18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. gilgin

gilgin TÜİSAG Üyesi

Bir de hukuk sorusundan %50 beklentim var...

2. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Doğuş Bey, aşağıdaki sorudan bahsediyorsunuz herhalde.
    99. I- İşveren
    II- İşyerinde görevli işyeri hekimi
    III- Danışmanlık firması
    IV- Üniversiteler
    Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre yukarıdakilerden hangileri çalışanların iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerini veremez?
    A) I ve II B) II ve IV C) I ve III D) III ve IV

MADDE 13 – (1) Çalışanların iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri;
    a) İşyerinde görevli iş güvenliği uzmanları ile işyeri hekimleri tarafından,
    b) İşçi, işveren ve kamu görevlileri kuruluşları veya bu kuruluşlarca kurulan eğitim vakıfları ve ortaklaşa oluşturdukları eğitim merkezleri, üniversiteler, kamu kurumlarının eğitim birimleri, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ile Bakanlıkça yetkilendirilmiş eğitim kurumları ve ortak sağlık ve güvenlik birimleri tarafından,
    eğiticilerin Ek-1’deki eğitim programında yer alan konulara göre uzmanlık alanları
    dikkate alınarak belirlenmesi kaydıyla verilir.

Burada tereddüte yer olmayacak şekilde kimlerin bu eğitimi verebileceği yönetmelikte yazılmış. Bu bilginin aksini iddia edecek bir başka mevzuat mı var? Cevap yalnız III olmalı. Zaten iptal edilmesini beklediğim 5 sorunun içide bu soru da mevcuttu. Bu soruda, işveren ve iş hekiminin bu eğitimi kesin vereceği düşüncesiyle mecburen geriye kalan D şıkkını işaretledim.

Ali Üstün ve Bianegro bu yazıya teşekkür etti.
  3. Bianegro

Bianegro Guest

evet..saygısızlık ve kötü niyet..tanzanya da bile 2 metre..4 denen rakam tarihe karıştı..yanlış yaptılar

gilgin bu yazıya teşekkür etti.
  4. berfu kimya müh

berfu kimya müh TÜİSAG Üyesi

sorular o kadar saçmaydı ki artık hangisini yazsam ama bence rüzgar da problemli

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Hüseyin Bozdoğan bu yazıya teşekkür etti.
  5. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

tüzük soruları iptal olmayuacaksa 9 iptal imkansız...
    ayrıca tüzüğü iptal etmemek çok büyük risk.. bu sebeple ben kalırsam mahkemede tüzüğü gerekçe göstereceğim..
    ama olay mahkemeye giderse kötü işte.. bekleki dava sonuçlansında isgu ol..

6. mavi24

mavi24 TÜİSAG Üyesi

o zaman oksi asetilen?? şüpheli mi??

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Bianegro

Bianegro Guest

İşçi, işveren ve kamu görevlileri kuruluşları veya bu kuruluşlarca kurulan eğitim vakıfları..o halde işçide verebilir
    yeaux bey...işveren ve kamu görevlilerinin katkılarıyla kurulan eğitim vakıfları diyor..eğitimi işveren vermiyor..işveren sağlıyor

8. Bianegro

Bianegro Guest

oksi asit direk iptal..şık değişimi olmaz

9. Sorgulayan Adam

Haklısınız Doğukan Bey, maddenin devamını dikkatli okumamışım. İşverenin doğrudan bu eğitimi vereceği anlamı oamaddeden çıkarılmaz.

10. Bianegro

Bianegro Guest

rüya hanım..soruya şu şekilde odaklanın....kaynak..ortam...idari
    rüzgarın durmasını beklemek---idari
    rüzgar kesicileri ---- mühendislik
    gerekli tedbirlerin alınması---kaynağında önlem...bu şekilde bakın

11. berfu kimya müh

Doğan Bey sınavda tüzüklerden sorumlu olmadığımızı kim söyledi

12. Bianegro

Bianegro Guest

siz benim üstadımsınız..ben kafadan sallarım siz benim kafamdakileri yazılı şekilde onaylarsınız..siz olaylara reel temaslara dayanarak yaklaşırsınız bense dogmatik..neyse sağlık olsun..bu soru da gitti..

13. Sorgulayan Adam

Doğucan Bey, aynı şekilde işçinin de bu eğitimi tek başınaverebilceği sonucu da çıkmaz. Dikkatli okumayınca çok büyük bir hataya düşmüşüm. İptal listemiz de değişti. Benim 1 puan da burdan gitti. 5 soruluk iptal listesine nötron sorusunu geri alayım bari.:)

Bianegro bu yazıya teşekkür etti.
  14. mavi24

mavi24 TÜİSAG Üyesi

oksi-asetileni de saydın mı doğan bey? onla mı 69??

15. Bianegro

Bianegro Guest

valla ben söylemedim..yeux beye sorun..kendileri araştırmıştır

16. Bianegro

Bianegro Guest

evet..

17. gilgin

gilgin TÜİSAG Üyesi

Rüzgarı iptal etmezler bence. Yeaxoy'un mantığı doğru gibi gözüküyor, işveren eğitim verebiliyorsa bu da iptal olur. Madde 13 net bir şekilde durumu izah etmiş.

18. mavi24

mavi24 TÜİSAG Üyesi

o zaman sen yanlışlarını yaz ona göre konuşalım..

19. berfu kimya müh

gerekli tedbirlerde de bir belirsizlik var yani gerekli tedbirlerin içinde rüzgar kesicide olabilir soruda ki belirsizlik gibi cevaplarda belirsiz spesifik değil

Hüseyin Bozdoğan bu yazıya teşekkür etti.
  20. Bianegro

Bianegro Guest

:D..aşk olsun adımı yanlış telafuz ediyorsunuz, tabi haklısınız soyadımızı da inkar ettik değiştik,e inkar edilen bir isim de hatırlanmaz artık:D

21. Sorgulayan Adam

Estağfurullah, üstadlığı kim kaybetmiş ki ben bulayım.:) Hakikaten bu soru da gitti. 5 iptal+2 şık değişimi modelime 1 iptal sorusu lazım. Bakalım kısmet...

22. berfu kimya müh

uff bu kadar yanlış sorunun içinden çıkamadık

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica