18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Tolga_YILMAZ

Tolga_YILMAZ TÜİSAG Üyesi

yani benim lehime olacak iptallerden sonra benim tekrar başvuru yapmama gerek olmuyor değil mi? direkt iptal edilen sorular üzerinden değerlendirme yaparak sonuçlar açıklanıyorsa herşey tamamdır =)

2. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

aynen öyle oluyor

3. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar,
    http://dikkatine.com/18agustos-sinavi/

Bu yazıyı / adresi ilk olarak buraya geçen hafta perşembe günü asmıştım ve oradaki sayaç bu yazının / formun 99 kişi tarafından doldurulduğunu işaret ediyordu. Az önce baktım 167 olmuş..!
    Kaç gündür burada soruların iptali üzerine düşüncelerimizi söyleyip duruyoruz.
    Bakın belki de hala bu adrese gitmeyenler olabilir aranızda...
    Yazıda aynen şu yazıyor:

"Sn :BAKANIM 18 ağustos iş yeri hekimliği ve iş güvenliği sınavına girmek için mühendis,mimar ve teknik öğretmenler olmak üzere yaşları 24 ila 50 yaşları arasında birçok kursiyer Ankara’da toplandık.Bu sınav öncesinde bilgisayar başında 80 saat, birebir hocalar eşliğinde iki hafta her gün olmak üzere derslere katıldık; ayrıca birde staj yaptık.Toplamda 220 saat eğitim aldık.Buraya kadar yeterli eğitimi aldığımızı düşünürken ve her şey yolunda iken sınav anında şoke olduk.

Nedeni;
    1)Tüzük iptal edildi ve edilmedi diyerek farklı yorumlar bakanlık tarafından açıklanmış olup kafa karıştırılmış ve resmen geçici madde -2 (tüzük) iptal edilmesine rağmen sınavda 10 a yakın soru sorulmuştur.
    2)Yüz sorunun neredeyse % 50’sinde yazım yanlışlığı yapılmıştır.
    3)Noktalama kurallarına uyulmayarak yanılgıya ve ikileme düşürülmüştür.
    4)Birden fazla cevap sorularda verilmiştir.
    5)Sınava girenlerin sayısal çıkışlı olmasına rağmen sadece 3-4 tane sayı sorusu sorulmuş ezbere dayalı,boşluk doldurma gibi ilkel sorular sorulmuştur. Aynı gün yapılan B sınıfı uzmanlık sınavı ve iş yeri hekimliği sınavı kolay,bilgi isteyen ve anlaşılır olması ve bu sınavlar neticesinde hepimizin B sınıfı uzmanı ila iş yeri hekimi olup C sınıfı sınavını veremememiz tezat değilmidir. Bugüne kadar yapılan bütün sınavlarda bir sürü hata yapan ve onlarcası iptal edilen,son olarak 30 a yakın hatalı soru soran sınav komisyonunu şahsım ve arkadaşlarım adına kınıyoruz. Öyle ki bu sınavı kazanan arkadaşların hakkı yenmeyecek şekilde çözüm getirilmesini en azından iki sınav hakkı yanan arkadaşlara bir sınav hakkı tanınmasını ve sınavın bundan böle büyük şehirlere dağılmasını hepimiz istemekteyiz Gereğinin yapılmasını arz ederim.

Cevap alınana kadar, sistem her cevap isteğini anında Sayın Bakan’a iletecek! E-posta adresiniz gizli tutulacak.
    Destek olmak için hemen cevap iste butonunu kullan"

Arkadaşlar sizleri bu yazıya destek vermeye çağırıyorum bu sayının aslında binleri geçmesi gerekirdi....
    Lütfen, sizler ve bildiğiniz çevrenizdeki tanıdıklar bu yazıya destek versinler.
    Madem ki soruların iptali hususunda bakanın da dikkatinin çekilmesi gerekiyor bu konuda sesimizi daha gür duyurmak zorundayız... Bu yollardan biri de bu adreste sadece Ad Soyad ve e-posta adresinizi yazıp "Cevap İste" düğmesine basacaksınız bu kadar basit...
    Hadi bu sayıyı daha yukarılara taşıyalım, fırsatları kendi elimizle kaçırmayalım...

erman72, selim yılmaz, Müge35 ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  4. Mustafa AYKUL

Mustafa AYKUL TÜİSAG Üyesi

L.A. c sınıfı b kitapçığı 1-11-16-64-72-95 olarak altı iptal olan sorumuz var..kazananlara tebrikler...

M.A. sürpriz bekliyorum iptallerle ilgili. Ama sizin dediğiniz kadar değil. 72 95 tamam da diğerleri sürpriz ötesi olur. Hele ki o kadar şaibeli soru dururken.

L.A...benim iptal tahminlerim değil üstdüzey müfetts bir dostum var ...

Bu başka bir platformdan biz yazışma. Eğer doğru çıkarsa vay halimize...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

kadir1907, Karadaş ve Fatma ertan bu yazıya teşekkür etti.
  5. yiğitoğlu

yiğitoğlu TÜİSAG Üyesi

Link gönderir misiniz ? Şu ' başka' forumun linkini!

6. zkb

zkb TÜİSAG Üyesi

belli oldu mu iptal edilen sorular ?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Aleyna17

Aleyna17 TÜİSAG Üyesi

Bunların arasında vinçli sorular yada puko sorusu yok herhalde

8. erman72

erman72 TÜİSAG Üyesi

Merhaba arkadaşlar;
    Bu sınav gerçekten bir fiyaskoydu, umarım kimseyi mağdur etmezler kendi hatalarından dolayı.
    Benim düşüncem,
    *iptal sorularıyla beraber+ sınav hakkının 3 çıkartılması.
    Böylece 2. sınavına girmiş arkadaşlar (benim gibi) haksızlığın önüne biraz olsun geçmiş olurlar. 80 üstü alırım dediğim sınavdan, geçebilir miyim diye düşünüyorum. Sınavda doğru cevap şıkkı fazla gelmesi, şıkların birbirine çok yakın olması sadece bir kelimeyle doğruyu bulmamızı istemeleri v.b sorularıyla ... sınav esnasında hem zaman kaybı hem moral bozukluğu ve strese yaratmıştır.

fatih33 ve yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  9. Müge35

Müge35 TÜİSAG Üyesi

1-Gıda tarım ve hayvancilik
    11-findik iscisi
    16-normatif
    64-ortam havası azot
    72-3-4 m
    95-gazlar

allerjik bu yazıya teşekkür etti.
  10. allerjik

allerjik TÜİSAG Üyesi

ben a kitapçığına bakmışım yukarıdaki cevabım resen yanlıştır.

11. lanope

lanope TÜİSAG Üyesi

Bu ne ya

12. Müge35

Müge35 TÜİSAG Üyesi

Vinç ve puko yoook... benim 4 tanesi tutuyor.....66 doğrum vardı.....buna göre sinirdayim.......vay halime

Mustafa AYKUL bu yazıya teşekkür etti.
  13. Mustafa AYKUL

14. kadir1907

kadir1907 TÜİSAG Üyesi

Bu sorularda şaşıracak hiç bir şey yok. Tamamen iptal edilmesi gereken sorular ve ek olarak ta puko sorusu olmalı. sadece 1. soruya takıldım. onuda inceleyince konseyin üyelerinin bakanlıklar olmadığı, bakanlıkların ilgili genel müdürleri olduğunu fark ettim. İptal edilmesi saçma ama yine de şaşırmamak gerektiğini düşünüyorum :)

Konseyin oluşumu
    MADDE 5 – (1) Konsey, Müsteşarın başkanlığında aşağıda belirtilen üyelerden oluşur:
    a) Bakanlık İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü, Çalışma Genel Müdürü, İş Teftiş Kurulu Başkanı ve Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığından bir genel müdür,
    b) Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Millî Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığından ilgili birer genel müdür,

allerjik bu yazıya teşekkür etti.
  15. Mustafa AYKUL

Ben de 67 net +16+72+95=70 Subaneke Amin ^_^

16. lanope

lanope TÜİSAG Üyesi

Bende de 4 tane var 68 dim ALLAHIMMMMM inansam mı bilemedim hep kalmış gibi düşünmüştüm şoktayım sanırım
    Tekrar kursa yazılmıştım

17. vinz

vinz TÜİSAG Üyesi

İptaller nerde açıklandı? losangeles ın dediğine göre mi bu muhabetler? bu foruma girip girip sallama bilgi yazıp insanları oyalama 344 sayfayı boşa doldurma eğiliminize hayranım gerçekten. Son olarak benim amcam Çalışma ve Sosyal güvenlik bakanı sınav iptal değilmiş iptal edilcek soru da yok Hadi Dağılın Şimdi! Gitti paralar :)

ALİRIZA ARSEVEN ve Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  18. gorkemgebel

gorkemgebel TÜİSAG Üyesi

Açıklandı mi yoksa hala tahmin mi yürütüyor sunuz

19. bimci

bimci TÜİSAG Üyesi

sevinmek için erken değilmi?resmi birşey yok henüz.vinç sorusu yoksa çok büyük bir kriz var demektir.

Ali Üstün ve ergeco bu yazıya teşekkür etti.
  20. lanope

lanope TÜİSAG Üyesi

Doğan nerde

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica