18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Haktaş

Haktaş TÜİSAG Üyesi

6+2

2. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Mehmet Emin,
    18 Ağustos'tan beri ciddiyetimizi hep koruduk. Pek çok şey yazıldı, söylendi üzerlerine defalarca söylendi. Söylenecek herşeyi söylediğimizi, araştırmalarımızı, iddialarımızı ortaya döktük/paylaştık. Artık stresin doruklarındayız... Birazcık da kendi aramızda eğlenmeyi çok görme bizlere... Forumun ciddiyetini sarstığımız hususunda seninle aynı görüşte değilim. Biz bu forumda gece yarılarına kadar oturduk fikirlerimizi / araştırmalarımızı konuştuk. Bak dün gece saat 02:40 astığım yazıya... Lütfen, ciddiyet olmasa o saatte kimse yazı yazmaz..

Ayhan Acar, murat72, müslüm63 ve 5 kişi daha buna teşekkür etti.
  3. halit kaya

halit kaya TÜİSAG Üyesi

6+2

17puko+35nötron+43 mgb formu+50 kaynak+59 işçinin kolayca+85 CO

51+58 şık değişikliği

4. evet benimki silinmiş :)

Tamam daha sakin olup bekleyelim..

5. berfu kimya müh

berfu kimya müh TÜİSAG Üyesi

bence işin içinden en az zararla çıkarız diye kombinasyon kuruyorlardır

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

6. marc123

marc123 TÜİSAG Üyesi

Kurs,sınav,ankaraya ulasim + tum masraflarimizi geri versinler uzmanligi kalsin.

Sorgulayan Adam ve Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  7. Bianegro

Bianegro Guest

bugun açıklanacak mı? yüzde kaç

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

8. mülayim helva

mülayim helva TÜİSAG Üyesi

bence itirazlardan gelen paraları sayıyolar

Sorgulayan Adam, fatih33, glryvz ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  9. Artırıyorum; ilkokul, ortaokul, lise, üniversite masraflarımı versinler diplomalarımı geri alsınlar.

yiğitoğlu ve fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
  10. Bianegro

Bianegro Guest

onları yemişlerdir..ne sayması

fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
  11. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

şimdi itiraz dilekçelerinin tamamı 27 sinde gelmiştir. 25 soru diyorsun ama belkide 100 soruyada itiraz vardır. bir kere tüm dilekçeler okunup itiraz edilen sorular ve gerekçelerin guruplanması lazım , sonra her soru için gerekçeler okunup , belki araştırılıp haklılığına karar verilmesi lazım, tabi birde gerekçelerde farklı farklı olabilir. gerçek bir itiraz değerlendirmesi yapmak için 27, 28, 29 'u yani üç gün yeterli değil. ama yok seçelim bakalım yazı tura atalım derlerse 1 gün bile fazla

12. ergeco

ergeco TÜİSAG Üyesi

Hatırlayabildigim 68-69 doğru var,7 tanesini tam hatırlayamadım,itiraz edilen sorularin cogu yanlıs hala gecemiycem diye sıkılıyorum stres yapıyorum nasıl bir psikolojiye soktular bizi ya.bitsinde kurtulalım artık geçti ya...

13. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

harbiden bende varım

14. Sercan ARSLAN

Sercan ARSLAN TÜİSAG Üyesi

merhaba arkadaslar oncelikle hepinize iyi gunler diliyorum... iptal sorulari bugun aciklanacak demislerdi malesef hala aciklanmamis yaklasik on gundur hic bakmamistim daha fazla sinir stresli gunler gecirmemek adina ama csgb isggm bize stresi tattirmak istiyo anlasilan cok kritik durumdayim 69-71 arasindayim umarim durumu kritik olan tum arkadaslar geceriz ve su izdiraptan kurtuluruz...

emsalsiz_ bu yazıya teşekkür etti.
  15. isgosman07

isgosman07 TÜİSAG Üyesi

paraları yemişler midir bilmem ama fazla umut bağlancak bir durum yok ortada.. profesyonel yaklaşın biraz abilerim ablalarım.. sağduyulu olun, bilgi beceri ve yetkinliklerinize güvenin. olursa surpriz olsun ama olmadı diye karamsar olmayın... sınava zorla sokmadılar sizi.. vaat de vermediler.. mantıklı bakmak lazım arkdaşlar...kendi içimzde umutları büyüttük bu hale geldik.. birilerinin senaryosunu oynadık hep..kendi filmini çekenler hep aldı yürüdü.. habernz olsun.. olursa ikimizie olmazsa ... diyenlerdenim..siz de oyle olun nacizane tavsiye

16. Bianegro

Bianegro Guest

saat 15.00 de açıklanmassa açıklanmaz..saati 15 tir

17. ilker1959

ilker1959 TÜİSAG Üyesi

Para dediniz de unutmayalım. Sınavı geçersek 354 TL belge ücretini hazırlayın. Diplomayı noterden onaylatacaksınız ayrıca...

18. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Alara,
    O yazıyı tekrar asıyorum:
    "arkadaşlar http://www.bilgit.com/tuzukler.htmladresinde İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğüyürülükten kalkan tüzükler arasında listelenmiş ve yanındaki açıklamada şöyle yazıyor:

-İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğü,
    -Yapı İşlerinde İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğü,
    -Parlayıcı Patlayıcı Tehlikeli ve Zararlı Maddelerle Çalışılan İşyerlerinde ve İşlerde Alınacak Tedbirler Hakkında Tüzük,
    -Maden ve Taş Ocakları İşletmelerinde ve Tünel Yapımında Alınacak İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Önlemlerine İlişkin Tüzük,

adlı tüzükler, 25 Ağustos 1971 günlü ve 1475 sayılı İş Kanununun 74 üncü maddesine dayanılarak çıkartılmıştır.

25.8.1971 tarihli ve 1475 sayılı İş Kanununun 14 üncü maddesi hariç diğer maddeleri, 10.06.2003 tarihinde yürürlüğe giren 4857 sayılı İş Kanununun 120 nci maddesi ile yürürlükten kaldırılmıştır.

Ancak aynı kanunun (4857 sayılı İş Kanununun) Geçici 2 nci maddesiyle “1475 sayılı Kanuna göre halen yürürlükte bulunan tüzük ve yönetmeliklerin bu Kanun hükümlerine aykırı olmayan hükümleri yeni yönetmelikler çıkarılıncaya kadar yürürlükte kalır.” Hükmü gereğince yürürlükte kalmıştır.

Fakat, Geçici 2 nci madde, 30.06.2012 tarihinde yürürlüğe giren 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun 38/c maddesine göre 6 ay sonra yürürlüğe girmek üzere, 37/ç maddesiyle yürürlükten kaldırılmıştır.

Özetle tüzüklerin son yasal dayanağı olan Geçici 2 nci madde 30.12.2012 tarihinde yürürlükten kalkmış olduğundan dolayı yukarıda sayılan tüzüklerin herhangi bir dayanağı kalmamış ve hükümleri geçersizdir."

Bu yazı mahkeme sunulduğu an ÇSGB ve MEB zor durumda kalır. Bunu kurslardaki derslerde artık anlatmayın demez ki bakanlık. Bu yazıyı okuyan her kurum zaten müfredatından bunları kaldırır. Yada kaldırılmasını istiyorsa bunu açık açık yazar. Artık müfredata bunları eklemeyin şeklinde vurgular. Ben eğitim kurumuyla bu hususu görüşmüştüm onlar da bana katıldılar. Ama tabi önemli olanın komisyonun katılması ve beklediğimiz şekilde karar vermesi tabi ki...

19. Bianegro

Bianegro Guest

hayat bir tiyatrodu, herkes kendi oyununu oynar
    benim rolüm olmaz!

20. chemistanbul45

chemistanbul45 TÜİSAG Üyesi

Net 65 dogrum var gececegime zerre inancim yok

Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  21. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

sertifikayı alıpta çalışamayan örnekler de var. dava devam ettiğ için. bu da mı yalan?
    lütfen mesajlarımıza dikkat edelim. ben bizzat sertifika almış ve olayı yaşamış kişilerle konuştum.. sizin örneğiniz nedir?

22. bizde iptallerle geçip çalışan epey bir örnek biliyoruz.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica