18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

1. 4'ünü birileri beklemiş ve itiraz etmiş ama. İtiraz olmasa iptal de olmazdı.

2. Müge35

Müge35 TÜİSAG Üyesi

İsg eğitimi alan bizlereydi sözüm alihan bey :)

3. erkan güzel

erkan güzel TÜİSAG Üyesi

12 soru iptal olması lazım, listesini daha önce vermiştim, 65 netim var, her iptal olmayan soruya dava açacam, olmadı insan hakları mahkemesine gidecem, bu sorumsuzluğun bir bedeli olmalı, OSGB kuracaktım, kazansam da vazgeçtim artık, böyle cıvık bakanlığın cıvık işlerine göre yatırım yapılmaz ...

fatih33, Ali Üstün, ISGurusu ve 8 kişi daha buna teşekkür etti.
  4. Bütün itirazlarına bakmadım ama örneğin b kitapçığı 57. soruya itirazınızı doğru bulmadım.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. emrah_isg

emrah_isg TÜİSAG Üyesi

B ve A sınavları C den daha kolay olması çok garip acaba kitapçıklarımı yanlış bastılar:))

Ali Üstün, Filizisg ve Müge35 bu yazıya teşekkür etti.
  6. Alihan DAĞHAN

Alihan DAĞHAN TÜİSAG Üyesi

Evet şimdi anladım.Kendi adıma söylüyorum yeterince çalışmadım sınırda kaldım.69 netim var.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Kamil46

Kamil46 TÜİSAG Üyesi

piyasada c ve b sınıfı iş güvenliği uzmanı sayısı az kolay sormak zorundalar

serkan.ucar bu yazıya teşekkür etti.
  8. Müge35

Müge35 TÜİSAG Üyesi

Ben çoook çalıştım 66 netim var.....

9. erkan güzel

erkan güzel TÜİSAG Üyesi

[quote="Koray Pehlivanoğlu, Bütün itirazlarına bakmadım ama örneğin b kitapçığı 57. soruya itirazınızı doğru bulmadım.

o sorunun cevap şıklarının tamamını işveren işçiye bildirmekle yükümlüdür, yönetmelikte mümkünse diye bir tabir geçiyor, eğer bu kelimenin arkasına sığınıp şark kurnazlığıyla soru hazırlanıyorsa bu da mahkeme sebebidir koray bey

sammy bu yazıya teşekkür etti.
  10. AYŞE KAYA

AYŞE KAYA TÜİSAG Üyesi

İTİRAZLAR BELLİ OLDUMU

11. Yönetmelik hazırda varsa bir yazar mısınız?

12. Henüz değil

13. Filizisg

Filizisg TÜİSAG Üyesi

Evet

14. berfu kimya müh

berfu kimya müh TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar şimdi biz tüzüklerden sorumlumuymuşuz

15. Ben baktım evet mümkünse ibaresi bence onları kurtarır. Çünkü soruda kesin verilerle diye sormuş. Dava açsanızda kaybedersiniz diye düşünüyorum.

16. erkan güzel

erkan güzel TÜİSAG Üyesi

Yönetmelik hazırda varsa bir yazar mısınız?[/quote]

ĠĢçilerin Eğitimi ve Bilgilendirilmesi Madde 8 — Elle yapılan taşıma işlerinde, işçilerin bilgilendirilmesi ve eğitimi ile ilgili olarak aşağıdaki hususlara uyulacaktır: a) İşveren, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliğinin 10 uncu maddesindeki hususlarla birlikte, bu Yönetmelik uyarınca sağlık ve güvenliğin korunmasına yönelik alınan tedbirler hakkında işçileri ve/veya temsilcilerini bilgilendirecektir. İşveren, elle taşıma işlerinde işçiler ve/veya temsilcilerine taşınan yükle ilgili genel bilgileri ve mümkünse yükün ağırlığı ile eksantrik yüklerin ağır tarafının ağırlık merkezinin yeri hakkında, kesin bilgileri vermekle yükümlüdür. b) İşveren, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliğinin 12 nci maddesindeki hususlarla birlikte, bu Yönetmeliğin eklerinde belirtilen hususları da dikkate alarak, yüklerin doğru olarak nasıl taşınacağı ve yanlış taşınması halinde ortaya çıkabilecek riskler hakkında işçilere yeterli bilgi ve eğitim verecektir

17. berfu kimya müh

berfu kimya müh TÜİSAG Üyesi

bazı kurslar itiraz ederken tüzüklerden sorumlu değildik diye savunma yapmışlarda

18. mechanist_isg

mechanist_isg TÜİSAG Üyesi

69 cular niye bu kadar yakınıyo zaten geçersiniz :) ben 63 deyim hiç umut yokmu ya :)

19. Filizisg

Filizisg TÜİSAG Üyesi

Tuzuklerden sorumluymusuz yerine yonetmelik cikana kadar...

20. emrah_isg

emrah_isg TÜİSAG Üyesi

kurslar bile bilmiyor sözün bittiği yer bence...

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica