18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Filizisg

Filizisg TÜİSAG Üyesi

Arkadaslar yapi islerinde isci sagligi ve is guvenligi tuzugu 30.12.2012 tarihi itibariyle dayanagi kalmamistir yaziyor bilgitte...18 agustosya A sinifi uzmanlara bununla alakali soru sorulmus??? Nasil oluyor anlamiyorum?tekrarmi guncellendi benmi bulamiyorum?!

2. berfu kimya müh

berfu kimya müh TÜİSAG Üyesi

ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN

müslüm63 ve mujganasya bu yazıya teşekkür etti.
  3. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

dostum o hatayı yaptıran bu kadar uzun metinli ve dikkat dağıtan sorulardır..

4. Bianegro

Bianegro Guest

farkındayım..basit sorulardan hata yapma ihtimalim zayıf olduğu için diğerlerine ağırlık verdim..eğer sınavda ona cesaret edemeseydim 61 gibi olacaktım.çünkü ben bihayli fazla yaptım doldurmalar ful risk değerlendirme püko hariç full..tüzüklerden bir tek vinç yanlış ,maden baraj sorusunu okumamıştım bile direk dolgu yaptım okuduysam ne olayim

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

evet ama hepsi slaytlardaki metinleri okudu durdu.. kimse iyi eğitimci olduklarını söyleyemez..
    ama okudukları metinlerden soru çıktı, o da ayrı bir konu..

6. Bianegro

Bianegro Guest

yarın açıklanmassa perşembeyi bulacak

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. mujganasya

mujganasya TÜİSAG Üyesi

çasgemin notları diye biliyorum.

8. Bianegro

Bianegro Guest

sınav uygulamasına ve sonuçlara ilişkin itirazlar 10 (on) gün içerisinde YEĞİTEK tarafından
    incelenip sonuçlandırılarak adaylara ve İSGGM’ye bildirilecektir.
    10 gün yarın son gün

9. mujganasya

mujganasya TÜİSAG Üyesi

büyük ihtimal yarın açıklanır diye düşünüyorum.en geç salı...

10. adnanyildizz

adnanyildizz TÜİSAG Üyesi

çarşamba açıklanır diye düşünüyorum,mayıs sınavıda 4 haziranda açıklanmıştı

Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  11. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

tekrar tekrar okuyorum.. işveren kuruluşları bile olsa, bu kuruluş içinde işveren olmalı..
    yani eğitimi işveren de verebilir.. hala aksi mana çıkaramadım.. çıkıyor gibi, yani işveren kuruluşu veya bu kuruluşun kurduğu vakıf vs..
    e o zaman işveren kuruluşuda eğitim verir.. işveren kuruluşu özel bir kuruluşmudur? içinde iş veren olmayan bir kuruluş mesela? o zaman neden işveren kuruluşu olsun?
    bu yönetmelikteki mana çook geniş.. soru iptal olmalı.. yönetmelik yeniden düzenlenmeli..

12. adnanyildizz

adnanyildizz TÜİSAG Üyesi

minimum 5 iptal bir şık değişimi (yükseklik ,co,asetilen,nötron,puko. şık değişimide vinç)bekliyorum,umarım yine şaşırtmazlar

13. 7+2 olur

emsalsiz_ ve adnanyildizz bu yazıya teşekkür etti.
  14. Filizisg

Filizisg TÜİSAG Üyesi

18 agustos sinavi
    A sinifi is guvenligi uzmanligi A grubu 74. Soru:
    Yapi islerinde isci sagligi ve is guvenligi tuzugune gore 10 m yuksekligini gecen sabit merdivenlerde,kac m de bir dinlenme platformu yapilmalidir?
    a)6 b)8 c)10 d)12

Bu tuzukten toplam 9 soru sormuslar...
    Bu tuzuk kalkmadimi???

15. Bianegro

Bianegro Guest

ali bey..işveren kuruluşları eğitim vermiyor..kuruluşlar eğitim kurumlarıdan hizmet sağlıyor..

16. ISGurusu

ISGurusu TÜİSAG Üyesi

Doğan Bey in onayı olmaz ise iptal olmuyor mu? Çok ilginç bir forum. Doğan Bey sistemi iyi oturtmuşsun. :)

17. müslüm63

müslüm63 TÜİSAG Üyesi

Bencede en kötü ihtimal 7+2 olur.62-63 alan bile geçecek

mujganasya, adnanyildizz ve ISGurusu bu yazıya teşekkür etti.
  18. Bianegro

Bianegro Guest

işveren gereklilikleri yerine getirirken tek başına gücü yetmez..işçiler arasında koordinasyonun sağlanması için işçi temsilcilerinin atanmasını sağlar..işveren eğitim konusunda gerekeni yerine getirmiyor farzedelim..kurulan işçi kuruluşu başvuru ve itirazlarla bu eğitimin alınması konusunda eğitim vakıflarına yazı gönderebilir yahut işvereni ikna etmeye çalışabilir..işçi kuruluşları eğitim vakıflarını kendi içlerinden oluşturmuyor istek yapıyor..yahut hiçbir işe karışmıyor gerekeni işveren yapıyor irtibata geçiyor..baktık o da olmuyor kamu görevlileri devreye giriyor eğitim kuruluşlarıyla irtibata geçiyor ve vakıflar , üniversiteler tarafından eğitimin verilmesini sağlıyor...ogsb ler danışmanlık firması değilmidir

19. Bianegro

Bianegro Guest

Doğuş Bey, aşağıdaki sorudan bahsediyorsunuz herhalde.
    99. I- İşveren
    II- İşyerinde görevli işyeri hekimi
    III- Danışmanlık firması
    IV- Üniversiteler
    Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre yukarıdakilerden hangileri çalışanların iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerini veremez?
    A) I ve II B) II ve IV C) I ve III D) III ve IV

MADDE 13 – (1) Çalışanların iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri;
    a) İşyerinde görevli iş güvenliği uzmanları ile işyeri hekimleri tarafından,
    b) İşçi, işveren ve kamu görevlileri kuruluşları veya bu kuruluşlarca kurulan eğitim vakıfları ve ortaklaşa oluşturdukları eğitim merkezleri, üniversiteler, kamu kurumlarının eğitim birimleri, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ile Bakanlıkça yetkilendirilmiş eğitim kurumları ve ortak sağlık ve güvenlik birimleri tarafından,
    eğiticilerin Ek-1’deki eğitim programında yer alan konulara göre uzmanlık alanları
    dikkate alınarak belirlenmesi kaydıyla verilir.

Burada tereddüte yer olmayacak şekilde kimlerin bu eğitimi verebileceği yönetmelikte yazılmış. Bu bilginin aksini iddia edecek bir başka mevzuat mı var? Cevap yalnız III olmalı. Zaten iptal edilmesini beklediğim 5 sorunun içide bu soru da mevcuttu. Bu soruda, işveren ve iş hekiminin bu eğitimi kesin vereceği düşüncesiyle mecburen geriye kalan D şıkkını işaretledim.​

İşçi, işveren ve kamu görevlileri kuruluşları veya bu kuruluşlarca kurulan eğitim vakıfları..o halde işçide verebilir
    ali bey...işveren ve kamu görevlilerinin katkılarıyla kurulan eğitim vakıfları diyor..eğitimi işveren vermiyor..işveren sağlıyor

20. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

aynı fikirde değilim.. işveren kuruluşu eğitimö verebilir manası çıkıyor.. iş veren kuruluşu kimdir nedir?

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica