18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Bianegro

Bianegro Guest

evet..referans sisteminizden yaklaştınız bence bu şekilde çekirdekten açılmalıydık evet:D..

2. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

daha basit yapalım .D
    %30 70 almalı iptaller dahil dedik
    giren kişi sayısı 60000 se 18000 kişi belge almalı

3. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Bilimsel bir tahmin yapmasak da her zaman bir dayanak olmalı. Herkes kendi sınıfının durumunu yaklaşık olarak bilse ve çok sayıda örnekleme yapabilsek, zaten bu oranı yaklaşık olarak bulmuş oluruz.:)

4. Bianegro

Bianegro Guest

birazcık fazla vicdanlı davrandım sanırım
    tamam %35 banko
    iptallik kısımlar 50x %10 olsun = 5x
    35+5= 40...%40 ortalama geçme oranı..yasin bey üzgünüm:D

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

aynen referans güzel % 35 bunu kötümser olup %30 a çekelim ve yapalım gene diorum :D
    aynen bizim sınıf içinde 6-7 diebiliriz iptallerle belge alabilecek kişi sayısına

6. Bianegro

Bianegro Guest

evet çekirdekten yöntem..istanbul da sanırım 17 nokta var..eğitim olarak
    bir eğitim kurumu bu sınav için 2 dönem boyunca 150 öğrenci alsa ve bu kıyaslamayı sınıf modülüne dönüştürsek
    150 de % 15 max.= 20 kişi*17= 340 kişi...vilayet sayısını kır 40
    340*40= 1400 kişi*2= 3 800 kişi tecrube şans
    hesap karıştı...arkadaşlar istanbuldan 340 kişi mi kazandı şimdi

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

yetmezmi :D olsun kaç olur bi bakalım

8. serkanserdar61

serkanserdar61 TÜİSAG Üyesi

Pazartesi iptal olan sorulari gorur gormez kasim sinavina calismaya basliyorum.kaynak onerecek olan yada tavsiyesi olan arkadas var mi acaba?

9. Bianegro

Bianegro Guest

dur..istanbul= 150*17/3800=4/5 yapar demek ki bir istanbul vilayetinin %20 si kazanacak
    doğu illerindeki torpil faktöründen ötürü bu bölgelerde ortalama yüzde %35 lerde sürünür
    50 vilayet*%20 / 30 vil* %35 = %24 evet arkadaşlar...% 24 lerde kalacak geçme ortalaması

10. serkanserdar61

10 gundur siteyi takip ediyorum.cok degerli yorumlar okuyorum.umarim 2.kez sinava giren arkadaslar icin bakanlik bir calisma yapar.benim ilk sinavim ama inanin 80-90 alirim diyordum.ama galiba 60 larda kaldim.Allah hayirlisini nasip etsin ne diyeyim

11. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

iptallerler %30 a çkacaktır.?

12. Bianegro

Bianegro Guest

sınavın 65 inci dakikasında gözlerim yaşardı ve kendime geldim..siz motivasyonunu yitirenlerdensiniz..60 alanla 75 yapanın bilgileri eşitti bu sınav adına..büyük sınav müdadele ve konsantrasyondu..

13. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

% 30 %22 %8lik bir oran iptallere veriyoruz ozaman

14. Bianegro

Bianegro Guest

hesabı yaptık bayağı da derinden vurdum yasin bey dikkat edin..%24 banko 70..iptallerle bu rakam artacaktır fakat pim 24 ten çekilecek

15. Sorgulayan Adam

Bu konuda daha sonra da soru soracaklar olabilir. Bir arkadaşın dediği gibi sonuçlar açıklanınca herkes bir yana dağılacaktır.:) Fırsat varken bildiklerimi aktarayım. sınav için asli kaynağınız yasalar, yasalara bağlı yönetmeliklerdir. Mevcut durumda tüzüklerin Kasım ayında yürürlükten kaldırılma ihtimali vardır. Ama her halükarda bu tüzükleri de okumanızı tavsiye ederim. diğer kaynağınız ise geçmiş sınav sorularıdır.

sınav komisyonun tespit ettiğim şöyle bir hastalığı vardır. Her sınav döneminde bazı yönetmeliklere takıntı derecesinde önem verip, aynı yönetmelikten saysısız soru sormaktadırlar. Açın son sınavı bakın, İş Sağlığı ve Güvenliği Risk Değerlendirmesi Yönetmeliği'nden nasıl soru sormuşlar. Sanki başka yönetmelik kalmamış gibi ard arda bir sürü soru var...:) Denk gelir de iyi bildiğiniz birkaç yönetmelikten sorular çıkarsa yaşadınız.:)

Ali Üstün ve Bianegro bu yazıya teşekkür etti.
  16. serkanserdar61

Sadece mevzuatlara calisan bir kisi(6331sayili kanun)sinavi gececek puani alabilirmi?

17. Bianegro

Bianegro Guest

sınava giren kişi sayısını hesaplayalım

18. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

kaç iptal %8 oynatır olay burda arkadaşalar hade bunu nasıl çözcez

19. Bianegro

Bianegro Guest

bilgiye dayalı soru sayısı %55 lerdeydi
    %40 mantık %5 çözümsüzdü...bayağı zorlayıcı sınavdı..mantığa dayalı zorlayıcı dilimden %40 içinden yarı miktarını yapabilen ancak 70 lere yaklaşabildi..zordu

Hüseyin Bozdoğan ve serkanserdar61 bu yazıya teşekkür etti.
  20. Sorgulayan Adam

6331 sayılı yasadan şu an görebildiğim kadarıyla son sınavda 4 soru gelmiş. 4 puanı garanti, gerisni bilmem :D

serkanserdar61 bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica