18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. adnan tan

adnan tan TÜİSAG Üyesi

Gözü ayağında

2. ISGurusu

ISGurusu TÜİSAG Üyesi

İSGU sayıları
    A Sınıfı 947
    B Sınıfı 552
    C Sınıfı 14305
    18 Ağustos C Sınıfı sınavına giren 35000 kişi
    Kazanması beklenen 15000 kişi
    1.580.000 İşyeri
    1.000.000 Az Tehlikeli
    320.000 Tehlikeli
    250.000 Çok Tehlikeli Sınıfta
    B sınıfı 8500 TL C Sınıfı 2500 Tl Maaş Alıyormuş. Uzman Arttıkça Düşecekmiş.
    http://www.isghaber.com/threads/maa...venliği-kıymete-bindi-okan-güray-bÜlbÜl.4428/

emsalsiz_, Sorgulayan Adam ve Koray Pehlivanoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  3. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

burada resmen laf kalabalığı yapılmış.. dayanağı kalmaayan tüzük nasıl hala yürürlükte olur? Böle bişi mi var?
    hukukçulara sordum ben yok öle bişi diolar. dayanak kalktımı biter..

kaldıki bi kanunu diğer bir kanun yürürlükten çıkarır.. o zaman, 1475 sayılı kanunu yüyürlükten kaldırmak içni bakanlık bir taslak hazırlamış mı? zira 4857 ile yürürlükten kalkmadımı? kalktı.. peki kaldırmak için taslak hazırlandı mı? yok. neden, zaten onu yürürlükten kaldıran kanun çıktı.
    tüzükleri yürürlükten kaldıran nedir? varlıklaırını sürdüren 2 nci madde.. 2 nci maddee ne zaman kalktı? 31.12.2012. hangi yasa ile kalktı, 6331. peki. neden bir daha taslak hazırlandı? peki bu taslak neden 18 ağustos tan önce değilde, 22 ağustosta hazrlandı? ve ayrıca neden 8 ay beklendi?
    umarım soru iptallerinde bunu göz ardı etmezler.. zira fena halde hukuk mücadelesi yapacak sayın bakanlığım.. kaçarı yok..

Sorgulayan Adam, dilek bektas ve Filizisg bu yazıya teşekkür etti.
  4. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Yasiner,
    Şıklar aynen şöyle:
    I-İşveren II-İşyerinde görevliİşyeri Hekimi III-Danışmanlık Firması IV- Üniversiteler

Evet, açıkladığın yönetmelikte "c) Bu Yönetmelikte belirtilen niteliklere ve gerekli belgeye sahip olması halinde, çalışan sayısı ve tehlike sınıfını dikkate alarak kendi işyerinde, iş güvenliği uzmanlığı görevini üstlenebilir. " Şıklarda da belirtilen niteliklere ve gerekli belgeye sahip olan İşveren diye belirtmeliydi. Ama belirtme yok. Yani şıkka göre bütün işverenler bu niteliklere ve gerekli belgelere sahip değil ki. Şıkkı okuyan her işveren şeklinde algılar. Şahsen bütün işverenler şeklinde algıladım.

Evet, yönetmeliği asmışsın ama bence yine de tartışmayı gerektiriyor. Yönetmeliğin karşılığı olan bir soru değil.
    Aslında sınavda hepimize vurulan vole hep bu şekilde olmuş. Nereden bakarsan o şekilde görüyorsun. Aslında hepimizin net ve aynı şekilde algılayacağı sorular sorulmadığından tüm bu kargaşalık oldu.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

ALİRIZA ARSEVEN bu yazıya teşekkür etti.
  5. Bianegro

Bianegro Guest

işçi de eğitim verir...onu da algılayın ozaman

6. Filizisg

Filizisg TÜİSAG Üyesi

Simdi iptal edilen sorular aciklandiginda sitenin kiyisina kosesine sikistirirlar bulamayin diye...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

ISGurusu, yiğitoğlu ve zeynep_hilal bu yazıya teşekkür etti.
  7. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Şıklara göre değerlendirildiğinde, "İşveren" diyor. Bir genelleme yapıyor. Niteliğe/belgeye sahip bir vurgulama yapmıyor ki.
    Soru açık ve net. Şıkta neyi görüyoruz; herhangi bir vurgulama var mı? Yok. O zaman bütün işverenler şeklinde algılama oluyor. Dikkatini çekmiştir sınavda çıkan diğer bazı sorularda bir vurgulama yaptığı durumlarda hepimiz ters köşe olduk. Ufacık bir ayrıntı, ufacık bir vurgulama ile o soruda pek çok kişi ters köşe oldu. Niye çünkü o vurgulamayı dikkate almadan onu yalın haliyle algıladığımız için... Şimdi ise bir vurgulama yok yani yalın bir şekilde ama sanki vurgulama varmış gibi değerlendirilsin deniyor!!!!!!!!! Yasiner de bu tuzağa düşenlerden.
    Şu itirazlar ve sınav sorusu açıklansın zaten mahkemelere ve avukatlara abone olacağız gibi. Şimdiye kadar hiç bir sınav bu kadar ŞAİBE ve karmaşalık yaratmamıştı... Allah hakkımızda hayırlısını versin. Amin.

Bianegro bu yazıya teşekkür etti.
  8. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Siz böyle yazınca içime bir kurt düştü. Duyurudaki ifadeyi tekrar okudum.

"sınav sorularına ilişkin itirazlar, en geç 10 (on) gün içerisinde İSGGM tarafından incelenip sonuçlandırılarak adaylara yine İSGGM tarafından yazılı olarak bildirilecektir."

Bu ifadede, inceleme sonuçları MEB sitesinde veya CSGB sitesinde yayımlanır demiyor. "İtiraz eden adaylara yazılı olarak bildirilir." diyor.

Bu ifadeye göre web sitesinde yayımlayacakları sonucu çıkmıyor.

9. Hep yayınladılar ama, açıklanmasından sonra 30 saniye içinde burada olur meraklanmayın :)

10. Bianegro

Bianegro Guest

evet..niteliklere uygun işveren olurdu..aynı şeyi dile getirdik

fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
  11. Bianegro

Bianegro Guest

evet..günaydın bu arada arkadaşlar..size de günaydın..ben bu yazıdan şüphelendiğim için hafızası iyi olan bir arkadaşımı aramıştım, şunu söylemişti: aynı yazı bizim mayısta da vardı fakat resmi siteden herkese duyuruldu

Sorgulayan Adam bu yazıya teşekkür etti.
  12. Filizisg

Filizisg TÜİSAG Üyesi

Ya

Sorgulayan Adam bu yazıya teşekkür etti.
  13. Zorda bulunmuyor hemen ana sayfadan açıklanıyor.

Sanırım negatiflik bir hayat felsefesi insanlırımızın bir kısmında. Relax, sakin.. hayat akıyor.

Fatma ertan bu yazıya teşekkür etti.
  14. Bianegro

Bianegro Guest

sabah 6 da yattım 8 e 45 kala kalktım..bu ne ya olacak iş deil..

15. Savaş YAVUZYUĞRUK

Savaş YAVUZYUĞRUK TÜİSAG Üyesi

Iptal edilecek sorular bugun aciklanacakmi

16. Bianegro

Bianegro Guest

köşelere bir yere sıkışmış arkadaşlar ona bakıyorlar

17. büyük ihtimal

ama belki yarın, olmadı çarşamba, daha olmadı perşembe ama cuma kesin

18. ibrahimakin1979

ibrahimakin1979 TÜİSAG Üyesi

Sayın Savaş,
    Hangi sitede açıklanacak? Teşekkürler.

19. Bianegro

Bianegro Guest

aşırı enerjiden patlıyacam bi açıklansa..koray bey 5 tane firmayı kafaya aldım ikna ettim..belgeyi alırsam nolacak:S

20. marc123

marc123 TÜİSAG Üyesi

10 gün içinde yazmışlar açıklasınlar bugün bunu bari düzgün yapsınlar.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica