18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Alihan DAĞHAN

Alihan DAĞHAN TÜİSAG Üyesi

Eyvallah sizinkinide.Benim yeni doğan kızımdan başka lise 3 e geçen bir kızım orta 2 ye geçen bir oğlum da var.Bu sınav makul sorulu bir sınav olsaydı genel kültürüm iyidir.Piyasalarda da çok çalıştım.Kesin geçerdim ama soruları böyle allayıp pullamışlar eh benden bile bu kadar.

yagmurceylin001 ve mujganasya bu yazıya teşekkür etti.
  2. osman pilgir

osman pilgir TÜİSAG Üyesi

canın sağolsun dilerim geçersin.sabırla neticeyi beklemek lazım.

3. Sınavı geçin, en önemlisi kızınızın sağlıklı ve ailenizin mutlu olması. Kızınıza hoşgeldin diyor size ve ailenize mutluluklar diliyorum.

mujganasya, Alihan DAĞHAN ve yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  4. uzmanaday

uzmanaday TÜİSAG Üyesi

Yaptıkları uygulama kendileri ile çelişmeyecekse haklısınız.

Fakat "B" kitapçığı 10.sorunun yanıtı ile Risk değerlendirmesi ekibinde "işyerinde varsa destek elemanı" şıkkının zorunlu olduğu ortaya çıkıyor. "Mümkünse" ifadesi zorunluluk ifade etmiyorsa "varsa" kelimesi de zorunluluk arz etmez. Zaten yönetmelikte "varsa" diye bir ön eklenti yok.

Bırakın daha sonrasına dayanak teşkil etmesini ummayı, şu soru kitapçığı kendi içinde bile çelişkilerle dolu. Bunu nasıl savunurlar bilemem. Sanki komisyon cingöz kurs ortaklarından oluşmuş gibi bir izlenim yaratıyor. Bir de böyle bir anlayışın mülakat gereken durumlarda görev yapacağını düşünürsek vay halimize... gözünün! üzerinde kaşın! var....... yoksa üstünde miydi?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

ufuk_topal ve ISGurusu bu yazıya teşekkür etti.
  5. İşGüvUzman

İşGüvUzman TÜİSAG Üyesi

emsalsiz_, Filizisg, gilgin ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  6. sınav sorularına ilişkin itirazlar, en geç 10 (on) gün içerisinde İSGGM tarafından incelenip
    sonuçlandırılarak adaylara yine İSGGM tarafından yazılı olarak bildirilecektir.

sınav uygulamasına ve sonuçlara ilişkin itirazlar 10 (on) gün içerisinde YEĞİTEK tarafından
    incelenip sonuçlandırılarak adaylara ve İSGGM’ye bildirilecektir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

mujganasya bu yazıya teşekkür etti.
  7. Alihan DAĞHAN

İyi dilekleriniz için çok teşekkürler.Benim işimde iptale veya iptallere kalmış.Bir de şunu soracaktım iptallerle 70 in altında kalan belge alabiliyor mu?

8. chemistanbul45

chemistanbul45 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar samimi görüştüğümüz bir Milletvekiline yazdım ve durumu anlattım genelde sesimiz olur ve bigilendirir halkımızı bizden biridir yani...Bakanla görüşmesini ve durumla ilgili bizi bilgilendirmesini rica ettim eğer bir bilgi edinirsem burdan aynen yazacağım

Uğur T, ayse1077, fahriyamac ve 7 kişi daha buna teşekkür etti.
  9. aldinox

aldinox TÜİSAG Üyesi

adamlar bize 17 ağustostan sonra 18 ağustos depremini yaşattılar. yok böyle bir sınav. herkes dumur oldu resmen.

mujganasya bu yazıya teşekkür etti.
  10. Hayır

11. O soruda da problem yok. Varsa destek elamanını almak zorundasınız. Tehlikeli yerde olmak zorunda zaten.

yoksa da almayacaksınız.

Böyle bir komplo teorisi'ne ancak türkiyede inanlar çıkar.

12. uzmanaday

uzmanaday TÜİSAG Üyesi

Siz nerede yaşıyorsunuz? Bir benzetmeye bile tepkinizi anlamak mümkün değil!

13. Alihan DAĞHAN

Yanlış oldu.İptallerden sonra 69 doğru yeterlimidir olacaktı.

14. İstanbulda yaşıyorum. Sınavda düşük not alan çocuk "hoca bana takdı" der. Çocuğun velisi de "hoca bizim oğlana takdı"der.

Bizde komplo teorisi üretme yaşı 7, üretilene inanma yaşı her yaştır.

Sanırız ki devlette yada hükümette hep kötü niyetli insanlar var. Ve hep gece gündüz halka nasıl kötülük yapsak diye düşünür. Bu inanç çok yaygındır bizde. O yüzden de hayali kurtarıcılar arar dururuz.

Filizisg bu yazıya teşekkür etti.
  15. İptal sorulara doğru yanıt vermemek koşuluyla bence fazla fazla yetecektir size. Size artık uzman diyebiliriz :)

Alihan DAĞHAN bu yazıya teşekkür etti.
  16. uzmanaday

uzmanaday TÜİSAG Üyesi

Anlaşılan bir bilen kişi olmanızın yanında avukatlığınız da var. Ben komplo üretme yaşını ilk sizden duyuyorum. Demek bu konuda da bilir kişisiniz.
    Acaba Polyanacılığın yaşı konusunda da bilgi sahibi misiniz?

Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  17. Alihan DAĞHAN

İptal edilecekler gibi duranlardan sadece birini doğru yapmışım diğerleri yanlış.Siz de uzman oluyorsunuzdur inşallah.

18. sakin...

ISGurusu ve gilgin bu yazıya teşekkür etti.
  19. gilgin

gilgin TÜİSAG Üyesi

Sizin iyi niyetinize ve samimiyetinize inanıyorum Koray Bey, yalnız siz de etrafınıza baktığınızda torpil ile Belediye Başkanı, torpil ile çok üst düzey atanmış müdürler, genel müdürler vs... görüyorsunuzdur. Belki bunların bir kısmı görevini çok iyi yapıyorlardır. Ancak hangi fikir sahibi olursak olalım ülkemizin sizin deyiminizle bu gibi durumların 7 yaşına kadar işlemiş olduğunu değerlendirirsek, müdürlük makamlarının icraat değil ihtiyarlık geçirme yeri olarak algılandığını da değerlendirirsek, en geç 10 gün ifadesinin ardından sayıları topladığımızda bugünün en geç günü olduğunu da değerlendirirsek, komplo teorisine ihtiyacımız olmadığını, görevini layıkıyla yapmadıklarını görebiliriz. sınav sorularındaki tutarsızlıkları da eklersek(sonuçta aynı işi yapacak insanlar burada sınavdan günler sonra bile aynı fikirde olamıyor), bu komplo teorisi değildir, bu gerçeğin acı yüzüdür maalesef.

Uğur T ve Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  20. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

bayiliyorum koray beye ve ayni duygulari heyacanla paylasiyorum bu iptaller gelmeli okadar

Alihan DAĞHAN ve Koray Pehlivanoğlu bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica