18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Bianegro

Bianegro Guest

bir süre sonra kota yöntemine geçerler derler ilk 4000..onun için kasım sınavına iyi hazırlanın

2. Bianegro

Bianegro Guest

adam geldi yanımda jeoloji mühendisiyim bürom var hiç çalışmadım,ek iş olsun canım köşede bulunsun öylesine..
    la ilahe..

3. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Eğitim kurumlarında verilen eğitim, işbaşında çalışırken hiçbir işinize yaramaz. Sınava girdiğinizde sınavdan geçmenize yaramaz. Stajlar naylon... Öyleyse; sertifika için düzenlenen eğitim sistemi sadece iş umudu ile emeğini, alınterini bu yola harcayanların parasını, başkalarına aktarmak(Bakanlıktan gelme, müfettiş A sınıfı uzmanlar) için kurulmuş bir düzenden başka bir şey değildir.

Hüseyin Bozdoğan, Ali Üstün ve Bianegro bu yazıya teşekkür etti.
  4. serkanserdar61

serkanserdar61 TÜİSAG Üyesi

Kesinlikle katiliyorum

5. Tam öyle değil iyi kurslarda var. Yetişkin eğitiminde amaç; esas olarak bilgiyi vermekten çok bilgiyi nereden ve nasıl bulacağınızı öğretmektir.

Kursların önemlice bir kısmı bunu başarıyor.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

6. Bianegro

Bianegro Guest

şuradan anlaşılıyor, aklı sıra katılımı sağlayacaklar ya "eğitim zorunlu uzaktan katılım zorunlu yüzyüze zorunlu"..ben git gel git gel..10 kişi gelmiyor..zülküf bey biz hallettik sizin devamsızlığı bakanlıkta adamlarımız var şeklinde hava basarlar..gördüm ve yaşadım..buradan bizleri mahkum ediyorlar..para koparma gereçleri olarak eğitim kurumlarına katılımı zorunlu kılıyorlar az da para deil 1500 den başlıyor..

7. serkanserdar61

Ama nasilki oss,KPSS,ales ve diger sinavlrda profesonellik yakalanmissa bu sinavda oyle olmali

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

8. serkanserdar61

Ben sorulari cozmekten cok sorulari anlamakla vakit harcadim

Hüseyin Bozdoğan bu yazıya teşekkür etti.
  9. serkanserdar61

Sanki sorulari mahallenin kasabina hazirlatmislar

Hüseyin Bozdoğan bu yazıya teşekkür etti.
  10. Sorgulayan Adam

250 öğrencisi olan bir kurum sadece bir sınav dönemi için ortalama 2000 x 250 = 500 bin TL topluyor.Ne kadar çok sınav yaparsanız, o kadar çok yolunacak kaz zihniyeti var. Yılda 3 sınav, bir kurum için 1,5 milyar TL ciro demektir. Eğitimci, diğer çalışanların ücretleri, bina giderleri dışında yüksek bir masrafı olmayan bir hizmet için böyle bir geliri hangi işte elde edebilirsiniz?

11. Bianegro

Bianegro Guest

soruları anlamak kavramak için kendinize bir yöntem belirleyin..bunun çeşitli yolları var..ve bu hemen sonuca varmaz
    zor bir konunun ilk 3 saati giriştir, ikinci 3 saati anlamları ifadeleri irdelemektir ki bu anlama aşamasının başlangıcıdır
    ücüncü aşama sonuca ulaşmaktır anlamaya çalıştığın noktaların tayinidir...
    son aşama da pratiktir..anladığın kavramları alırsın beyninden yazarsın tabelaya..

12. serkanserdar61

13. Bianegro

Bianegro Guest

bir kısmı devlete gidiyorsa..yine iyidir..artık biz de kaşınmayalım da çalışıp kazanalım

14. Emre Bağbaşı

Emre Bağbaşı TÜİSAG Üyesi

Dogan bisey soyleyimmi suclu biziz.gittik o kadar basit 10 15 soruyu hatali yaptikki bu duruma dustuk ben igneyide xuvaldizida kendime aliyorum

Mustafa AYKUL bu yazıya teşekkür etti.
  15. 1,5 milyar değiil, 1,5 milyon gelir elde ederler. 1/3 ü masraf olur 1/3 vergi olur. Ellerine 500.000 tl para kalır. Kapitalizm koşullarında pek çok işkolu bundan çok daha fazla para kazanır zaten.

Ancak bir çevre ve organizyon becerisi işidir. Hocaları ayarlamak belli bir insan ilişkisine dayanır. Ve bir süre sonra kapitalizmin yasaları işler. Bu alana talepten daha çok kurs açılır. Epeycesi müşteri bulamaz olur ve fiyatlar dramatik olarak düşer. Bir kısmı zarar eder ve kapanır. Süreç sonunda işini iyi yapan belli başlı kurumlar ayakta kalır. Kalite artar.

Alihan DAĞHAN bu yazıya teşekkür etti.
  16. serkanserdar61

Ya oylede o kadar cok cumle dusuklugu vardi ki...

17. Bianegro

Bianegro Guest

tabi ki..millet kırılıyor zor moral bozucu sorular gelmiş haklı olarak kızıyorlar , sen git 9 tane çerez soruyu yapama..
    yine aklıma geldi ben voltmetreyi nasıl kodlarım nasıl:S

18. Sorgulayan Adam

Yetişkin eğitiminde amaç; esas olarak bilgiyi vermekten çok bilgiyi nereden ve nasıl bulacağınızı öğretmekse bunu bu kişilerin yapmaları imkansız. Çünkü derslere girenlerin çoğu eğitimci değil. Kendileri bilgiye nasıl ulaşacaklarını bilmiyolar ki size öğretsinler. Yıllarca nüfettişlik yapmış, kendi mesleğinde(Kimya-maden vs.) dahi bu nedenle tam anlamıyla bilgi sahibi olmayan kişiler. Önlerine aldıkları sunudan metni okumakla konuyu anlattıklarını düşünüyorlar.

Düzgün bir eğitim veren kurs varsa öğrenmekten memnuniyet duyarım. Özellikle İstanbul'da olursa, en azından başkalarına tavsiye ederim. Zira ben bu saatten sonra kursun vereceği eğitimle sınavdan geçilmeyeceğini öğrendim. Kursu sadece mecburi olduğu zaman bir zorunluluk olduğu için kullanacağım.

19. serkanserdar61

Bende bir 6 kadar soruyu bildigim halde yanlis yaptim.ama sinavin basinda anlamistim gecemeyecegimi...cunku farkli bir sinavdi.

20. Buda yanlış bilgi. Ders vermek belirli kıstaslar konulmuş ve hepsi yetişkin eğitimi üzerine uzmanlık belgesi almış kişiler.

Kendi kursumda üniversite hocaları, A sınıfı uzmanlar, hukukçular, Müfetişler vb vardı.

21. CemalDemir

CemalDemir TÜİSAG Üyesi

O
    Ozverili olan kurslar vardi benim gittigim gayretliydi isim verirsem reklam olmasin

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica