18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Emre Bağbaşı

Emre Bağbaşı TÜİSAG Üyesi

Bana azot miktari 3/4 metre kaynak 5m den biri olursa olay tamamdir

2. Emre Bağbaşı

Findik iscisi biyolojik etken hukuk kurallari efendim bunlardan biride olur benim sansin su ne kadar iptal olabilcek soru varsa bende yanlis

3. Bianegro

Bianegro Guest

hadi ya..o soruda ben ne hikmetse 1 ve 3 ü öyle bir yere koymuşlardı ki görememiştim bir türlü..

4. Bianegro

Bianegro Guest

bu 6 tane konu..garantisi yok..içlerinden bir tane seçerler

5. Bianegro

Bianegro Guest

netron u doğru mu yaptınız

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

6. Emre Bağbaşı

Hatalilar sunlar bende
    Notron
    Puko
    Asetilen
    Korkuluk 3/4 m
    Hesap makinasi
    Kalitsal cevre domino
    Yapi isleri uygulama koordinatoru
    Kaynak 5 metre
    Findik iscisi
    Hukuk sorusu

7. Bianegro

Bianegro Guest

korkuluktan sonrası insiyatiflerine kalmış..belli değil

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

8. Emre Bağbaşı

Son hali su Dogan kardes 67 d 20 y bunlara ilaveten sunlar yanlis :

Findik iscisi
    Yasama organi
    Puko
    Notron
    Biyolojik etken
    hesap makinasi
    Kaynak 5m
    Once asetilen b yaptim yanlis
    Vinc 1-3 yaptim yanlis
    Korkuluk 4metre yanlis 3 yaptim
    Ortamda azot bulunmasi
    Yapi isleri uygulama koordinatoru yanlis
    Kalitsal cevre yanlis 2 3 4 5 dedim

Olay bundan ibarey su anlik

9. aim_mehmet

aim_mehmet TÜİSAG Üyesi

Şu geçme notunu yanlışlar aciklanmadan 61 e düsürün de bizde umutlanalim :p

kimyacaa bu yazıya teşekkür etti.
  10. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar demın tv de alt yazı geçti ösym yurt için başvuru sonuçlarını açıklamış bugün buda demek oluyorkı tatıl matıl hıkaye bence bizim ıptallerde yarın açıklanır iş günü falan hıkaye iptaller neticelenmıştır sadece açıklaması kaldı

11. Bianegro

Bianegro Guest

puko
    nötron
    asetilen
    fındıh bunlar iptal

vinç şık değişimi

emniyet 3-4
    kaynak belirsiz

12. osman pilgir

osman pilgir TÜİSAG Üyesi

Emre bey bundan önceki sınavlara baktığımızda 5 soru iptali görüyoruz, Bu sınavda da 5 soru iptali 1 adet şık değişikliği olabilir diye düşünüyorum.Ben pek abartılı miktarda iptal çıkacağını düşünmüyorum.Dilerim Sonuç tüm katılımcıların
    arzu ettiği gibi olur,sınavların bundan sonra daha da sıkıntılı geçeceğine inanıyorum.
    İptaller:
    1-Pukö
    2-Co-C02
    3-Asetilen
    4-Nötron
    5-..........
    Şık Değişimi
    1-Vinç Kabini

13. Bianegro

Bianegro Guest

5.inci sıraya tüzüklerin iptali gelirse iptal sayısı artar..bu şekilde gerçekçi bakmak gerekir duruma

osman pilgir bu yazıya teşekkür etti.
  14. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Berfu,
    Evet bu kadar iptale elbette kıyamet kopar ama kıyamet kopmasın diye yanlışları da görmezden gelerek hareket etmelerinde asıl kıyameti koparmamız gerekir...

15. Tüzük iptallerinin olacağını sanmıyorum... itirazların sayısı 16-17'ye ulaşıyor. Ancak bir kısmına karşı savunma getirebilir durumda. Gerçi loto tahmini gibi olacak ama benim tahminim 9 iptal 2 şık değişimi şeklindedir.

60 üzeri alan arkadaşların iptal sorularına doğru yanıt vermemeleri şartıyla geçmeleri mümkündür.

Hüseyin Bozdoğan bu yazıya teşekkür etti.
  16. Emre Bağbaşı

Eger gercekten iptal edilmesi gereken misal 12 soru varsa bunlar iptal edilcektir.sinavdan sonra mahkeme ve mahkeme katilanlar adina lehte sonuca varirsa o aman cok daha buyuk sıkıntı olusur ve medyanin cok guzel malzemesi olur.bunu engellemek icin yterli miktarda iptaller olcaktir

17. gilgin

gilgin TÜİSAG Üyesi

Hocam zaten yıllardır depreme dayanıklı yapılar yapılması için bir mücadelenin içindeyiz. Ancak bunu sağlamak için uğraşırken hepimiz İSG konusunu gözardı ediyorduk. Ancak başımıza gelip mahkemelere çıkınca biraz aklımız başına geliyordu. Şimdi bu işin gündeme gelmesi ile biraz iyi oldu gibi. Ancak her zaman olduğu gibi bu işler sıkı tutulacakmış gibi yapılıp sonunda yine bu işe yatırım yapmayan firmalar karlı çıkacak, büyüyecek, hataları örtbas edilecek.

18. Bianegro

Bianegro Guest

koray bey..değiştirilebilir parçalar olacak..yönetmelikte ayırtedilebilir ve değiştirilebilir in maddeleri farklı..inceleyin lütfen

19. berfu kimya müh

berfu kimya müh TÜİSAG Üyesi

iptaller olsun herkesin yüzü gülsün

20. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar zannetmekle sonuçları kabullenmek çok yanlış. Örnek 20 soru yanlış ise 20'sini de iptal etmeliler. Öyle 5-6 tanesini iptal ederek kendi ayıplarını geçiştirmek ne kadar etik?
    Biz mi dedik kendilerine yanlış soru sorun diye, onlar sözde yıllarını bu işe vermiş kişiler; biz mi onlardan daha iyi bileceğiz yoksa onlar mı bizden daha iyi bilecekler. Eğer bizden iyi biliyorlarsa HATA YAPMASINLAR ve o zaman sonuçlara zaten hiç bir itirazımız olmaz fakat bu kadar yüksek sayıda hatalarını bulunca bir de alın işte kanun/tüzük/yönetmelik böyle diyor diyerek yüzlerine de çarparcasına kendilerine ispatladıktan sonra artık hala biz ne dersek o olur mantığında hareket etmelerine de kimse kusura bakmasın sessiz kalamayız, KALMAMALIYIZ. Artık kendimize gelelim ve bu yanlış uygulamaya bir son verdirelim. Yarın İSG uzmanı olarak sahada bir hata yaptığımızda / iş kazasında aynı toleransı kendileri bize gösterecek mi? Ne yani şimdi kendilerinin yapmış olduğunun sahadaki çalışmalarında yaptıkları bir hatadan/ bir iş kazasından ne farkı var. Göstermelik bir kaç soru iptal edilerek niçin aklanıyorlar, iptal edilmesi gereken pek çok soru niçin es geçiliyor? Bu mu hak, bu mu adalet?

Hüseyin Bozdoğan ve Filizisg bu yazıya teşekkür etti.
  21. berfu kimya müh

berfu kimya müh TÜİSAG Üyesi

Doğan bey nötron iptallerin arasında emin oldunuz mu yanlış mı

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica