18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Hakinen03

Hakinen03 TÜİSAG Üyesi

Resmi açıklama siteden ilan edilmeden kimse bu tarz yazılara itibar etmesin.Puko sorusu banko iptal.vinç sorusuda banko şık değişimi.Bu ikisinin olmadığı bir açıklama zaten inandırıcı gelmiyor.lütfen hemen atlamayın balıklama bu tip açıklamalara.

çiğdem erşahan, ALİRIZA ARSEVEN ve yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  2. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Dilin kemiği olmadığı gibi klavyenin de kemiği yoktur. Önünüzde tuşlar, harfleri istediğiniz gibi yanyana getirirsiniz. Fakat sonuçta ortaya çıkan metin okuyanı etkileyecektir. İşte bu noktada sorumluluğunuz başlar.

Benim de klavyem var, ben de istediğim tuşlara basıp bir yazı yazabilirim. Hemen bir yazı uydurayım:
    -sınav komisyonunda görevli bir hocanın arkadaşı ile görüştüm. 1-2-3-4-5 soruları iptal edilecekmiş. Cevabı değişmesi gereken sorularda sıkıntı varmış.

Yakıştı mı?

glryvz, Ali Üstün, yiğitoğlu ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  3. Aleyna17

Aleyna17 TÜİSAG Üyesi

Bu arada oksijen, metan ve CO da yanlıştı hemde bariz, onuda atlamışlar. (ben doğru yapmıştım ama gerçek bu)

4. bimci

bimci TÜİSAG Üyesi

deli-kuyu muhabbetine döndü.kesin bilgi olmadan insanların duygularıyla oynamayalım,lütfen:(

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

mujganasya ve yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  5. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

arkadaslar yazin itirazlarinizi tektek gerekceleri ile bakalim hepberaber 2ihtiyaci olan 3iptal demesin 4 ihtiyaci olanda 6 iptal bekliyorum derse boyle iptal beklenmez 11gundur forumda emek verenleri takip edebilirsiniz geriye donuk sayfalari bile incelemeden atip tutmasin kimse varsa itirazin yaz dayanagi ile inceliyelim yoksa sallama
    yazim geneldir

6. Müge35

Müge35 TÜİSAG Üyesi

O soru var ama ben de bu aciklamayi doğru bulmuyorum.....

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

mujganasya bu yazıya teşekkür etti.
  7. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

bildiğim kadarıyla şu kadar soru iptal olursa sınav iptal olur diye bir mevzuat yok komisyonlar iptale kendileri karar veriyorlar yada mahkemeye verilirse mahkeme karar veriyor bir dava örneğinde %5 iptalle mahkemenin sınavı iptal ettiğini gördüm iptal olmasın diye soru azaltacaklarsa 5 tenede bile mahkemeye verilirse iptal edilme ihtimali var.
    ayrıca hangi soruyu iptal edersek daha fazla kişinin işine yarar kısmınıda bilemezler çünkü iptallerden sonra kağıtlar okuyucuya giriyor ama belki hangi soruya daha fazla itiraz var diye seçebilirler

yasiner ve Sorgulayan Adam bu yazıya teşekkür etti.
  8. isgisgisgizmir

isgisgisgizmir TÜİSAG Üyesi

Türk Yazar Ne Demiş :) "üstdüzey müfetts bir dostum"

bu lafa bayıldım :)

mujganasya, yiğitoğlu ve Müge35 bu yazıya teşekkür etti.
  9. erman72

erman72 TÜİSAG Üyesi

Diğer soruların yanında + Kesin yanlış(iptal soruların içinde kesin olması gereken) olarak değerlendirdiği ve iptalini beklediğimiz sorular. Katılan arkadaşlar teşekkür kısmını tıklarlarsa, sayımızı öğrenmiş oluruz.
    1)vinç sorusu
    2)CO sorusu
    3)puko sorusu

Serdar Ö., murat72, Mustafa AYKUL ve 8 kişi daha buna teşekkür etti.
  10. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

bu durum birtek üniversite sınavı için var diye biliyorum, diğer sınavlarda sorular isteniyor örneğin her hocadan 10 soru aldılar ve 500 soru oldu bunlardan 100 tanesini sınav komisyonu seçiyor diye biliyorum. ama üniversite sınavlarında dediğin gibi nerden baksan 20-30 gün hocalar hapis hayatı yaşıyor. tüm sınavlar bu şekilde olsa türkiyede hoca kalmaz hepsi ömrünü bir yerde tıkılı geçirir.

Sorgulayan Adam bu yazıya teşekkür etti.
  11. Hakinen03

Hakinen03 TÜİSAG Üyesi

Şu oksijen mı yoksa asetilen mi? sorusu çok tartışıldı.Meb'in yayınlarında önce oksijen demesine rağmen ve benim cevabımda yanlış olmasına rağmen maalesef verilen cevap doğru.inşallah iptal olur ama hiç sanmıyorum.

12. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

bende uzayan islerden hayir gelmez verilen sozler tutulmuyorsa herseferinde iyice kiziyorum bunlara
    ve tam terside olabilir nekadar cok iptalle nekadar az uzman sokariz diebilirler bol bol iptal ama ise yarayan az bunlar terbiyesiz bunuda hesapliyo olabilirler
    ama bol iptal olcak okesin

13. Artık sanırım bu saatten sonra bu tartışmayı sürdürmenin anlamı yok.. 300 sayfa içinde bu soru epey tartışıldı.

Bakalım iptalleri bekleyelim zaten iptal olursa kimsenin bir kaybı olmuyor, herkes için o soru doğru kabul ediliyor. Olmazsa da artık gerisi dava açan arkadaşla bakanlık arasında bir mesele olacak.

Kendi adıma tartışmaktan yoruldum sanıyorum . :)

Bu gün açıklanacağını sanıyorum. Az kaldı dayanın sevgili arkadaşlarım.

ergeco bu yazıya teşekkür etti.
  14. mavi24

mavi24 TÜİSAG Üyesi

İŞÇİLERİN KOLAYCA ULAŞABİLECEĞİ YERDE OLMALIDIR!!

15. Mahkemeler sınavda bir hile vb . bir durum olmadıkça iptal kararı veremez. Kaç soruda sınavı iptal edeceklerinin kararı komisyona bırakılmış. Etkili bir ölçme yapmaya engel olacak kadar soru iptali olmadıkça komisyon sınavı iptal etmeyecektir. Herkesin içi rahat olsun. Esas olarak toplam 20 soruya itiraz var. Bir kısmının dayanakları zayıf 15 soru geçesiz olsa dahi sınav iptal olmaz.

Benim kişisel görüşüm yanlış sorulara doğru yanıt vermemek koşuyla 60-61 alan dostlarımın bile geçeceği yönünde. Biraz daha dayanın sevgili meslektaşlarım.

mengin, Müge35, Alihan DAĞHAN ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  16. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

aynen yorulduk biz sorulari tartismaktan merak edenler daha onceki sayfalarda bicok soruyu dayanaklari ile itirazlarini bulabilirler ayrica bu aradiginiz listelerdende var bol bol

17. marc123

marc123 TÜİSAG Üyesi

Hadi aciklanana kadar kimse bise yazmasin boykot edelim. Gereksiz tartismalari da onlemis oluruz.

18. Nereyi boykot ediyoruz? Forumu mu :)

fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
  19. bimci

bimci TÜİSAG Üyesi

Duran adam=Yazmayan adam :D iyi fikir

20. mesut karakuş

mesut karakuş TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar,

Az önce İSGGM ' ni aradım ve sonuçların haftaya açıklanacağını söylediler.

Yeğitek i aradım, sorular bakanlıkça inceleniyor kurumumuzda şuan böyle bir çalışma yok dediler...

Ali Üstün, Sorgulayan Adam ve fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica