yaşını doldurmuş demek 16 yaşında olmak değildir
    15 yaşını doldurmuş olmak 15 yaşında bulunmaktır

genç işçi tanımı: 15 yaşını tamamlamış( bitirmiş ) ve 18....
    en küçük genç işçi yaşı 16 dır...15 yaşındaki kişi en küçük çalışma yaşıdır
    bu koşullarda;
    15 yaşını doldurmuş ifadesi 15 yaşında sayıldığından 16-18 tanım aralığındaki genç işçi statüsüne uymamaktadır
    dolayısı ile yönetmeliğimizdeki tanımı ele alırsak;

15 yaşını tamamlamış( 16 dan gün almış ve 16 sayılır ) ile 15 yaşını doldurmuş (15 sayılan ) birbirlerinden anlam bakımından farklıdırlar

18. Bianegro

Bianegro Guest

:D...haksızlığı görün canımı da yeyin..ben doğruyum derdinde hiç olmadım..toplumumuza yapılan haksızlığı görmenizi istedim

19. calypso

calypso TÜİSAG Üyesi

30 Ağustos resmi tatil olduğu için iş günüden sayılmıyor. Senin hesaba göre 9'u pazartesiye kalıyor :(

20. Bianegro

Bianegro Guest

kalmasın:D 9.uncu gün versinler yani nolur cuma verseler

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica