18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Bianegro

Bianegro Guest

evet okudum harbiden ergonometri denen bir kavram çincede bile yokmuş :D..fakat yorgunluktan ileri gelen bir durumdur..sorasınız hocam ergonomics deseniz ergonometri bilimi yoktur der sanırım

2. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Soru kaynağı aşağıdaki adrestir. 28. soru
    https://www.kaliteakademi.com/wp-content/uploads/2011/01/IGU-UZMANLIGI-DENEME-SINAVI-1.swf

Sorunun alındığı metin buradadır. Eskişehir Üniversitesi sitesinden...
    http://www.ergonomi17.ogu.edu.tr/13.URUN.pdf

Antropometri, ergonomiye kaynak teşkil eden ve tasarımın her evresinde önemli bir yer tutan
    “İnsan vücut ölçüleri, vücut hareketleri ile bu hareketlerin frekans ve sınırları gibi vücut
    özelliklerini inceleyen bilim dalı veya disiplini” (Pheasant, 1996, s.6) olarak tanımlanır.
    Orada, tanımın alındığı yer olan Phesant ise bir önceki mesajda adını da yazdığım kitabın yazarın soyadıdır. Sayfa 6'daki tanımı yukarıda yazmıştım.

Ali Üstün ve Bianegro bu yazıya teşekkür etti.
  3. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

belki haklı olabilirsin. ama bir hususta sana katılamayacağım. O da şıklardaki yanlış cevabın yönetmelikte tek kelimesi değişen cümleler olması gerekliliği. 3 cümleyi başka kur, birini yönetmelikten al, bak nasıl doğru yanıtı veriyor insanlar..
    ama 4 şıkkıda yönetmelikten alır, birinde kelime oyunu yaparsan bu aldatmaca kandırmacadan başka birşey olamaz.. kimse yöentmelikleri kelime kelime ezberlenmesini bekleyemez.. beklerse itirazla karşı karşıya kalır..

yeaxoy bu yazıya teşekkür etti.
  4. Bianegro

Bianegro Guest

anladım ve vay be MAHMUT YAMAN:D

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. emsalsiz_

emsalsiz_ TÜİSAG Üyesi

Merhabalar,kemal ben de giresunluyum, erzincanda hes şantiyesinde cevre muh ve isg şefligi yapiyorum, ben de sizler gibi sonuclari merakla ve umutla bekliyorum

6. mavi24

mavi24 TÜİSAG Üyesi

Kemal Erzincan da nerede çalışıyorsun?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

yanlışlık yapmışım düzelttim yanlış bilgi vermiş olmayım

Bianegro bu yazıya teşekkür etti.
  8. emsalsiz_

emsalsiz_ TÜİSAG Üyesi

kemah yolu uzerinde delicay hes te. Yagca koyu diye geciyor

9. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

15 yaşındaki çocuk genç işçidir..
    14 yaşını tamamlamış, yani 15 den gün almış, 15 yaşını doldurmamış, yani 16 dan gün almamış, hala 15 ini yaşayan demektir. yani bu dünyada 14 senedir var, 15 inci sene içinde..
    bu bu kadar zor olmasa gerek.. öğlen 4 saat bunu tartışmışsınız.. bravo valla...

yeaxoy bu yazıya teşekkür etti.
  10. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

üzgünüm ama sen 29 yaşındasın. boşuna küçültme kendini cukkacukka

11. Bianegro

Bianegro Guest

bunu tartışmadık 4 saat boyunca valla bravo:D

12. Bianegro

Bianegro Guest

profilime bakın..otomatik ayarlayıcı tarafından okunur..yarın nüfus dairesine gitsem dahi 28 olarak geçer çünkü 29 yaşını doldurmadım

13. mavi24

mavi24 TÜİSAG Üyesi

doğan bey çalışkan üye oldu valla..:)

14. Bianegro

Bianegro Guest

vallahi kazayla oldu ben istemedim:D

15. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

28 yaşında 11. ayda 29 olacak.
    neyse ya erkekler bu yaş meselesini genelde karıştırırlar zaten :)

16. Bianegro

Bianegro Guest

hayır:D..karıştırmıyorum..hatta 11.11.2013 gece 23:59 a kadar burada profildeki yaşım 28 görünecek tam 1 dk geçtikten sonra 00:00 da 29 olarak görünecek ve taa 11.11.2014 saat 23:59 a kadar 29 olarak kalacak:D

17. aslında tartışma tamamlamak ile doldurmak kavramlarının aynı şey olup olmadığından çıktı...

TDK bu konu da ikisi aynı anlama gelir diyor hatta sitesinde yaş ile ilgili örnek vermiş.

4857 nolu kanunda TDK ile aynı dili kullanmış niye tartışıyoruz başka.. ??

18. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

ne önemi var?
    amaç tanışmak mı 18 ağustos sınav skandalını konuşmak mı?

19. Bianegro

Bianegro Guest

:DD..ali bey..pazartesi açıklanmayacak galiba, bu iş perşembe cumayı bulursa benden çekeceniz var daha:D

20. Yasal süresi 10 gündü ne zaman doluyor... 3 günlük itiraz süresini düşerek tabi :)

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica