18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Bianegro

Bianegro Guest

tamamdır aynı yere gittik demek ki..bizim kurum da özveriliydi:D

2. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Eğitimci sıfatına sahip olmakla, eğitimci olabilmek aynı şey mi peki? Bizim derslere de gelen üniversitede öğretim üyesi olan hocalar da vardı. Aldıkları belge, eğitimci olarak kendini yetiştirmemiş bambaşka işler yapmış o dalda çalışmamış bir kişiyi eğitimci haline mi getirdi?

3. Sorgulayan Adam

Elbette vardır. Biz burada kişilerin iyi niyetini, yardımseverliğini çabasını sorgulamıyoruz. Olaya insani açıdan bakmıyoruz. Eğitimci adı altında eğitim veren kişilerin etkinliğini ve yetkinliği konuşuyoruz.

4. istisnaları olsada aynı şeydir.

Başka işte çalışıp ünivedsitede hoca olan biri?? Üniversite hocası olmak için tam zamanlı üniversitede çalışmak vb gerekiyor. Bir miktar saçmalamış olabilir miyiz.

Herşeyi sorgulayan adam olmak iyidir tabi. Sorgulamanın temeli şüphedir. "Çiçero en temel şüphe insanın kendinden şüphesidir. Herşey onla başlar der."

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. CemalDemir

CemalDemir TÜİSAG Üyesi

Istanbul sirinevlerdemiydi ;)

6. hangi açıdan bakıyoruz?

Eldeki malzeme bu milli eğitim 90 yılda bu tip insanlar üretebildi.

Yetişkin eğitimin de, heleki üniversite mezunu yetişkin eğitiminde, eğitici size sadece bilgiyi nereden ve nasıl bulacağınızı gösteren bir anahtar verebilir. Gerisi size kalıyor, o anahtarla biraz kapıları zorlamalıyız.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Sorgulayan Adam

Koray Bey, yazarken karşınızdaki küçümseyen bir tavır takındığınızın farkında mısınız? Benim size veya başka birine hitap ederken böyle bir tutumumu gördünüz mü? Yazışma esnasında anlamadığınız, yanlış anladığınız bir durum olduğunda sorarsınız ve yanıt alırsınız. "Saçmalamış olabilir misiniz? nasıl bir ifadedir? Böyla bir soruya muhattabınız ne demelidir?

Müfettişlik yapan biri yıllarca denetim yapmıştır, eğitimci değildir. Eğitimci belgesi almakla eğitimxi olunmuyor.
    Başka işte çalışıp üniversitede hoca olan birinden mi bahsettim mesajımda? " Aldıkları belge, eğitimci olarak kendini yetiştirmemiş bambaşka işler yapmış o dalda çalışmamış bir kişiyi eğitimci haline mi getirdi?" cümlesi müstakil bir cümledir.

Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  8. Evet o yüzden müfettişlerden ders alınmalıdır. Bir İSG uzmanının bu işi yaparker nerelerle karşılaşacağını en iyi o bilir. Yetişkin eğitimi ile temel eğitimi fena halde karıştırdığınızı düşünüyorum. O tarz bir eğitimi ilköğretimde veriyorlar.

Siz edilgen bir biçimde bilgilenmeyi yetişkin eğitimi sanıyorsunuz.

Ne olunuyor?

9. Sorgulayan Adam

Nasıl okumakla adam olunmuyor, eşeklik baki kalıyorsa, eğitimci belgesi olan müfettiş olarak da kalınabilir.

Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  10. İnşaat mühendisliğini bitirdeyseniz, inşaat mühendisi olursunuz.

Mimarlık fakültesini bitirirseniz mimar olursunuz.

Ancak bunların iyisi kötüsü, yeteneklisi yeteneksizi olur. Hatta hiç yapmayanı olur.

Yetişkin eğitimi diye bir kurs var. Buradan mezun olanlar öğretmen olmazlar. Siz bir öğretmen istiyorsunuz. Bulamazsınız.

Bu tür eğitimciler size sadece bilgiyi nereden bulabileceğinizi verirler. Sınavdan çok, bu işi yaparken nelerle karşılarşırsınız onu anlatabilirler. Tabi sorarsanız.

Bu kurstan beklenen şudur; Mesliğini zaten yapan mühendislerin vb. 2-510-15 yıl gibi. Zaten sık sık karışlaştıkları, nedenlerin,. sonuçlarını bildikleri işgüvenliği sorunlarını çözebilelecek bir bakış açısına kavuşturmak. Temel bir felsefe vermek.

Pek çok kurs bunu becerdi. sınav için zaten bütün doneler tüzük ve yönetmeliklerde ve tabi eski sınav sorularında gizli.

Siz nasıl bir eğitim istiyorsunuz bir anlatın. Ben kendi adıma eğitilmek istemiyorum. Ben bana bilgiyi yada bilgiyi nereden bulacağımı versinler yeter diyorum. Birde nelerle karşılaşırım onu anlatsınlar. Sorunca da hepsi anlatmaya çok meraklı oluyor.

Hüseyin Bozdoğan bu yazıya teşekkür etti.
  11. Selam arkadaşlar, var mı gelişme ? :D

12. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

nasıl yani? user ve şifreyi internette mi buldun?

13. henüz yok beklemedeyiz.. yarın, olmazsa salı, daha olmadı çarşamba, belki perşemde ama cumaya kadar kesin belli olur :)

Emre YİĞİTARSLAN bu yazıya teşekkür etti.
  14. berfu kimya müh

berfu kimya müh TÜİSAG Üyesi

Doğan Bey ne alemdesiniz bi gelişme varmı

15. berfu kimya müh

Emre ile aynı anda sorduk;)

16. berfu kimya müh

çok stres oldum ya 69 la kaırsak çok kötü olur

17. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

dostum bende öyle düşündüm.. ama metni defalarca okudum..
    işçi kuruluşu nedir? işveren kuruluşu nedir? kamu görevlileri kuruluşu? hadi o kamu, vardır bişi dedim..
    ama şöle düşünmek gerekir sanki,

at, koyun ve inek çiftliği veya bunların kurduğu....

burdan ne anlarsın?
    hadii.. ii şeyler anlamam.. hmmm..

18. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

dostum iş veren için sendika yok ki?
    işvern kuruluşu nedir? hakim açıklayabilir mi bunu? şu şu sebepden bu işveren değil işveren kuruluşudur.. dolayısı ile ile iş veren eğitim veremez.. hahaha.. ya iş veren isgu ise? nitekim öyklede olacak. çoğu küçük işletme sahibi eğitime girdi bizim kursta.. hadi bakalım :)
    ben mahkemeye gidiyorum valla..
    bu kada şaibe bırakacak soru olurmu.. olurda şaibeli yönetmelik olur mu?
    belki de dediğiniz gibi.. hakim onalrın dediği gibi yorumlar.. yandık o zaman..

19. berfu kimya müh

kaynak sorusuna ne diyosunuz arkadaşlar

20. Bianegro

Bianegro Guest

evet ben de 69 dayım berfu hanım..düşünüyorum

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica