18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

arasında bir fark yok sen o yamana bakıpta bunlara takılma kimse saniye ölçmüyor kimliktede saniye yazmıyor adamı işe alırken doğum sertifikasını alıp hımm dur bakalım sen sen akşam 7 de doğmuşsun sigorta girişini akşam 7 de yapabiliriz demiyor. mesaimi doldurdum, bitirdim tamamladım dedimi farklı şeylermi snlıyorsun hayır hepsi aynıdır. biri 15 yaşındayım diyorsa bu kişi 15 yaşını doldurmuş 15 yaşını doldurmamış demektir ve çalışıyorsa genç işçidir. ama bu genç işçi ağır ve tehlikeli işlerde çalışamaz

yeaxoy bu yazıya teşekkür etti.
  2. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Sorulara cevap vermeye çalıştığında bebek örneğindeki gibi anlamak daha kolay olacaktır.

Tamam, madem doldurmuşu kabul etmiyorsun. O zaman cevap vereceksin. :) Anlattığım örnekteki kişi, söylediğim tarihte 15 yaşını doldurmamışsa kaç yaşını doldurmuştur?

Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  3. Bianegro

Bianegro Guest

tamam..

4. Bianegro

Bianegro Guest

15 yaşını doldurmuştur sıfır noktası tamamladığı andır doğum yıl dönümüne girdiği an yani bir sonraki yaş grubunu doldurmaya başladığı andan önceki zaman dilimini tayin eder sıfırlama..yeaux bey. Mahmut Yaman:D..siz tanıyorsunuz bu kişiyi

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Saygı duyarım, aynı amaç için uğraşıyoruz. aynı işi yapacağız. İleriye dönük arkadaşlık amacım.

yeaxoy bu yazıya teşekkür etti.
  6. Bianegro

Bianegro Guest

tamam..şu sınav ..kapayalım bu konuyu..bayağı şey oldu..ne oldu..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Sorgulayan Adam

Anlatabilceğim kadarıyla anlatabildiğimi sanıyorum. Gerisi artık size kalmış.

Kimseyi gözünüzde büyütmeyin, çok yukarılara koymayın. Yaş konusunda demiyorum. Ama, Mahmut Yaman'ın verdiği bilgi mutlak doğrudur diye düşünmeyin. Kendisinin videolarını defalarca izledim. Bu kadar yazdığım mesajdan benim boş şeyler yazmayacağımı anlamış olmanız gerekir.

İzlediğim videolarda kendisinin yaptığı gerçek hayatta olmayan bir tanım olan ergonometri'yi geçtiğimiz aylarda kayıt etmiştim. Bakın, ben bu kadar ayrıntıyı araştıran, hocaların dahi yanlışlarını tespit edip bulabilen biri iken "hocana sor" demeniz, bana ne düşündürmüştür sizce? :)

Ekli Dosyalar:

Ali Üstün ve Bianegro bu yazıya teşekkür etti.
  8. Günün mesajı bu oldu sanırım... gülmekten koptum. ( yok yüzylın mesajı) :deli:

Alihan DAĞHAN bu yazıya teşekkür etti.
  9. Bianegro

Bianegro Guest

evet doğru söyledi ergonomide kas ve iskelet sistemi rahatsızlıkları yine frekansla ilişkili olmakla.....titreşimin kas ve iskelet sistemi üzerindeki etkilerinden bahsedeceği bir video..titreşimin frekansı, büyüklüğü, şiddeti kas ve iskelet sistemi üzerindeki etkiyi arttırır

10. Bianegro

Bianegro Guest

koray bey..:D..ne düşündünüz de kızdınız bu yetilerle mejkul bir kişi bilimden ilimden söz edemez mi

11. Tamam tamam o şeytani bir gülümsemeydi :)

12. Bianegro

Bianegro Guest

tamam kızmayın bana az şeytana uydum okadar..yine siz ucuz atlattınız sabah ali bey in başını ağrıttım gitti ilaç attı:D

13. Bianegro

Bianegro Guest

Vücut hareket halinde iken kol veya bacaklarlann ulaştığı alan esas alınarak yapılan ölçümlere dinamik ergonometri denilir

14. Bianegro

Bianegro Guest

yeaux bey ben sizinle yazılı bir delili öne sürme konusunda bir noktaya kadar yarışabilir bunun farkındayım onun için sakın bunu rekabet olarak yorumlamayın

15. Sorgulayan Adam

Ah bir de
    Ergonometri diye bir tanım yoktur.

Sence bu iddiayı ortaya attım ve hiç araştırmadım, öylemi? O soruyu hazılayan kurum olan Kalite akademi sınavını, sorudaki metnin kaynağı belgeyi bulmadım. O belgede geçen tanımın olduğu orijinal İngilizce kitabı bulup okumadım.

Sana burada ezbere yazıyorum öyle mi?:)

Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  16. Bianegro

Bianegro Guest

hadi ya:D google de fakat var ergonometri

17. Bianegro

Bianegro Guest

Antropometrik ölçülerin ve ergonometrik önlemler olarak geçen bir sayfa var

18. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

aynen şimdi farkettim çok güzel olmuş :D

19. Bianegro

Bianegro Guest

neyse muhakkak araştırmışsınızdır mahmut..ama büyük hoca victor gibi bakıyor..dili kaymıştır yorulmuştur..Mahmut Yaman gibi üstat bir hocaya soru sorduğunuz vakit böyle bir hataya düşeceğini sanmıyorum..fakat bir insanın normal konuşması bakımından hataya düşme olasılığı normal çünki beynindekiler yoğrulu ve karışabilir..fakat sorulan soru onların beyin güdülerini irkittiği için istemese dahi doğru yanıtı verirler daha doğrusu beyninde bulunan yanıtı

20. Sorgulayan Adam

İzlediğin videodaki soru Kalite Akademi'nin bir sınavında bulunuyor. O metin ise bir makaleden alınmış. Makalede yapılan tanımın karşısında antropometri var. Makaleyi yazan ise tanımı, Stephen Pheasant' a ait Bodyspace Anthropometry Ergonomics and the Design of Work adlı kitabın 6. sayfasından alıntıladığı yazmış. Orijinal metin şu haldedir:

1.2 Anthropometries
    Anthropometry is the branch of the human sciences that deals with body
    measurements: particularly with measurements of body size, shape, strength and
    working capacity. Anthropometries is a very important branch of ergonomics. It
    stands alongside (for example) cognitive ergonomics (which deals with information
    Figure 1.1 User-centred design: the product, the user and the task.
    processing), environmental ergonomics, and a variety of other identifiable subdisciplines
    which progress (in parallel, as it were) towards the same overall end.
    This book is principally concerned with the anthropometric side of ergonomics:
    that is, with matching the physical form and dimensions of the product or workspace
    to those of its user; and likewise with matching the physical demands of the working
    task to the capacities of the workforce. We shall be developing these issues at length
    in due course—but first a brief digression.

Ne sorunun kaynağı metinde, ne onun kaynağında ergonometri diye bir şey geçmez.

Ali Üstün ve Bianegro bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica