18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

1. Daha açık yazın komisyon bundan nasıl bir çıkar elde edecek?

2. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Mesajımda, geçmişte yapılan İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı sınavlarından bahsettiğimi anlamamışsanız, benim yapabilecağım bir şey yoktur.

Anlamadığınız, yanlış anladığınız bir durum olduğunda karşınızdakini anlamaya çalışırsınız. Siz böyle bir amacınız olmadığını, daha önce verdiğiniz cevaplarla da gösterdiniz. Bu alaycı tavrınıza, insanları şöyle, böyle diyerek sınıflandırmanıza muhattap olma istemiyorum. Bundan sonra size yanıt vermemeyi tercih edeceğim. Sizden de yanıt vermemenizi rica ederim.

3. teknik öğretmen

teknik öğretmen TÜİSAG Üyesi

Sayın Şafak BALCI İsg forumunda mühendislik tamamlama konusunun ne alakası var, bu konuyu açma nedeniniz forumun sayfa sayısını arttırmak mı? yoksa insanları başka bir kanala çekmek mi?

Koray Pehlivanoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  4. berfu kimya müh

berfu kimya müh TÜİSAG Üyesi

biz isg uzmanın sıfatını konuşmuyoruz Koray Bey teknik okul okuyanların bir sınavla mühendis olmasını konuşuyoruz

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Atarlı gülestan

Atarlı gülestan TÜİSAG Üyesi

Bunlar geçen yıllara oranla baya bi fazla soru iptal edecekler sanırım :D zamanında açıklamadıklarına göre ;)

yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  6. mülayim helva

mülayim helva TÜİSAG Üyesi

komisyon demiyorum her soruya lira verdik

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. ÇAĞLAR YAYLALI

ÇAĞLAR YAYLALI TÜİSAG Üyesi

İtirazların sonuçları ne zaman belli olacak nereden duyuracaklar bilgisi olan varmı?

8. efe64

efe64 TÜİSAG Üyesi

günaydın :)

9. erman72

erman72 TÜİSAG Üyesi

kuvvetli rüzgar sorusu: yönetmelikte gerekli güvenlik önlemlerin alınması demiş, yönetmelikteki gibi kopyala yapıştır yapmış.
    *düşmelerin önlenmesi ve rüzgar kesicilerin kurulması, yönetmelikte bunlar geçmemiş diye doğru değil mi? bunlarda bir gerekli önlem değil midir. hangisi doğrudur demiş, bence 3 de doğru.
    emniyet kemeri sorusu: yönetmeliğin içindeki bilgileri sormuşsun, o kadar çok yönetmelik var ki, kendileri bile ezbere bilmezler. Ben çalışken bu konuya yapı işlerine göre 4 m, iş güvenliğine 3 m diye çalışmıştım. v.s
    benim düşüncem...

10. Bu sistem de Britanya
    ve ABD’de başta olmak üzere pek çok ülkede uygulanıyor. Bu eğitimlerden geçenler, 4 yıllık lisans mezunu sayılıyor. Burada sorun ne? "İşçisin sen. işçi kal" gibi bir şeyi mi savunuyoruz.

11. ben size dedim tanışalım diye :D

12. Müge35

Müge35 TÜİSAG Üyesi

Ben Alara değilim.....müge ben :)

13. Biraz geç oldu ama ben yardım edeyim. MEB sitesinden yayınlanacak her an herşey olabilir izleyin bizi ve siteyi.

14. haklıymışsın hocam :)

15. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Ben de hep şunu gördüm (hemen her alanda),
    İnsanlar haksızlığa uğradığında ortalığı ayağa kaldırmak için öyle bir gürültü koparmaya çalışırlar ki, dersin Allah kimseyi bunlarla karşı karşıya bırakmasın... Tıpkı şu anki durumumuz gibi. (sınav komisyonuna / sınavı düzenleyenlere ateş püskürüyoruz)
    Şimdi sonuçlar açıklansın sınırdan kazananlar dahi oh ben kurtardım gerisi neme lazım demezlerse aha da buradayım. Haklı olarak diyeceksin ki adamlar amacına ulaşmış daha niye itiraz etsin?... İşte önceden mangalda kül bırakmazlar ama kendilerini kurtarınca aman neme lazım ben kendime bakarım zihniyeti insanı kaplıyor...
    İşte az önce yukarıda vermiş olduğun örnekte (geçmiş yıllarda yaşanan durum da böyle, kimi gerçekten sınavı kazandığı için kimi ise kazanamayıp ben kaderime razıyım çalışıp tekrar sınava girerim mahkemelerde uğraşamam davalara hazırlanacak param ve zamanım yok, ben uğraşırken başkaları da sayemde kurtulacak ama beni tanımayacaklar gibi bencil bir düşünce insanı kaplar...) velhasıl vs... vs... Uzan lafın kısası menfaat ön plana çıktığında savunulan fikirlerin arkasında durmaktan hemen vazgeçiliyor :(

Sorgulayan Adam bu yazıya teşekkür etti.
  16. Müge35

Müge35 TÜİSAG Üyesi

Kutluyorum sizi.....ben de sınıfta ilk çıkan olmuştum....neye yaradı :) offff offff

oguz ali bu yazıya teşekkür etti.
  17. Bedavadan derken ?

18. ilker1959

ilker1959 TÜİSAG Üyesi

10 gün içerisinde belli olur denildiğine göre süre geçmiştir. Fakat yönetmelikler net değil ise ve başka uzmanlara danışma gereği duyuyorlarsa sınırsız uzayabilir. Bunu anlayışla karşılamak gerektiği halde kızıyorum. Çünkü bizden anlayış ve sabır bekleyen otorite kendisi aynısını yapmıyor.

19. Büyükanne

Büyükanne TÜİSAG Üyesi

büyükanne 5+1

20. berfu kimya müh

berfu kimya müh TÜİSAG Üyesi

ben
    amerikada okudum ve yaşadım Koray Bey sistem böyle değil yani başka branş okuyup sadece 1 sınavla başka bi branşın diplomasını almıyorsunuz yanlış biliyosunuz

21. emrah_isg

emrah_isg TÜİSAG Üyesi

10 gün derken 10 iş günü resmi makamların kullandığı, hafta sonlarını ve 30 ağustos zafer bayramını çıkın ama tabi erkende açıklayabilirler

22. Arkadaşlarda tipik meslek egosantriz mi var. Kendi mesleklerini dünyanın en önemli şeyi sandıkları için erişilmez olmasını istiyorlar.

Teknik öğretmenler zaten pek çok dersi alıyor. Ee birde sınava alınıyorlar. Kazananlar belli bir eğitim programı sonunda mühendis oluyorlar. Bence güzel bir şey. Britanya ve ABD'de yıllardır var başarıyla uygulanıyor.

İnsanlara eğitim ve ilerleme için yeni yollar açmak hoş ve teşvik edilecek bir uygulama.

Emre YİĞİTARSLAN bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica