18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. doganer

doganer TÜİSAG Üyesi

Insanlar birazda bukadar haksizliga dayanamiyorlar ve hala duzeltilmesini istiyor herkes kaciranlar olucaktir biraz

2. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

O zaman konuyu diğer yöne taşıyalım. Geçmiş yıllarda düzenlenen sınavlara bakalım. İçeriğinde birçok itiraz edilebilecek, iptal edilmesi gerektiğini düşünülen soru barındıran sınavlar. Dava açacağını söyleyen, itiraz eden sayısız insan... Birçok sorunun, sınavın iptal edileceğini iddia edenler...

Sonuç ne olmuş? Şimdiye kadar düzenlenen kaç sınav iptal edilmiş, kaç soru iptal edilmiş. :) İşte, olması gerekeni düşünmek tek başına yeterli olmuyor. Sınava giren adaylara göre olması gerekenler hiç olmamış. Ne olmuşsa, ben ona bakıp sınavı hazırlayanların bakış açısını görmeye ve ona göre değerlendirmeye gayret ediyorum.

3. İSG uzmanın mühendislik sıfatı yok. Olması da gerekmiyor. Ünvan sadece İş güvenliği UZMANı

yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  4. doganer

doganer TÜİSAG Üyesi

Ozaman bu sinavla dierlerini bir tutmus olutsun bu divsvin bekletiletinin ve iptallerinin elnette dsha fazla olmasi beklenir

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. aziz e.

aziz e. TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar,
    Ben farklı bir konu açmak istiyorum.
    Şimdi bu mayıstaki sınavda istenilen başarı elde edilemedi ya;bu yüzden "az tehlikeli" iş yerlerinde süre ertelemesine gidildi. Eğer bu sınavda da başarı oranı düşük çıkarsa, bu süre daha da ertelenecek diyorum ben.
    İşte bu yüzden itirazlara cevaplar uzun sürecek olabilir. yani bence Türkiye ortalamasını yükseltmeye çalışıyorlar. Çünkü böyle bir başarısızlık durumunda yetkili kurum, medyaya alay konusu olur, bu sınavı da becerdiği(!) için. Haliyle biraz zaman vermemiz gerektiğini düşünüyorum.
    Şahsi düşüncem budur...

6. mülayim helva

mülayim helva TÜİSAG Üyesi

ne için arkadaşlara böyle yazdığını bilemiyorum ama bir vinç sorusunda yanlış şıkkı veren komisyon bu hatayı yapacak kadar bilgisiz olamaz bence her şey bu kadar basit ve masum değil

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. berfu kimya müh

berfu kimya müh TÜİSAG Üyesi

hemşireleride sınavla doktor yapalım mübaşirleride hakim her açık kapanır valla

Müge35, yiğitoğlu ve mrvYN bu yazıya teşekkür etti.
  8. Bu güne kadar pek çok sınav iptal edildi. Diyorum olumsuz bakışı asla tatmin edemezsiniz.

Örnek vereyim;

29 Mayıs'ta yapılan Tıpta Denklik Sınavı'ndaki 100 sorunun 75'inin geçen yılki sınavla aynı çıkması üzerine sınavı iptal etti. İptal edilen sınavın 3 Temmuz'da yenileneceği açıklandı.

http://www.sabah.com.tr/Egitim/2011/06/15/sinav-iptal-edildi

2012-2013 yıllarında KPSS, YGS ve LYS'de kopya çeken aday sayısı ile ilgili de bilgi verdi. Buna göre, 2012-2013 döneminde bu sınavlarda 198 adayın kopya çektiği anlaşıldı ve sınavları geçersiz sayıldı.

http://www.ensonhaber.com/198-adayin-sinavi-iptal-edildi-2013-06-15.html

bu şekilde 10'larca örnek var.

9. aziz e.

aziz e. TÜİSAG Üyesi

ama soruları meb hazırlasıncukkacukka

10. berfu kimya müh

11. Peki o zaman en sıkı ve çökertilmesi imkansız komplo teorisi benden..

sınav komisyonu uzaylılardan oluşuyor. Amaç dünyayı ele geçirmek. Bu nedenle İSG işine müdahil oldular. İnsan DNA'sını birebir taklit ettikleri için kimin uzaylı olduğunuda tespit etmek olanaksız.

Sizin teoriyi de merak ettim. sınav komisyonunun gizli amacı ne olabilir?

Alihan DAĞHAN ve yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  12. doganer

doganer TÜİSAG Üyesi

Zaten haklar yendi nasil geri vericekler bende burda baya bisey olucak diorum yada komisyon hakyiyenler olarak adlandirilcak
    bize sorumu yoktuda hukmu kalmamis sormucam dedigin yerden hala yururlukte merri deyip soru soruyosun
    baska kaldirma aracimi yo elektrikli miknatisli depolardaki vincleri soruyosun
    vs vs vs bi sınav valla hayirlisi oksun ama hemde hicbir masumuyet goremiyorum karsi tarafta

13. AliLNCY

AliLNCY TÜİSAG Üyesi

Alıntım yaptığım mesaja dikkat edin lütfen.

14. vinz

vinz TÜİSAG Üyesi

bence büyüklerimiz otobüsleriyle halka diploma dağıtsınlar. ama iş için sınavlar yapıp dandik sorular sorsunlar aynen böyle devam edilsin yani

15. Dünya'da İSG uzmanları mühendis olur diye bir uygulama yok. Hukukçular, sosyologlar, İktisadçılar vb. İSG uzmanı oluyor.

Mühendis olmayan arkadaşlara haksızlık yapıyor ve onları incitiyorsunuz bence.

16. Emre Bağbaşı

Emre Bağbaşı TÜİSAG Üyesi

Çok kafa yormaya gerek yok arkadaşlar iptaller gelicek.Umulan iptallerde gelicektir hiç şüpheniz olmasın.Bu sınavda mayıs sınavına göre başarı oranı düşük fakat iptal soruları 9+2 gibi gelirse mayısı yakalar belki geçer.Komisyon ince eleyip sık dokuyacaktır.Yaptıkları herhangi bi yanlış onlara mahkeme olarak dönceği için zamanı kafaya takmayın.En geç haftaya pazartesi-salıya kadar iptal sonuçları sınava girenlere yollanacaktır.Kimsenin şüphesi olmasın en ufak hak yenmesinde mahkemelik olcaklarını kendileri bizden çok daha iyi biliyolar.Komisyon bütün itirazları değerlendircektir.Vebali ve hukuku yaptırımı olan bi iş haksız olsa bile mahkemesi var hiç merak etmeyin.

17. cinan84

cinan84 TÜİSAG Üyesi

bende 15+5 diyeyim bari, arttıran var mı?

18. özer kurak

özer kurak TÜİSAG Üyesi

6+0+4

19. berfu kimya müh

bencede mühendislik fakültelerini kapatsınlar açığı fen fak.kapatırlar nasılsa

20. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Evet, doğrudur.
    O yanlış yorumlayanlardan biri de ben olmuştum.
    Dediğin gibi yönetmelikler açık ve net değil. Zaten açık ve net olsaydı soruları hazırlayanların değerlendirmelerinde kargaşa olmazdı.

21. mülayim helva

mülayim helva TÜİSAG Üyesi

ne olacak her yapılan şeyden çıkar sağlamak

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica