18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. coltyr

coltyr TÜİSAG Üyesi

.iş yeri hekimliği ile ilgili iptal düşünülen sorular nelerdir bilginiz varsa paylaşırsanız cok sevınırım...

2. Agamennon

Agamennon TÜİSAG Üyesi

Hayır olamaz. sınav duyurusunu okursanız anlarsınız. İtiraz için 3 İŞ günü diyor. Oysa inceleme için 10 gün diyor.

"Adaylar; sınav sorularına ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarlarının http://www.meb.gov.tr ve http://www.isggm.gov.tr internet adreslerinde yayımlanmasından itibaren en geç 3 (üç) iş günü içerisinde, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’ne yapabileceklerdir."

ve

"sınav sorularına ilişkin itirazlar, en geç 10 (on) gün içerisinde İSGGM tarafından incelenip sonuçlandırılarak adaylara yine İSGGM tarafından yazılı olarak bildirilecektir."

Sorgulayan Adam bu yazıya teşekkür etti.
  3. osman pilgir

osman pilgir TÜİSAG Üyesi

sağlığınız her şeyden daha önemli,bence derin derin nefes alın bir güzel yatın ve uyuyun olan herşey 18 ağustosta oldu.sabır ile sonucu bekleyin umuyorum iyi olacak,olmazsa dünyanın sonu değil 19 kasım da iyi olur.

4. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Evet haklısın, ben bu itiraz edilecek soruları forumdan derlemiştim ama bu gözümden kaçmış, haklısın tam bir tezat var. Soruya itiraz edilemez soru doğru. Dikkatine ve uyarına teşekkür ediyorum...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

sınav esnasında bu sorudaki II. madde bana mantıklı geldiği için C şıkkını işaretlemiştim. Ama itiraz dilekçesinde gösterilen maddede açıkca yazdığı gibi çeşitli motorlu arabalar için aynı ses tonu kullanılması gerekiyor. İtiraz nedeni diye sunulan madde, zaten sorunun cevabının açıklaması ve bir sorun olmadığının ispatı..

------------------------------------------------------------------------------
    8)A-56 èDoğru Kabul Edilen Cevap: “D” şıkkı
    Olması Gereken Cevap: “C”

Motorlu arabaların klakson, çan veya zil sesleri için,
    I- İşyerindeki diğer sinyal seslerinden farklı
    olacak,
    II- Aynı işyerinde çalışan çeşitli motorlu arabalar için farklı ses tonu kullanılacak,
    III- Diğer makinelerin meydana getirdiği gürültüleri bastıracak kadar kuvvetli olacaktır.
    Yukarıdakilerden hangileri doğrudur?
    A) I ve II B) II ve III
    C) I, II ve III D) I ve III

Motorlu arabaların klakson, çan veya zil sesleri için,
    1-İşyerindeki diğer sinyal seslerinden farklı olacak,
    2-Aynı işyerinde çalışan çeşitli motorlu arabalar için farklıses tonu kullanılacak,
    3-Diğer makinaların meydana getirdiği gürültüleri bastıracak kadar kuvvetli olacaktır,

MADDE 459 - Motorlu arabaların klakson, çan veya zil sesleri , işyerindeki diğer sinyal seslerinden farklı, diğer makinaların meydana getirdiği gürültüleri bastıracak kadar kuvvetli ve titiz olacak ve aynı işyerinde çalışan çeşitli motorlu arabalar için aynıses tonu kullanılacaktır.
    cevaplarda 47- D olarak verilmiş ancak cevap hepsi şıkkı yani C olmalı ÇÜNKÜ aynı işyerinde çalışan çeşitli motorlu arabalar içinaynıses tonu kullanılacaktır. İBARESİ İşçi sağlığı ve güvenliği tüzüğü MADDE 459 da açık bir şekilde yazılı.

ergeco ve fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
  6. serkanserdar61

serkanserdar61 TÜİSAG Üyesi

Arkadaslar iyi gunler.kolay gelsin

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. berfu kimya müh

berfu kimya müh TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bişey varmı

8. serkanserdar61

Gelisme varmi?

9. serkanserdar61

sanirim itirazlar sonuclanmamis?

10. serkanserdar61

Anlasildi henuz bir gelisme yok

11. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Sorgulayan Adam bu yazıya teşekkür etti.
  12. serkanserdar61

Adamlar catlatacaklar anlasilan

13. izzett

izzett TÜİSAG Üyesi

ossye 2 mılyon kısı gırıyor 3 haftada sonuclanırdılar bu sınava olsun olsun 20 bın kısı gırmıs olsun ve hala acıklanmadı ..allah bıldıgı gb yapsın bu sınavı yapanları ...kaytan bıyıklı okumus cahıllerı

emsalsiz_ ve Yojimbo bu yazıya teşekkür etti.
  14. serkanserdar61

H
    Henuz yok

15. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Her türlü sonuç çıkabilir.

Ben değerlendirmemi yaparken soruyu hazırlayanların bakış açısıyla yaklaşırım. Benim veya bir başkasının bakış açısının onlar açısından hiçbir değeri yoktur. Bunu yaparken de soruyu hazırlayanların soruyu hangi kaynaktan aldığını araştırırım. Özellikle soru metnini aynen bir başka dokümanda bulabildiysem, soruyu hazırlayanın neyi ölçmek istediğini düşünürüm. MEB 'in hazırladığı ve onaylanmış bir dokümanın içinde cevabı olan bir soruda, HABAS'ın sitesinde yazılanı dikkate almayacaklarını düşündüğüm için bu sonuca vardım. Ben öyle düşünüyorum sonucuna gelene kadar izlediğim yol budur.

16. teknik öğretmen

teknik öğretmen TÜİSAG Üyesi

10 gün sonuçlanma süresi normal gün mü acaba, yoksa iş günü mü? YEĞİTEK te tanıdık falan olan yok mu hiç ya?

17. serkanserdar61

18. serkanserdar61

Arkadaslar ne zaman aciklanacagina dair haberi nereyi ayarak ogrenebiliriz?170?

19. coltyr

coltyr TÜİSAG Üyesi

bu ıptal edilen sorular ne zaman açıklancakmıs bilgisi olan var mı ?

20. berfu kimya müh

berfu kimya müh TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar çok zor bi bekleyiş

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica