18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

harbiden haklısın haaaa boşluk eşittir boş yani hiç bir şey olmayacaktı cevap 22 olacaktı diyebilir hah gitti bir soru

2. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Evet A kitapçığı.
    51- oksijen- asetilen sorusu, değişecek şık B
    58- yukarıdaki vinç sorusui değişecek şık A

3. ISGurusu

ISGurusu TÜİSAG Üyesi

--DERS VEREN İŞVEREN İPTAL (Bence delil yetersiz ZANNETMİYORUM)
    --BERBER İPTAL (Bence delil yetersiz ZANNETMİYORUM)
    --PUKO İPTAL (İPTAL)
    --CO İPTAL (Doğru yaptım ama İPTAL)
    --VİNÇ 1+3 KESİN ŞIK DEĞİŞİMİ (İPTAL veya her neyse)
    --ASETİLEN İPTAL (doğru yaptım. Tüzük ve Yönetmelikte yok. her iki durumunda olduğu kaynak yöntemleri var. DURUM KARIŞIK)
    --NOTRON İPTAL (Tüzük ve Yönetmelikte ALFA için bilgi yok . Diğer kaynaklara göre İPTAL OLMALI)
    --GÜVENBEY ELLE KALDIRMAYADA ÇOK FAZLA TAKILDIM BANA GÖRE İPTAL (Bende Takıldım. ''VARSA ''DESTEK ELEMANI'' '' nı kabul ediyorlarsa '' MÜMKÜNSE ''YÜKÜN AĞIRLIĞI'' '' nıda kabul etmeliler.)
    --KAYNAK 284 BİLMİYORUM ( Cevapların tamamı Tüzük ve Yönetmelikte yok.Diğer kaynaklara göre İPTAL OLMALI)
    --3-4 MT BİLMİYORUM OLMAMASI LAZIM AMA EN FAZLA İTİRAZ BUNA GELMİŞTİR ŞANSI ÇOK ( İki ayrı Tüzükte farklı bilgi. Birde B sınıfı sınavında farklı Doğru kabul edilen cevap Bence İPTAL)
    --BİYOLOJİK RİSK ETMENLERİ BENCE İPTALİ GEREN BİR SORU KAİLE NEKADAR ALIRLAR BİLMEM ( Bence de İPTAL olmalı Doru denilen cevap farklı manalar içeriyor.)
    --İSKELE AYAKLARI BİLMEM ( Bence delil yetersiz ZANNETMİYORUM. İNŞ. İPTAL OLUR)
    --UYGULAMA KOORDİNATÖRÜ BİLMEM ( Bence delil yetersiz ZANNETMİYORUM )

+ KUVVETLİ RÜZGAR 'ın kuvveti verilmemiş (45 km/ sa te iş durdurulur. Kaynak tüzük.) Bence İPTAL EDİLMELİ.
    + HUKUK KURALLARI Yönetmelik ve tüzüklerde yok. Cevaplar hem yoruma dayalı hemde anlam karmaşası içinde. Bence İPTAL EDİLMELİ
    + A kit. 30. soru ACİL ÇIKIŞLAR sorusunda doğru kabul edilen ''III-Yangın söndürme ekipmanı ve bulunduğu yerler kalıcı şekilde işaretlenmelidir.'' YİİSİG Tüzüğüne göre sorulmuş ancak Bu Tüzükte böle bir madde yok. Ancak YİİSİG Yönetmeliğinde var. Soru Yanlış sorulmaktan dolayı İPTAL EDİLMELİ.
    + ORTAMDAKİ AZOT Bazı arkadaşlar zaten havada var deslerde miktar belli edilmeliydi. Ortamda zaten bulunuyorsa neden literatürde basit boğucu gaz olarak nitelendiriliyor. Bence İPTAL EDİLMELİ

berfu kimya müh ve emsalsiz_ bu yazıya teşekkür etti.
  4. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

A KİTAPÇIĞI YOK BENDE YAZABİLİRMİSİN BAŞLIK AT
    İŞVEREN VE BERBER VARMI ?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

DERS VEREN İŞVERENE DELİLMİ YETERSİZ HEMEN YOLLUYORUM KARDEŞİM

6. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Yok.

PUKO, beta, kaynak 5m, İşçinin kolayca kullanabileceği yerde bulunacaktır, metan- O2- CO2 sorusu

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

İKİNCİ BÖLÜM

İşverenin Yükümlülükleri

İş güvenliği uzmanı görevlendirme yükümlülüğü

MADDE 5 – (1) Mesleki risklerin önlenmesi ve bu risklerden korunulmasına yönelik çalışmaları da kapsayacak iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin sunulması için işveren;

a) Çalışanları arasından 4 üncü maddenin birinci fıkrasının (f) bendindeki niteliklere sahip çalışanı, işyerinin tehlike sınıfı ve çalışan sayısını dikkate alarak iş güvenliği uzmanı olarak görevlendirir.

b) Çalışanları arasında belirlenen niteliklere sahip personel bulunmaması hâlinde, bu yükümlülüğünü ortak sağlık ve güvenlik birimlerinden hizmet alarak yerine getirebilir.

c) Bu Yönetmelikte belirtilen niteliklere ve gerekli belgeye sahip olması halinde, çalışan sayısı ve tehlike sınıfını dikkate alarak kendi işyerinde, iş güvenliği uzmanlığı görevini üstlenebilir.

8. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

NAIL OLMAZ BUNLAR EN NET AÇIK İPTALLER OLUCAK KESİN KANAATIM

BİRİ 6331 2.Mad.
    ç- bendi
    çalışan istihdam ediyorsa kendi nam ve hesabına çalışan
    EDİYORMU ETMİYORMU BİLEN VARMI ?
    VERİLMESİ GEREKİYORDU AKSİ TAKTİRDE KENDİ HESABINA ÇALIŞAN NE OLURSA OLSUN BOŞTUR
    ARANAN ŞEY ÇALIŞAN İSTİHDAM EDİYORSA 6331 E TABİ
    ÇALIŞAN İSTİHDAM ETMİYORSA 6331 E TABİ DEİLDİR ?

9. ISGurusu

ISGurusu TÜİSAG Üyesi

iş güvenliği uzmanlığı görevini üstlenebilir. Dedikten sonra İşveren artık iş güvenliği uzmanıdır ve iş güvenliği uzmanı niteliği, belgesi ile ders verebilir. Olarak algılıyorum. İNŞ. senin dediğin olur.

10. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

AZ ÖNCE YOLLADIĞIM İŞ VEREN
    İŞ GÜVENLİĞİ VE HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİ 6331
    DERKİ İŞVEREN YETERLİLİĞİ VARSA BU HİZMETİ KENDİ VERİR
    YOKSA ÇALIŞANINA ODA YOKSA OSGB YE

İSG UZMANI NAPAR ? EĞİTİM VERİR YANİ İŞVEREN EĞİTİM VERİR.

11. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

KESİN VE NET İPTALDİR
    RAHAT OL :D
    İSG UZMANI MI OLDU ŞİMDİ BU HİZMETİ VERİNCE İŞVEREN BÖLE BİŞEY NERDE YAZAR
    YORUM BU
    YAZAN ŞUDUR İSG UZMANLIK GÖREVİNİ ÜSTLENMEK TEN BAHSEDİO
    SİYAH YAZDIM ÜSTLENMEK DEMEK ARTIK İSG UZMANI OLURMU DEMEK EK OLARAK BUNUDA YAPARMI DEMEK

12. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

BEN ŞİMDİ SANA BİYOLOJİK RİSK ETMENLERİYLE İLGİLİ SORUYU AÇIKLASAM KESİN İPTAL DERSİN BUDA

13. ISGurusu

ISGurusu TÜİSAG Üyesi

Dediğin doğru ek olarak yapar anlaşılır. Ancak dersi verirken o işveren değildir artık. değişime uğrayıp İSGu olmuştur. :)

14. ISGurusu

ISGurusu TÜİSAG Üyesi

Açıklada içim rahatlasın

15. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

Evine gittiğin varsa çocugu baba olmuştur artık işveren değildir
    varsa eşi koca olmuştur artık işveren değildir
    servise bindiğinde artık sıradan bir vatandaştır. servis şöförü artık çalışanı değilmidir,
    bu nasıl yorum
    adam işveren ise işverendir ek görevler üstlenmesinde ne var tezgah başına geçse bişeyler gösterse işçimi olur

16. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

zaten yazmışşsın gördüm
    ama açıklıyım
    sağlık gözetimleri
    çalışmaya başlamadan önce, i.k ve m.h olduğunda . peryodik kontroller olarak biliriz
    çalışmaya başladıkdan önceyi çeviriyor ve sonra yapıyor cevabı yanlış yapıcak ya ama cvp yanlış olmuyor
    çalışmaya başladıktan sonra, işin devamı süresince ve peryodik muayneler dior ve cümle kabak gibi doğru oluyor sordada yanlışı soruyor yanlış yok
    tabiki çalışmaya başladıktan sonra yapılır,işin devamı süresince ve peryodik muaynelerde zaten çalışmaya başladıktan sonra yapılan muayneler değilmidir,
    ve bu soru hakkında bu kadar bilmeme ragmen işaretlemedim bu soruyu bu doğru die sınav sonundada salladım çıktım ve yanlış :D

ISGurusu bu yazıya teşekkür etti.
  17. ISGurusu

ISGurusu TÜİSAG Üyesi

Hemen kızma Kardeş. Ben kendi algılamamı anlatıyorum. İster kabul edersin İster kabul etmezsin. Kimse kimseyi ikna etmek zorunda değil. Forumun başından beri 4 iptal 2 şık değişim diyenleri biraz iknaya çalıştım. Baktım değişen birşey yok sadece izledim. Sende beni ikna edemezsin. Senin anlattığın senin doğrun. Ortak doğrularımız da var. :)

18. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

tmm son cümle üstlenebilir.
    sen isg uzm olur diosun bende bu görevi üstlenir diorum

19. HCCAGDAS

HCCAGDAS TÜİSAG Üyesi

Açiklanacak mi acaba bugün aciklansa da bitse artik bu sıkıntılı bekleyiş.

20. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

kimseye ne zararı olur ne faydası burda soruları tartışıyoruz kızmak die bişey sözkonusu olamaz bi anlam ifade etmez bende ilk günden beri yazıorum defalarca geçtik üstlerinden gene geçioz allah hepimizin yardımcısı olsun ben bu sınava kızıyorum bitek

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica