18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. ufuk_topal

ufuk_topal TÜİSAG Üyesi

pardon arkadaşımda o soruda bir problem yok demişsin bir yönetmeliği aç oku istersen böyle hemen cevap vermeden...Her şey herkese ya doğru ya değil diye bir kavram olamaz...

2. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

dayım olsa burda işim nee... cukkacukka

3. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

3 olmuş. Allah ananalı babalı büyütsün.. Başbakanımızn dediğini yapmışsınız.. kendisine iletin işte.. bu vesileyle sınavdanda bahsedersiniz cukkacukka

Alihan DAĞHAN bu yazıya teşekkür etti.
  4. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

koray bey. dogan bey alara hnm ve diger katkida bulunan arkadaslara tesekkur ederim sınav magdurlariyiz normal nir sinavda cok daha basarili olabilirdik burda birbirimizi anlamaya calisarak hatta bicok soruda anlayarak bu isin nasil sonuclanmasi gerektigini az cok bilioruz yeni katilan arkadaslar da motovasyon yuksek olsun beklentinizde cok olsun
    koray beyin bu beklentileri hep moral vermistir herkese
    yarin oburgun aciklarlar bol bol beklioruz valla bakalim

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

fatih33, Müge35, Koray Pehlivanoğlu ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  5. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

polyannacilik gibi 61 le ama deil bak 70 bile olsa ben nasil 70de kaldim die dusunucem
    sinavim yorum yapmaktan basimin agridigini hissettim 37ci soruda durdum bi su ictim duzelir simdi dedim duzelmedi

6. Geentell

Geentell TÜİSAG Üyesi

Durum özeti:
    Komisyon;
    Verilen süre: 10 gün
    Soru sayısı: yaklaşık 20-30

İsg uzman adayları;
    Verilen süre: 110 dakika
    Soru sayısı: 100

Üstelik birde bu komisyondakilerin birden fazla olduğunu düşünürsek + önlerinde bakabilecekleri bir kaynak(kanun,tüzük,yönetmelik vs)
    Komisyon kesin işin içinden çıkamadı muhtemelen sorular onlarada zor geldi ;))

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Uğur T, uzmannn, fatih33 ve 7 kişi daha buna teşekkür etti.
  7. ilker1959

ilker1959 TÜİSAG Üyesi

Keşke sınavdan önce 10 gün bu sorulara baksalardı.

fatih33 ve Filizisg bu yazıya teşekkür etti.
  8. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

bize 30belali soru + 70 soru 110 dk
    kendilerine kendi sorduklari 30 soruya yanit verme 10 gun yetmedi
    ayip kere ayip ettiler

fatih33, Filizisg ve Fatma ertan bu yazıya teşekkür etti.
  9. aziz e.

aziz e. TÜİSAG Üyesi

evet ya sakin olalım...
    burada herkesin derdi de tartıştığı konularda aynı. lütfen şahsi atışmalardan çekinelim ve birbirimizi kırmamaya özen gösterelim. yarın beraber çalışmayacağımızın garantisini kim verebilir? bu yüzden dikkat lütfen.

fatih33 ve izzett bu yazıya teşekkür etti.
  10. aziz e.

aziz e. TÜİSAG Üyesi

süper yorum:)

izzett ve suleaslan bu yazıya teşekkür etti.
  11. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

bu isag arkamizdami?

12. tabiki, Levent bey iptaller açıklandıkdan sonra gerekli hukuki desteğini sağlayacağını belirtti.

ayrıca biz uzman adayıyız onlar uzman. :D

fatih33 ve Müge35 bu yazıya teşekkür etti.
  13. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

14. çiğdem erşahan

çiğdem erşahan TÜİSAG Üyesi

Allah bağışlasın:)tebrikler.

Alihan DAĞHAN bu yazıya teşekkür etti.
  15. Torpil ile olmuş belediye başkanı görmedim. Sizde görmediniz. Belediye başkanları periyodik seçimle ve halk oyuyla başkan olurlar. Torpil atamalarda mümkün.

sınav komisyonuna atamada (aslında davettir) torpil yoktur. Tam tersi torpilleri olsa bu komisyonda bulunmazlar.

Olay şöyle oluyor. Çalışma bakanlığı sınav yapacağız diyip, MEB"e başvuruyor. MEB bu iş için hocalara davet çıkarıyor. Çok angarya bir iş bu. Ve devede kulak bir ücret alınıyor. Aktif hocaların pek çoğu mazeret gösterip bu komisyona gelmiyor. Sorular hazırlanırken bir hafta bir mekanda kapalı kalmak vs. Bu göreve genellikle emekli, atıl, paraya çok ihtiyacı olan hocalar icabet ediyor. Zaten bulabildikleri de bu. Hayatın dışında bu hocalar bu acayip sınavları yapıyor.

Bunun tek çözümü var. sınav işlerini özelleştirmek. Devlet parasını verir. Sorun çıkarsa tazminat maddesi koyar. Rekabette olur ve bir kalite tutturulur.

Bu olmazsa siz komplo teorileri üretir durursunuz.

16. Alihan DAĞHAN

Alihan DAĞHAN TÜİSAG Üyesi

Eyvallah sizinkileride Allah analı babalı büyütsün.Ben başbakanı görsem direk vinç sorusuyla, 4 boşluğa 3 değeri soran kişileri şikayet ediceğim.

Filizisg bu yazıya teşekkür etti.
  17. izzett

izzett TÜİSAG Üyesi

bu sınavı hazırlayanları alıp sınava sokucaksın ve bıze sordukları soruların aynısı onlara sorcaksın ınanın kendı hazırladıkları sorularda cok takılacak soru bulurlar...20 soruyu 10 gunde cozemıyolar kafalrının ıcıne saksımı var anlamaıdım..cok laf solemek ısterdım ama terbıyem musade etmıyo...gelmısız 27 yasına hala gelecegımıızı hayallerımızı kurarken bole dusuncesız ınsanların etkısınde kalıyoruz hayatımıza yon verıyolar allah onları bıldıgı gb yapsın kaytan bıyıklı okumus cahıller....

18. Alihan DAĞHAN

Kızım benim yaşamıma renk kattı.Herkese tavsiye ediyorum.Geç kalmayın.Belki kızımın hatrına bu sınavıda geçerim.

19. lanope

lanope TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar tecrübelerime dayanarak korkmaya başladım iptal edecek olsalardı çıktan açıklardı bunun sonu hayır değil iptal sayısı çok az olacak gibi duruyor. Yoksa bukadar beklemezlerdi kıkıf uydurmaya çalışıyorlar. Bakana falan mesaj attık fırça yediler de kendilerini kurtarmak için çok sıkı çalışıyorlar gibi geldi bana

20. Alihan DAĞHAN

ve kaynaklar yanı başında.Bu kadar uzun sürmemesi lazım.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica