18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

1. en geç ibaresi var, en geç 10 gün...

2. emrah_isg

emrah_isg TÜİSAG Üyesi

benim tahminim cuma 5 den sonra açıklarlar resmi daireler kapalı olduğu için 2 gün kafa dinlerler

3. 1 sınavla alınmıyor zaten

4. berfu kimya müh

berfu kimya müh TÜİSAG Üyesi

işçisin işçi kal değil dramatize etmeyelim tabii ki mesela beni amerikada tıp fak kabul ediyolardı bi sınav sonucu ben en az 4 yıl okumakla[ortak dersleri almamak koşulu ile ] ve bitirmekle ve yeterlilik sınavını geçerek tıp doktoru olabiliyodum

5. emrah_isg

emrah_isg TÜİSAG Üyesi

tamam daha erken açıklayabilirler veye son günde olabilir

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

6. Büyükanne

Büyükanne TÜİSAG Üyesi

7. Fatih Bozoklar

Fatih Bozoklar TÜİSAG Üyesi

Gecikeceğini ben tahmin etmiştim.
    Çünkü çok fazla itiraz eden oldu . Binlerce itiraz eden var. Gerek buradaki gerek başka forumlarda, bazı eğitim kurumlarının yazılarında sayının fazla olacağı belliydi. Bende 6 soruluk itiraz dilekçesi hazırladım ki; sonuçların açıklanmasının gecikeceğini tahmin ettiğimden son anda vaz geçtim. Faydası olacağını bilsem 50-60 TL dan kaçınacak ve ufak hesap yapacak insan değilim. İtiraz eden olmasaydı 300- 500 TL uçak parası verir elden vererek yapardım itirazımı.

Sanırım komisyon da hangi soruların iptal edileceği konusunda mutabakata varamadılar ve itirazları tek tek inceliyorlardır tahminim.

İşin ilginç tarafı daha sınava bizim eğitmenlerden biri şuradan 40 puan, buradan 20 puan alırsınız, iptaller gene olur oradan da 5'er puan alırsınız demişti. Hatalı sorular çoğumuz için vakit kaybı olmasıyla beraber seviyesi 70 puanın altında olanlar için kurtarıcı olacak.

İnşallah bol iptal olur ve hepimiz için hayırlı bir şekilde sonuçlanır.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

8. Ne kadar güzel bir uygulama işte... Boşuna ABD için özgürlüğün ve fırsatların ülkesi denmiyor.

9. Müge35

Müge35 TÜİSAG Üyesi

Koray bey bu senaryo oğlumun çok hoşuna gitti....:)

10. berfu kimya müh

türkiyede bir sınavla teknik öğretmenlerin mühendislik denklik diploması almasına içerliyoruz biz yoksa dediğim gibi ülkenin bu kadar müh ihtiyacı var mı o da tartışılır

11. Büyükanne

Büyükanne TÜİSAG Üyesi

ben68 de kaldım iptallerin işime yarıyacağını sanıyorum(Büyük bir saçmalık olmadıkça) benim sorum,bilen varsa ,iptallerin yansıtılmadığını düşünürsem itiraz edeceğimBu süreç nasıl işliyor?

12. emrah_isg

emrah_isg TÜİSAG Üyesi

tekrar sınava hazırlanmak demek hafta sonlarını bayramı yemek demek ekstradan 1000 tl daha vermek demek inş iptaller bol olur:)

13. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

teknik okul okuyanların bir sınavla müh olmasına karşıyım arkadaşlar kızmasın ama ben pedogojik formasyonla herkesin öğretmen yapılmasınada karşıyım her şehre fen edebiyat fakülteleri açıp süreklide kapasite artırırken neyi düşündüler bu kadar fen edebiyat mezununu hangi iş kolu için yetiştirdiler, alalım iş alanı açılmazsa öğretmen yaparızla olmaz, birde şu var tabi mühendislerde teknik öğretmen olmasınlar. her okulun bir amacı bu amaca yönelikte eğitim şekli var madem fen edebiyat mezunlarını öğretmen yapacaksınız, fen edebiyat bölümlerinin kapasitesi azaltıp öğretmenlikleri artırın, mühendisleri teknik öğretmen yapacaksanız mühendislikleri azaltıp teknik öğretmenlikleri artırın. adam mesleğini sevmedimi o zaman ikinci eğitimleri yaygınlaştırın

14. Haklısınız hatırladım söyleminizi. Neyse geç oldu bari çok iptalle hepimizi sevindirsinler bu kez.

Ama az iptal olursa vallahi bende komplo teorisi üretirim. Uzaylı meselesi mantıklı geldi :)

15. berfu kimya müh

fırsatlar ülkesi ama belli prosedürleri geçeceksin öyle 1 sınav yapıp al sana sen yeterlisin demiyorlar

16. Hey tanrım, bir sınavla olmuyorlar :)

17. varsayalım ki bedavadan...

Peki mühendis olup yıllardır devlette kadrolu öğretmenlik yapanlar. onlarda sizin anlayışınıza göre bedavadan öğretmenlik yapıyor demekki. Atanamayan bir sürü Teknik öğretmen varken onlar öğretmenlik yapacak, fark dersleri alan tef mezunları mühendislik yapamayacak. Bırakın bu işleri...

mujganasya, Mustafa AYKUL ve Müge35 bu yazıya teşekkür etti.
  18. neredesin sen doğan. !!!

19. berfu kimya müh

oda hatalı herkes kendi mesleğini yapsın Emre bir mühendisin mimarın iyi bir öğretmen olma ihtimali bir öğretmene göre düşüktür yoksa herkes herşey olsun

20. Bianegro

Bianegro Guest

yau geçen benim eleman kazanı patlattı onla uğraşıyordum valla mahvoldum

21. çay kazanınımı ?

22. Bianegro

Bianegro Guest

bir gelişme..bugun 15 te açıklanacak mı..arasak nasıl olur

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica