18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı
    İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü
    Adres: İnönü Bulvarı No:42 Pk: 06520 Emek / ANKARA

Tel: 0 312 215 50 21
    Faks: 0 312 215 50 28
    E-Posta: isggm@csgb.gov.tr
    Yetkilendirme için: 0 312 296 60 00

Tel: 0 312 215 50 21 numarayı aradım. Telefona cevap veren kişi, kesin bir tarih belli olmadığını itiraz sonuçlarının haftaya açıklanacağının söylendiğini bildirdi. Bunu dışında bir bilgi alamadım. Burada kim ne dedi diye sormak yerine, isteyen arasın sorsun.

2. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

ama birde şu var kurslar sınava girecek kişilerin listesini bakanlığa hemen bildirmek zorunda değilse ve sen bu sınavdan geçersen yerine başkasını alıp paranı iade edebilirler nasılsa kalan bir çok kişi kursa yazılmak isteyecek

3. Emre Bağbaşı

Emre Bağbaşı TÜİSAG Üyesi

Şöyle bi durum şimdi gidicek bakanlık vinç sorusunu doğru kabul edicek geçicek.

Ondan sonra millet mahkemeye vericek %100 kazanacak maddi manevi tazminat ödeyecek.Yok böyle bi dünya adama rezil ederler.Komisyonda bu sorumlukla kesinlikle iptal potansiyeli olan iptal edilmesi şık değişimi gereken soruları iptal edicektir.

Bir diğer bilgide iptal olmaması ise mer-i tüzük konusunda herhangi bir iptal olmayacağı anlaşılıyor.Çünkü 7 adet ordan geldiğini ve üstüne 5 adette diğer taraftan geldiği düşünüldüğünde deymemiş olabilirler.Ayrıca 10 iptal 2 şık değişmi yapsa sınav iptal edilirmi misal ?

4. Ayhan Acar

Ayhan Acar TÜİSAG Üyesi

Birlikten kuvvet doğar .sınav sonucunu bekliyorum, eğer haksızlığa uğradığıma kanaat getirirsem sağlam dayanakları ile birlikte , bulabilirsem kendim gibi madurlarıda yanıma alarak tereddütsüz sınavada girmeden mahkeme yoluna gideceğim.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Fatma ertan bu yazıya teşekkür etti.
  5. Sorgulayan Adam

Teyit etmek ve itiraz etmek için tekrar aradım. Üsteleyince, aramam için bir başka telefon numarası verdi. Numaraya aradım, telefonu açan olmadı.

Daha fazla araştırmaya gerek duymuyorum. Açıklama haftaya ve günü belli değil...

Tolga_YILMAZ bu yazıya teşekkür etti.
  6. adnanyildizz

adnanyildizz TÜİSAG Üyesi

Herhalde yanlış baya çok olduğu için iptal sayısı bir hayli fazla,ondan zaman alıyordur,yoksa düzgün bir sınav olsaydı inanın iptalleri 10 günde değil 5 günde açıklanırdı.Demekki çok iptal var bu sınavda

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. mesut karakuş

mesut karakuş TÜİSAG Üyesi

Alo 170 "kesin bir açıklama yok, duyurular kısmını kontrol edin" dedi

8. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Ali Rıza,
    Bize itiraz için 3 gün süre tanıyarak iki ayağımızı bir pabuca sığdıranlar maalesef cevap verme hususunda bize tanıdıkları dar süreyi kendilerine bolca kullanıyorlar. İtirazlarıma cevabımı 1,5 ay sonra (Bana gönderdikleri cevap 15 Temmuzda elime geçti) cevaplama lütfunu gösterdiler. O da verdikleri cevap itirazımın karşılığı değildi. Ben elmayı soruyorum onlar alakasız bir şekilde armutu anlatıyor!!!
    Hadi süre konusunda belki anlayış gösteririm ancak dilekçemde belirttiğim hususlara cevap vermesi gerekirken alakasız bir cevap vermesini kabul edemem..
    Bakalım hele önce şu iptaller açıklansın durumu bir görelim...

9. Sorgulayan Adam

Alo 170 'i değil, verdiğim numaradan İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü'nü arayın. Açıklamayı onlar yapacak.

10. halit kaya

halit kaya TÜİSAG Üyesi

Tehllik[/quote]

yönetmelikten soruyor yönetmelikte ergonomide şunlara fizikselde şunlara bakılır diye ayırmamış

11. lanope

lanope TÜİSAG Üyesi

Hala yok maşallah

12. Emvac

Emvac TÜİSAG Üyesi

Ugurbekar şu ana kadar hiç bir yorumda yanlış bilgi vermedim diyorsunuz ama zaten şu ana kadar bu konu dışında hiç bir yere yorum yazmamışsınız.
    Yanlış veya kesin olmayan bilgilendirmeler yapmayın lütfen. Biz bakanlığı arayınca öyle bir şey demediler. Bilgimiz yok diyorlar.

13. Sorgulayan Adam

sınav sorularına ilişkin itirazlar, en geç 10 (on) gün içerisinde İSGGM tarafından incelenip sonuçlandırılarak adaylara yine İSGGM tarafından yazılı olarak bildirilecektir.

İSGGM'nin telefonunu yazdım. Yine veriyorum. itiraz sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak eden kendi arasın öğrensin, ben aradım öğrendim.

Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı
    İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü
    Adres: İnönü Bulvarı No:42 Pk: 06520 Emek / ANKARA

Tel: 0 312 215 50 21
    Faks: 0 312 215 50 28
    E-Posta: isggm@csgb.gov.tr
    Yetkilendirme için: 0 312 296 60 00

volkaneser bu yazıya teşekkür etti.
  14. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

bakanlığı aradım demiyorki, kaynağımı söyleyemem diyor.

ugurbekar bu yazıya teşekkür etti.
  15. yasin atasoy

yasin atasoy TÜİSAG Üyesi

68 netim var bazılarından şüpheliyim şüphelendiklerimi yanlış saydım ama bunların ne yapacağı belli olmaz yine de risk analizine tabiyim anlıcanız. en azından şu yükseklik sorusu ve vinç sorusu iptal olsa geçerim :)

16. doganer

doganer TÜİSAG Üyesi

Daha dun cikan yonetmelikten hic haberleri yokmus gibi sonra iptal olan fakat henuz yururlulukten kaldifilmamis mevzuattan soruyolar ve 5 maden sorusu ve anlam karmasai icinde benim anlamadigim nokta
    bunu neden yaptilar
    duygusalmi hersey
    uzmanmi istemiyorlar
    yaptiklari sınav kimi dogru olctu amac neydi

fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
  17. volkaneser

volkaneser TÜİSAG Üyesi

Arkadaslar bilgi kirliligi yaratmayalim herkes bir hevesle itiraz sonuclarini bekliyor.kimin ne dedigi belli deil.hakkimizda hayirlisi olsun.

emsalsiz_ bu yazıya teşekkür etti.
  18. ugurbekar

ugurbekar TÜİSAG Üyesi

arkadaşım net bilgiyi bizzat komisyonun bağlı olduğu birimden aldım , ama bana nanmayabilirsin beklersin , perşembeden önce ve maalesef haftaya bile açıklanabilir o zaman dersin ugur bekar haklıymış diye ,, üzgünüm keşke ugün açıklansa , ayrıca diğer aldığım bilgi sınav kesinlikle iptal olmayacak ,

Sorgulayan Adam ve volkaneser bu yazıya teşekkür etti.
  19. ugurbekar

ugurbekar TÜİSAG Üyesi

perşembeden sonra doğruluğumu anlayacaksınız :)

20. yasin atasoy

yasin atasoy TÜİSAG Üyesi

altı üstü iki hafta çalıştım bu sınava çok çalışan arkadaşları çok ii anlıyorum çünkü çok çalışan arkadaşlar için bir ölçme değerlendirme değildi neden mi.. çelişki çok bu nazaran bilgi çok, ama az çalışan arkadaşlar düz mantıkla bazı soruları kolayca yaptılar..kolayca yapılan soruları çoğunu çalışan arkadaşlar ya zorlandılar yada yapamadılar ..son olarak bazen çok çalışmakta olumsuz sonuçlar doğuruyor bizim ülkemizde :)

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica