18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Müge35

Müge35 TÜİSAG Üyesi

Koray bey size katiliyorum.....ben de öyle anladim....

Koray Pehlivanoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  2. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

İşte zaten sorun da bu, mahkeme kabul ederken bakanlık kabul etmiyor/zora koşuyor. Ama son sözü mahkeme söyler... Hele bir de üzerine tazminatı da eklersen bakanlık kabul etmek zorunda kalır zira her halukarda kendileri zararlı çıkar. İnşaallah durum o şekle gelmez...

ALİRIZA ARSEVEN bu yazıya teşekkür etti.
  3. 10 gün diyor. İtiraz süresi cuma saat 17 de bittiğini göre takvimden saydım süre salı günü doluyor. Birde siz sayın.

Salı doluyorsa yarın saat 12'de açıklanacaktır

4. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

hatta o belgelerini alanlar kazanılmış hak geri alınmaz diye tekrar dava açsa kazanır. hatta bu süreçte çalışamadığı için birde tazminat davası açsa onuda kazanır, ama ne zaman ölme eşeğim ölme

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Koray Pehlivanoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  5. Bianegro

Bianegro Guest

ben sınava girmeden önce saydım koray bey...hangi gün olursa olsun saat 14:59 da deil 15:00 te açıklanacak..

6. doganer

doganer TÜİSAG Üyesi

Arkadaslar biz elimizden geleni yaptik ve bitirdik dayanaklarla itirazlarimizi gunlerce degerlendirdik bunu yapmayan arkadaslara tavsiyem abuk subuk rakam vermeyin emin olun bol lptalli ve 1 sik degisikligi olan bir sinavdir ne olucaksa gorucez zaten
    nezaman aciklarlar bilmem ama beklentim bugundur aciklanan gun bugundur

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Müge35 ve fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
  7. mülayim helva

mülayim helva TÜİSAG Üyesi

bizle ilgili değil ama meb de sabahtan beri şimdi bir şey yayınlandı belki itirazlarıda yayınlarlar aciliyet sırasına göre dizmişlerdir:)

8. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

bu nasıl bir yanıttır anlamış deeğilim? siz mi okuduğunuzu uanlamıyorsunuz yoksa ben mi?
    yazının sonunuda okumadınız galiba? Arkadaşta yazmış, iptallere çok umut bağlamamak gerek...

9. Bakanlık mahkeme kararını hocalara sormuştur. Hocalar hayır karşı dava açalım diyip bilimsel bir veri sunmuşta. Bakanlıkta buna uyar.

Burada bir zora koşma durumu yok. Bilimsel olduğu düşünülen bir veriye dayanmak, bilim de ısrar etmek var.

Yüksek mahkeme de tekrar bir bilirkişi kurulu kurup son kararı verecek.

10. Bianegro

Bianegro Guest

hı en alttaki kurallara uygun resmi bir yazı deil nefsi bir yazıydı farkındaysanız

Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  11. Ali ben aynı şeyi okuyoruz biz/ben başka anlıyorum. Siz korkmaya devam edin o zaman.

Müge35 bu yazıya teşekkür etti.
  12. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar 19-22 Eylül arası İstanbul Fuar Merkezi'nde düzenlenecek olan '' ISAF Safety & Health 2013 '' fuarında buluşmak arzusu ve ümidindeyiz. Bu mesleğin saygınlığı ve etiğini korumak bizim birlik olmamızdan geçer. Bu nedenle her türlü etkinlikte bir araya gelip birbirimizi tanıma ve görüşlerimizden istifade fırsatı yakalamalıyız. Saygılarımla.

Emre YİĞİTARSLAN ve Dr.Bozkurt bu yazıya teşekkür etti.
  13. doganer

doganer TÜİSAG Üyesi

Bugun 3 te bekliyorum surede bu zate ama neyi dogru yapiyolarki bakarim 3 te varsa var

14. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

benim kimseden korkum yok..bu sınavdan hiç yok. Bakanlıktan asla yok. insanlara umut verip hayal kırıklığı yaşantmaktansa, geçmişte yaşanan olumusuzlukları verip, eğer bu olumsuzluklar geçekleşmezse mutluluk yaşamalarını tercih ederim..

Bianegro bu yazıya teşekkür etti.
  15. Hakinen03

Hakinen03 TÜİSAG Üyesi

16. Harika..

Süreç dediğim gibi iptallerle ilgili bir durum değil.

İptaller sonrası geçemeyenler dava açmışlar. İdari mahkemede 3 soru daha değişmiş ve geçmişler. Ancak bakanlık temyize gitmiş. Temyizde ilk inceleme sonrası yürütmeyi durdurma kararı vermişler.

Bu sürede belgeler dondurulmuş. Temyiz süreci sona ererde kazanırlarsa belgelerini alırlar. Bakanlık kazanırsa, belgeler iptal olur.

Mahkeme işgüvenliğinden anlamaz oda bir bilimsel kurula danışıp karar verecek.

bakanlık kazanırsa mahkeme masrafını dava açanlar öder. İtiraz edenler kazanırsa belgeyi kullanamadık zarara uğradık diyip ayrıca tazminat davası açar ve onu da kazanırlar.

İçiniz rahat olsun.

Müge35 bu yazıya teşekkür etti.
  17. berfu kimya müh

berfu kimya müh TÜİSAG Üyesi

bi arkadaş perşembeden önce açıklanmaz demişti belkide perşembeyi bekliyecez

18. Hakinen03

Hakinen03 TÜİSAG Üyesi

Bugün açıklanmayacak galiba

19. Cumadan itibaren (cumartesi 1 sayarak) saydığımızda 10. gün salı doluyor. Boşuna bekliyor olabiliriz. Tekrar siz de bir sayın.

20. Bianegro

Bianegro Guest

koray bey.10 ncu gün pazartesi oluyor..

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica