18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. gilgin

gilgin TÜİSAG Üyesi

2016'da ne var?

2. berfu kimya müh

berfu kimya müh TÜİSAG Üyesi

yarın açıklanır mı acaba

3. Bianegro

Bianegro Guest

sanırım bu konularla ilgili pek bir bilgim yok..size bir çağrışım yapmadıysa yanılmış olabilirim..

4. 2016 da bir isçi bile çalışanınız olsa bir İSG uzmanıyla çalışmak zorunda olunacak.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Bianegro

Bianegro Guest

evet onu söylemek istedim 2016 nın 6.ıncı ayından itibaren 1 işçi çalışan her işyeri bir igu uzmanı denetiminde çalışmak zorunda

6. Evet sorduk yarın açıklanak. Ha olmadı salı, belki gecikirse çarşamba, sarkarsa perşembe... ama cuma kesin açıklanır dediler.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. cetinali

cetinali TÜİSAG Üyesi

türkiyedesin yırtmak biz türklerin genetiginde var:)

Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  8. Bianegro

Bianegro Guest

evet yarın muhtemelen 13 il3 15 arası açıklanması bekleniyor..forum üyeleri mümkünse öğlen vakti burada toplanalım..canlı yayın kuralım ve canlı bekleyiş yaratalım..

Alihan DAĞHAN bu yazıya teşekkür etti.
  9. Bianegro

Bianegro Guest

onlar artık onarım dikim olayına geçerler fırsat bulamazlar yırtmaya:D

10. Burada ana itilim, İSG ye dikat eden firmanın maliyetinin artması. İSG kuralarına uymayan firma bu durumdan uyan aleyhine kısa vadede avantaj yakalıyor. Haksız rekabet oluyor.

Sadece ülke sınırları içinde değil dünyada bu haksız rekabetle ilgili bir mücadele var. Çin'deki fabrikasında İSG kuralarına uyulmadığı için Apple'a Amerika'da dava açılıyor.

Türkiye artık dünyaya iş yapan bir büyük oyuncu olma yolunda, dünyada ne varsa türkiye'de de olacaktır. Hem de büyük bir hızla, içinizi ferah tutun. Türkiye bizim algılarımızdan çok daha hızlı değişiyor.

11. gilgin

gilgin TÜİSAG Üyesi

Biz kendi derdimize düştüğümüzden unutmuşum 2016'yı. Biz de 2014 Temmuz İSG uzmanı zorunlu...

12. gilgin

gilgin TÜİSAG Üyesi

Eğer bu sebebten ise içim fena halde sıkkın :ağlama: Çünkü çevremde gördüğüm şey Türkiye'nin gelişiminden ziyade uluslararası sermayenin Türkiye'de yerli firmaları hızla yutup kendilerinde olduğu hale çevirmesi. Yerli hiçbirşey neredeyse kalmadı, satış noktaları AVM haline geldi, onlara dağıtım yapan yabancı kökenli firmalar ise yerli firmaları genelde dağıtmamayı tercih ediyor.
    Neyse, bundan sonrası siyasallaşmaya başlayabilir, İSG açısından iyisi olur ihşallah.

berfu kimya müh bu yazıya teşekkür etti.
  13. Bunlar eski türkiye'ye ait gereksiz korkular. Türkiye 135 milyar dolarlık ihraacat yapan ve ihracaat ürünlerinin %95 ini sanayi ürünlerinin oluşturduğu bir ülke.

İnsaat sanayinde çinden sonra dünya ikincisidir. Zaman olursa diğer sektörleri de veririm

14. gilgin

gilgin TÜİSAG Üyesi

Evet, evet, hiç girmeyelim :hayır:

Serdar Ö. bu yazıya teşekkür etti.
  15. berfu kimya müh

kaynak iptal olurmu acaba

16. Bianegro

Bianegro Guest

emniyet 3 metre iptal olursa geçeriz..olmassa kalırız berfu hanım..ben de ona kaldım

17. Hale Çalışkan

Hale Çalışkan TÜİSAG Üyesi

hangi siteden açıklanacak acaba bilen varmı ??

18. berfu kimya müh

emniyet bende 4 sınava girmeden evvel okudum onu ve 4
    ü işaretledim

19. Bianegro

Bianegro Guest

ozman size başka sorular lazım
    iskele..kaynak..bu ikisinden birisi iptal olmalı

20. berfu kimya müh

Doğan bey siz geçersiniz eminim

Yüklüyor...