18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Bianegro

Bianegro Guest

evet..18 ağustos sınav sorularına B grubu da dahil olmak üzere iyice konsantre olup çalışmanız önemli, kasım sınavında da aynı stratejiyi izleyeceklerdir..

2. Filizisg

Filizisg TÜİSAG Üyesi

Aksamdan beri 6331 kanunu okuyorum sayisal degerler yok,mesela yapi islerinde 10 m lik merdivende kac m den sonra ara verilmesi lazim?ben bu sayisal bilgiyi kanunda bulamamki nereden bulacagim??hersey birbirine girmis durumda.tavsiye edebileceginiz kitap varmi??

3. Bianegro

Bianegro Guest

hayır..sayısal ağırlıklı sorular parmaklarımla gösteriyorum 10 adet gelir..onlar da zaman içinde geçmiş sınav sorularından gelen benzer nitelikteki sayısal kavramlar olur..

serkanserdar61 bu yazıya teşekkür etti.
  4. Ne yazıkki tek bir kitap yok. Bendeki kitabı hiç okumadım. Sayılara da çok takmayın çok az soru geliyor. Soruları çözerseniz zaten size nereyi çalışacağınıza yönlendirecektir.

Birde size bir çözümlü soru bankası vereyim. Ben sınava girmeden 2 gün önce keşfettim çalışmaya zaman olmamıştı. Çok işinize yarayacaktır.

http://www.isgsinavi.com/wp-content/uploads/2013/08/ÇÖZÜMLÜ-SORU-BANKASI-1-KISIM.pdf

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

müslüm63 ve Filizisg bu yazıya teşekkür etti.
  5. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

evt doğan bey , koray bey, alara hnm ,yeuxbey
    doğan bey %45 başarı dedi
    herkesten bişeyler bekliorum başarı oranı hakkında
    ve sınava giren kişi sayısı 60bin değilmi
    koray bey kesin bi istatistiik vardır sizde paylaşırmısınız :D

6. Filizisg

Filizisg TÜİSAG Üyesi

Tuzuk,yonetmelik,teblig,kanun... Yok birinin icindeki maddeyi iptal ediyorlar, hangisi iptaldi hangisi yeniydi?karisti gitti...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

bence siz çalıştıkça herşey oturcak
    ama bencede 6331 çıkan yönetmelikleri indirip okucaksınız birebir
    diğerlerinide eski mevzuattan
    hukuk hep aynı
    otorite değilimde bu yani olay bence

8. Geçmiş sınavlarda başarı oranının %20-%35 aralığında olduğunu okumuştum bir ara.

9. Hiç korkmayın soru çözdükçe herşey oturuyor. Usanmadan bıkmadan soruları defalarca çözün... sıkıldıkca da yönetmelik okuyun.

10. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

ozaman
    % 30 a göre bi hesap yapsak koray bey
    %30 a giren birisi bu sınavda kaç puan toplamıştır?
    lütfen bişey yazın

11. Aralık geniş olur %30 girenler 70 ile 100 arasında puan toplarlar. Ancak yığılma 70 ile 80 arasındadır nereydese %90 ının notu budur.

12. Atarlı gülestan

Atarlı gülestan TÜİSAG Üyesi

başarı oranı bence %30 u imkan yok geçmez çünkü hem sınava giren çok hem iptal edilebilecek soru sayısı çok, ne kadarlık bi oran düşünüyolarsa o kadarlık bi ayar verirler.. İstedikleri gibi davranırlar......

13. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Kanunların uygulanmasında ayrıntılar tüzük ve yönetmeliklerde bulunur. Sayısal değerler için de ilgili tüzük ve yönetmeliklere bakacaksınız. Aradığınız bilginin kaynağı ve maddesi aşağıdadır.

YAPI İŞLERİNDE İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ TÜZÜĞÜ
    MADDE 121 - 10 metre yüksekliğini geçen sabit merdivenlerde her 10 metrede bir dinlenme platformu yapılacaktır.

Filizisg bu yazıya teşekkür etti.
  14. Bianegro

Bianegro Guest

hadi ya..demek ayar verecekler..

15. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

iptallerle 70-100 arası alanlar %30 u oluşturacaklarsa şuanki iptaller öncesi durum için
    60-90 arası %30 diye bişey söyleyebilirmiyiz bu sınav için belkide
    55-85 bile diebilirmiyiz ?

16. Bianegro

Bianegro Guest

bugun hiç ama hiç iptal sorusu konuşmadık:D

17. Bianegro

Bianegro Guest

hesabı şu şekilde yapmak daha mantıklı yasin bey verilerimizi birleştirelim..
    10 bin kişi sınavma çalışmadan geldi ve iptaller dahi kurtarmaz varsayalım

18. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Kursun bana ifade ettiği %60-65 geçmiş sınav başarı oranı gibi hikayelere inanacak değilim.:)

Geçmiş mesajlarımda kendi sınıfımdan örnek vermiştim. Ben bir oran vereceksem, elimde kıyaslayabileceğim bir veri olmalı. Tek veri de bu. 23 kişilik sınıfta 3 kişi geçiyor. İptaller sonuncunda 3-4 kişini daha geçebilceğini umuyorum(65-66 alanlar.) Toplamda 6/23 yani %26 gibi bir başarıyı sınıf için hesap ediyorum. Sınıfımızın yaş ortalaması ve sınava yaklaşımınından dolayı diğer adayların başarı oranını toplamda %35 civarı daha yüksek olacağını düşünürüm.

19. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

:D bence artık sayısını konuşma vakti geldi
    ayar çekiceklerse %25-35 dedi koray bey
    sizde %45
    bencede %30 dur
    ayar yapılacaksa bir ortalama alırsak %30 a giren 70i almalı diyebiliriz iptaller dahil
    başka neler diyebiliriz?

20. Bianegro

Bianegro Guest

% 15 artık olsun 15x
    85x lik kısmı 60 ile 70 arasında kalan aralığı %60 ise: 50x kişi iptallere kaldı fazla mı oldu ya
    35x 70 i geçti

o halde sınavda 70 i geçen kısım şuanda %35 oluyor
    bir de iptallerden geçme sayısı bulunanlar var 50x in maximum 40x i geçse
    (40+35)x= 75x % 75...olmaması lazım hesap karıştı 4 te 3 ü geçememesi lazım yau:D

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica