18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Emre Bağbaşı

Emre Bağbaşı TÜİSAG Üyesi

Oksi asetilen sorusunu 7 gun kadar tartistik once oksijenin acilcagina karar kildik.soruya sık degisimi olarak yanastik fakat
    Her iki tipinde kullanildigini bildigimizden dolayi %50 sık degisimi %50 iptal diyorum once asetilen acilir sıkki degisebilir

yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.

2. onlar sınav sonuçlarını anlamış olabilir mi?

Yasal olarak itiraz sonuçlarını 10 günde açıklamak zorundalar çünkü.

mujganasya bu yazıya teşekkür etti.
  3. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

11. Aşağıdakilerden hangisi Ulusal İş Sağlığı ve Güvenliği Konseyi üyesidir?
    A) Adalet Bakanlığı
    B) Avrupa Birliği Bakanlığı
    C) Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
    D) Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı

İlgili yönetmelikte konsey üyelerinin, orada belirtilen bakanlıkları temsilen birer genel müdür olduğu yazılmış. (Diğer üyelerle ilgili kısımları mesaj uzamasın diye alıntılamadım.)

b) Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Millî Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığından ilgili birer genel müdür,

Soru metni;
    -Aşağıdakilerden hangisi Ulusal İş Sağlığı ve Güvenliği Konseyi'nde temsilcisi bulunan bakanlıklardandır?
    -Aşağıdakilerden hangisi Ulusal İş Sağlığı ve Güvenliği Konseyi'nde bir üye ile temsil edilen bakanlıklardandır?
    olsaydı, bence daha doğru bir ifade olurdu.

Ali Üstün ve Müge35 bu yazıya teşekkür etti.
  4. Alihan DAĞHAN

Alihan DAĞHAN TÜİSAG Üyesi

Yazışmayacaksak tartışmayacaksak forumda ne işimiz var

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
  5. Geentell

Geentell TÜİSAG Üyesi

sınav iptalinde %10 hatalı ve iptal edilmesi, komisyonun deil mahkemenin verdiği bir karardır.

6. Emre Bağbaşı

Emre Bağbaşı TÜİSAG Üyesi

Benim beklentimle paralellik gosteriyor dunde yazdim bu hafta aciklanmazsa sasirmayin basvuru sayisi cok fazla ve bu sfer millet gerekceli basvurdu yani bos bos basvurmadi isi ogrendi okuma uzun surcektir.gozden ufak bisey kacarda mahkemeye giderse kurumun guveni sarsilir ve medyalik olurlar

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

ALİRIZA ARSEVEN bu yazıya teşekkür etti.
  7. Soru aşağıdakilerden hangisi üyesidir diye sorulmuş..

8. ilker1959

ilker1959 TÜİSAG Üyesi

Bu yazılanlardan etkilenerek umutlanan veya üzülenleri mesleğinde zor günler bekliyor. Bu mesleği hakkıyla yapmanın yolu yönetmelik okumayı ve araştırmayı sevmekten geçiyor. Sonuçları merak edenler zorda olsa bir hukukçu gözlüğü takarak soruları yönetmeliklerle karşılaştırmak. Tahminimi tekrarlayarak sonucu beklemekten başka bir şey yapmıyorum. 6+2

Sorgulayan Adam bu yazıya teşekkür etti.
  9. Böyle bir şey yok..

10. Sorgulayan Adam

Dün ISGGM'i aradım. Aynı cevabı bana da verdiler ve burada paylaştım. Sizin gibi düşünüp yanlış anlamış olabilirler mi diyerek tekrar aradım. İtiraz sonuçlarının ne zaman açıklanacağının belli olmadığı, haftaya olabileceği cevabı verildi. sınav duyurusunda 10 gün yazıyor diye ititraz edince başka bir telefon numarası verildi. O numarayı da aradım, açan olmayınca kabullendim ve aramaktan vazgeçtim. İsteyene arayıp bizzat kendisi sorması için ISGGM 'nin telefon numarası yazdım. Yine vereyim : Tel: 0 312 215 50 21

Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  11. Sorgulayan Adam

Konsey üyeleri olan Bakanlıklar değil, bakanlığı temsil eden genel müdürler.

12. mujganasya

mujganasya TÜİSAG Üyesi

ben de az önce aradım.bu hafta içinde açıklanacak iptal sorular dedi...internet sitesinden takip edin...dedi...

murat72, emsalsiz_, yiğitoğlu ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  13. Aa ben bütün bakanlık çalışanları katılıyor sanıyordum :)

14. selim yılmaz

selim yılmaz TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar 64 le bekliyorum...
    ama umudum hergün tükeniyor...15 itirazın 14'ü bende yanlış:)
    7 iptalde kesin geçiyorum...
    ama sizden bir ricam olacak kasım için bankaya sınav ücreti ne zaman yatıyor net tarih bilen var mı?

yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  15. Daha süresi var son 30 gün kala yatıyor aklımda yanlış kalmadıysa..

Yanlış soruyu doğru yapmayı nasıl becerdiniz :)

16. marc123

marc123 TÜİSAG Üyesi

Her yeri edelim işte. Bir yere varıldığı yok. Anca laf torbası.

17. berfu kimya müh

berfu kimya müh TÜİSAG Üyesi

18. Gerilmiş bir forum üyemiz var :)

Sakin sakin sohbet edelim burda

19. selim yılmaz

selim yılmaz TÜİSAG Üyesi

yok ifadem yanlış anlaşıldı her halde itiraz edilen soruların hepsi bende var anlamında söyledim....
    sürekli siteleri gezdiğim için tweet'te de olabilir birisi ayın 6 sı son gün bakanım nasıl oluyor 12. sinde sınav açıklanıyor diye yaygara koparıyordu...

20. ilker1959

ilker1959 TÜİSAG Üyesi

Bu soruyu ben de yanlış yaptım. Fakat bu sorgulama yöntemiyle 80 iptal çıkar.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica