18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Bianegro

Bianegro Guest

makineyi alırsınız..tasarım aşamasında makinenin kontrolleri sağlanır..gerekli güvenlik tedbirleri kurulur (koruyucular,gürültü şiddetini indirici bantlar vb..) bunların kaynağında alınan önlemler
    tabiat olaylarına karşı alınan önlemler ise işin içeriğine göre deil( makine yahut bina) ortama göre alınır bengü hanım..
    mühendislik önlemleri yahut idari önlemler

2. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

çok ayıp bencede..
    ayrıca okumaya gerek yok diye düşündüğün için 4857 den soruları kaçırmışın..

3. mavi24

mavi24 TÜİSAG Üyesi

Geçmiş sayfalarda iskele sökümü ile ilgili 2 yanlış şıkkın olduğunu yazanlar vardı.Böyle bir kanaatiniz var mı?

4. berfu kimya müh

berfu kimya müh TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar yanlışları bulmamız lazım

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Dokan Bey, bana hitaben belki yüzlerce mesaj yazdınız. :) Bir tanesinde bile kullanıcı adımı doğru yazmadınız. Nasıl olduğunu hissetmeniz için size uygulamalı bir tecrübe yaşatıyorum.:D

6. Bianegro

Bianegro Guest

o çerez bilgilere sahip olmak için okumaya gerek yok ki ali bey..eğitimimiz süresince çalışan temsilcileri sayısı, ihbar süreleri zaten sitelerde hep göz önüne koyuldu..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Bianegro

Bianegro Guest

çok zekisiniz:D..gerçekten hissettirdiniz bakarak yazıyorum yeaxoy bey..fakat okunuşu zor oluyor

yeaxoy bu yazıya teşekkür etti.
  8. mavi24

mavi24 TÜİSAG Üyesi

yeaxoy da yazılması zor şey ama...:D

yeaxoy bu yazıya teşekkür etti.
  9. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

4 ünden önce açıklanmaz gibi geliyor bana

10. Sorgulayan Adam

Sn. gilgin, Doğan Bey'in uyarısı ile yönetmelik metnini tekrar okuyunca yanlış bir değerlendirme yaptığımı anladım. Şu an o sorunun iptal edileciğini düşünmüyorum. O kısım sıkıntılı bir metinmiş, ben işveren ve işçiyi görünce devamına dikkat etmeden alt maddeyi okumuştum ve hataya düştüm.

Bianegro bu yazıya teşekkür etti.
  11. Bianegro

Bianegro Guest

o olmadı 4üne kadar öğlen vakti kuruluşa geçeriz..ana felsefe belli:D

12. mavi24

mavi24 TÜİSAG Üyesi

Doğan bey e 1 soru bulmamız lazım...

13. Bianegro

Bianegro Guest

önceki sınavda " bir yerinden bağlanarak" cümlesinde bağlanmanın yöntemini işaret zamiriyle vurgulamıştır

fakat bu sınavda.."bağlanarak " teriminin içinde birden fazla bağlama çeşidi anlamı içeriyor ve yöntemini belirtmemiştir
    iskelelerin indirilmesinde ana olay bağlamak, yöntemi ise iki yerinden bağlamaktır
    bağlanarak teriminin aynı zamanda iki yerinden bağlanarak ifadesini kapsadığını düşünerek bu sorunun iptal olmayacağını düşünmekteyim

14. Sorgulayan Adam

Madem öyle kullanıcı adımı eylemlerine uygun bir isimle değişireyim.:)

15. Bianegro

Bianegro Guest

benim tek çıkışım var..emniyet yüksekliği sorusu 3 metre iptal edilirse geçerim

16. Bianegro

Bianegro Guest

hahah:D..bu bende büyük baskı uyandırdı..zaten baskın bir kişiliğiniz var

17. mavi24

mavi24 TÜİSAG Üyesi

ama alışmıştık biz öyle...

18. Sorgulayan Adam

Benim yaşantım bu, ömrüm hayatı sorgulamaklar geçiyor. :)

Hala aşağıdaki metni tam anlamıyla aklıma yatar şekilde değerlendiremiyorum. İlk kısmı "işçi kuruluşları, işveren kuruluşları, ve kamu görevlileri kuruluşları diye dağıtmaktan başka bir yol bulamadım. Yani, işçi tarafından kurulan, işveren tarafından kurulan, kamu görevlileri tarafından kurulan kuruluşlar diye bir anlam çıkardım.

İşçi, işveren ve kamu görevlileri kuruluşları veya bu kuruluşlarca kurulan eğitim vakıfları ve ortaklaşa oluşturdukları eğitim merkezleri,

Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  19. Bianegro

Bianegro Guest

şu şekilde olabilir..eğitim çalışmalarına oluşturmak ve sonrasında katılımı sağlamak için işçiler tarafından bir işçi temsilcisi seçilmek kaydıyla işçi kuruluşları oluşturulur ve temsilci der ki; bizim uşaklar ikna oldu siz gereken irtibatı sağlayın yetkilendirin biz de eğitime katılım sağlayalım...ben bu şekilde algıladım

20. Sorgulayan Adam

Yönetmeliğin o maddesi benim aşağıda yazdığım şekilde açık yazılması gerekirdi. Ancak böylece okunduğu anda şüpheye düşmeden anlaşılabilirdi. Benim anladığım şekilde madde aşağıdaki haldedir.

İşçiler tarafından, işverenler tarafından, kamu görevlileri tarafından kurulan kuruluşlar veya bu kuruluşlarca kurulan eğitim vakıfları ve ortaklaşa oluşturdukları eğitimi merkezleri

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica