18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. First Safety

First Safety TÜİSAG Üyesi

Selamlar,,

18 Mayıs sınavı için aşağıdaki duyuru yapılmış; yalnız hangi tarihte yayınlandığını göremiyorum :(
    http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=ydb

Bilindiği üzere, işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavı Bakanlığımız ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanmış olan 2013/PrNu:11 kodlu protokol kapsamında 18 Mayıs 2013 tarihinde gerçekleştirilmiştir.
    Adı geçen protokol kapsamında sınavda yer alan sorulara ve cevaplarına gelen itirazlar, soruları hazırlayan akademisyenlerce değerlendirilmiş olup, değerlendirme sonucunda aşağıda yer alan kararlar alınmıştır. Sınavla ilgili değerlendirme Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu kararlar doğrultusunda yapılacak ve sonuçlar adaylara ilgili protokol kapsamında ilan edilecektir. *****
    C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI:
    A kitapçığındaki 3 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 22 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 26 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 45 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 46 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 7 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 81 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 92 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 88 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 99 nolu sorunun iptali

2. coltyr

coltyr TÜİSAG Üyesi

Evet ben de merak edeiyorum ama inşallah bugün açıklanır gerçekden beklemek çok zormuş

3. serkanserdar61

serkanserdar61 TÜİSAG Üyesi

Oss sinavinda 2 sik arasin kaldiginda genelde biri siklarda yoktur.bu sinavda hangi soruda 2 sik arasinda kaldiysam ikiside siklarda vardi.bilerek yaptilar sanki

4. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Önce açıklansın ve görelim, bakalım gerçekten dürüstçe mi iptal var yoksa yine biraz sizden iraz bizden olsun ortasını bulalım mantığımı etkin olmuş, görelim derim. Ama yine mayıstaki gibi 13 soru yerine hadi şunu 5 yapalım tatlıya bağlayalım şeklinde olursa bu sefer bakanlığa karşı ciddi bir şekilde maddi ve manevi tazminat davaları açılacaktır. Zira her seferinde bizlerin alttan almamızı bekliyorlar olan bize oluyor. Bu sefer de böyle olursa kararlıyım. Yanlış yapan cezasını çeksin, ben onların yanlışının kurbanı olmamalıyım. Bu hepimiz için geçerli. İnşaalah hakkın yenmediği bir değerlendirme yaparlar.. Arkadaşlar sessiz kalınırsa daha çok canlar yanar buna fırsat bırakmayalım...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Ali Orhan ve Ayhan Acar bu yazıya teşekkür etti.
  5. efe64

efe64 TÜİSAG Üyesi

benimde 66 dorum var bekliyorum dört gözle iptal olacak soruları

6. coltyr

coltyr TÜİSAG Üyesi

Bugün açıklancağı kesinmiymiş bir bilgisi olan var mı ???

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. doganer

doganer TÜİSAG Üyesi

Ben isveren sorusunun dayanagini kabul ediyorum ve kabul edilecegini dusunuyorum lutfen isg uzmanlarinin gorev yetki ve sorumlulugu hakkinda yonetmelik 6331 2.ci blum c bendi isveren bu dorumlulugu kendi ustlenebilir die bitiyor. Ustlenebilir isveren isg uzmani olur demek degildir bunuda ek olarak yapabilir calisan sayisi ve tehlike sinifina gore uygun belgeye sahipse

ve bu sorumlilukla egitim verir demek

fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
  8. mestantas

mestantas TÜİSAG Üyesi

18 mayıs sınavı 3 haziranda açıklanmış.18 ağustos sınavı 3 eylülde açıklanacak olmasın.

9. Aleyna17

Aleyna17 TÜİSAG Üyesi

BENDE SİZİNLE AYNI FİKİRDEYİM YA YARIN YADA 30 AĞUSTOS NEDENİ İLE ÇARŞAMBA AÇIKLANIR DİYORUM.

10. ugurbekar

ugurbekar TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞLAR NET BİLGİ !
    sınav İTİRAZLI SORULARI EN ERKEN PERŞEMBE AÇIKLANACAK. KESİN İPTAL EDİLECEK SORULAR VAR AMA sınav İPTALİ YOK.

11. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

okudum o maddeyi gerekli şartları sağlarsa diyor, sertifikası varsa yani . ona bakarsan şirketin çaycısıda verebilir belki adam iş güvenliği uzmanıdır. orda o maddeyi koyma sebepleri bir işveren iş güvenliği uzmanlığı sertifikasına sahipse kendi iş yerinde bu işleri üstlenebirmi sorularına cevap vermek. yani hiç bir igu sertifikasına sahip olmayan işveren bu eğitimi veremez. orda igu sertifikası olan işveren deseydi haklısınız. sertifika sahibi olması şarttır.

ergeco ve Sorgulayan Adam bu yazıya teşekkür etti.
  12. efe64

efe64 TÜİSAG Üyesi

bence bugün öğleden sonra açıklanır

13. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Bu net bilginin kaynağı neresidir?

14. efe64

efe64 TÜİSAG Üyesi

hocam bu kadar bilgi edinmişin kaç soru iptal edilmiş onuda söyleseydin :)

Abdülkadir ACAR, Talat ARICI ve VURAL AKCAN bu yazıya teşekkür etti.
  15. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

kesin bilgi nerden, bu kesin bilgiyi veren kaç soru iptali var onuda söylermi acep

16. ugurbekar

ugurbekar TÜİSAG Üyesi

BAKANLIK

17. Aleyna17

Aleyna17 TÜİSAG Üyesi

nereden öğrendiniz?

18. ugurbekar

ugurbekar TÜİSAG Üyesi

ŞU ANA KADAR YAZDIĞIM HİÇBİR YORUMDA YANLIŞ BİLGİ VERMEDİM ,, KAYNAĞINI SORMAYIN , AMA YİNEDE BİLİNKİ EN YETKİLİ KİŞİLERDEN BİRİ ,, MAALESEF BENDE 68 DEYİM VE BUGÜN KURSA YENİDEN YAZILDIM , PERŞEMBEYİ BEKLEYEMEZDİM

19. mavi24

mavi24 TÜİSAG Üyesi

Bir arayıp sorsak mı? Cevap alabilir miyiz birilerinden...?

20. teknik öğretmen

teknik öğretmen TÜİSAG Üyesi

Dur bi dakka 68 deyim derken iptal az olacak, ve perşembe günü mü açıklanacak olarak anlıyorum.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica