18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. murat72

murat72 TÜİSAG Üyesi

hooo...:) hoş geldin doğan sabahtan beri sen arıyoruz ya..:)

2. Sonuçlara bakarak karar veriyoruz. Bilim diyince ABD akla geliyor. Dünyanın en iyi eğitim sistemi ve en iyi üniversiteleri orada..

3. ErselA

ErselA TÜİSAG Üyesi

Sürekli tutucu vesaire gibi sıfatlar kullanmaktan kaçının gerek yok fanatizme. Ben fikrimi söyledim. Mühendis Mimarlar Odası bu konuyla ilgili yürüyüş düzenledi. Bütün mühendislerin ortak görüş bildirdiği bir konu. Özellikle temel mühendislikler ve diğerleride tabi çok zor şartlarda bitirdik. Sizlerinkini bilemiyorum ama mühendislik öyle herhangi bir meslek değildir, gerçi son yıllarda gerek kontenjanlar gerek sistem kalitesizleştirmiş olsada meslek olarak farklıdır. Teknik öğretmenler zaten ancak haklardan yararlanabilir. Hiç sanmıyorum ki bir fabrikada üretim gibi görevler alabilsinler. Bu küçümsemek yada beğenmemek değil, herkesin bildiği bir işi var. Ben fark dersi verip eczacıyım diye dolaşmayı içime sindiremezdim.

Filizisg bu yazıya teşekkür etti.
  4. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

ben kalsamda geçsemde mahkemeyle falan uğraşamam, bunu bencillik olarakda görmüyorum, zaten bir yığın sıkıntıyla uğraşmam gerekiyor,birde arada mahkemeyle uğraşamam, uğraştım diyelim kaç sene süreceğide belli değil, ne yazıkki mahkemelerimizin durumuda malum, vatandaşın mahkemeden önce sorununu dinleyecek çözebilecek kurumlar oluşturulmadan, her konuda uzman mahkemeler kurmadan bu sorunda çözülmez, sonra 3, 5 sene hakkının peşinden koşmadı diye vatandaş cahil, hakkını bilmeyen, aramayan, bencil vs kabul edilir. ha geçemedimmi, mahkemeyle uğraşmaz bir sınava daha girerim ondanda geçemedimse boş veririm, o kadarda olmazsa olmaz değil benim için olmazsa olmaz olsaydı gece gündüz çalışır tartışmalı 20 soru dışındaki 10 soruda hata yapmaz geçerdim.
    burda söylenip dırdır edip rahatlıyoruz, bu olmazsa mahkemeye giderim sözü değildir. zaten sınavı geçen neden mahkemeye gitsin anlamadım, sende geçsen sende mahkemeyi unutur belgemi nerden nasıl ne zaman alacağım işleriyle uğraşırsın bunda ayıplanacak garipsenecek bir olay yok bence

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar,
    Araya girmiş gibi oldum ama bu konuyu başka bir başlık altında açılan sayfada tartışmak daha uygun.
    Konumuz 18 Ağustos Sınavı ve bu sınavda hatalı olduğunu düşündüğümüz ve itiraz edilmesi gereken konular.
    Bu husustaki görüşler üzerine sayfamızda yazı yazalım lütfen.

6. Bianegro

Bianegro Guest

yukarıda bir arkadaş güzel yerinde bir açıklama yaptı...bir mühendisin gördüğü yere bir teknik öğretmen bakamaz..
    benim enerjim istem dışı gelişiyor..elimde değil napayim:D

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. biz seçmedik. meslek lisesinden 1.likle mezun oldum, öss den yüksek puan aldım, mühendisliklere de yetiyordu, ama sen alanından başka yere zıplayamazsın dediler. 28 şubat desem anlarsınız.

Ayrıca mühendislik fakültelerinde size sihirli değnekle mi dokundular...

yada farklı dünyaların insanlarımıyız...

uzmannn, Koray Pehlivanoğlu ve ALİRIZA ARSEVEN bu yazıya teşekkür etti.
  8. kimitank

kimitank TÜİSAG Üyesi

fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
  9. Bianegro

Bianegro Guest

emre.. mühendis onayını almış kişi mühendislik yaklaşımına sahip olabilir fakat o kafaya da sahip olamayabilir..benim psikiyatri belgem olsun doktor gör..

10. Avantaj ?

6 senedir özel sektörde kendi mesleğimle ilgili çalışıyorum...

satüm yok...

müh diplomam olsaydı şimdi vrd. amiri yerine çoktan müdür olduydum. abartmıyorum.

ayrıca devlet baba sen öğretmensin diyor, kamuda öğretmenlik yapabilirsin ndiyor lakin şuan ihtiyacım yok diyor.
    kamuda memur olup mesleğimi yapayım diyorum olmaz diyor. olursan gel düz memur yapalım diyor. ondada puanaın iyi olmalı diyor.

Koray Pehlivanoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  11. ErselA

ErselA TÜİSAG Üyesi

Asla mesele birçok konuda mühendislikten iyi olabilirsiniz bu sizin mesleğinizi daha aşağı yapmaz. Kimseyi ne kırmak isterim ne küçümsemek ki haddim de değil. Ama empati yapmayı deneyin. Sihirli değnekle dokunmadılar tabiki, -273 Kelvin diye soru cevaplayan bir arkadaşım olmuştu mesela :) Sonucu öyle bulmuş yada distilasyon kolonunun boyunu 1 km bulan:) istisnalar var elbette. Meslek lisesine girerken biliyormuydunuz seçemeyeceğinizi ? Eğitim sistemi diye bakarsak bizim 1940 lardaki eğitim sistemimiz şimdikinden çok iyi ABD den de hatta. Hükümet değiştikçe değişen bir Eğitim sistemi olduğu için şnassız bir ülkeyiz.

mrvYN bu yazıya teşekkür etti.
  12. mrvYN

mrvYN TÜİSAG Üyesi

NASIL BİR SİSTEM UYGULANIYOR TEKNİK EĞİTİM MEZUNLARI MÜHENDİS Mİ YAPILIYOR DİYORSUNUZ?

13. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Alara,
    Cevap verdiğim sorunun özüne bakarsan ben sadece açıklama yaptım neye açıklama yaptım neden yaptım önce ona bakman lazım. Ama her halde gözünden kaçtı... Ben geçmiş yıllarda yaşanan ve sonrasında kimsenin neden itiraz etmediği ya da yeterli itirazın edilmediği üzerine kendi görüşümü açıkladım...
    Yoksa senin dediğin gibi elbette kimse mahkemelerde sürünmek istemez, zaman kaybetmek istemez...
    Ama madem HUKUK'tan bahsediliyor o zaman hukukun gereği kişiler haksızlığa uğradığında hukukun devreye girmesi gerekir. Bu sürecin uzamadan yerine getirilmesi gerekir. İnsanlar aman neme lazım ne uğraşacağım işte mahkemeler ortada buna ne zamanım ne de param var öyle olacağına üzerine soğuk su içerim sessiz kalırım demek zorunda bırakılıyor... Ve neticede hakkımızı yiyenler de (komisyon + bakanlık) bunu bildiği için istediği gibi cirit atıyor.
    Ben biraz da bunu demek istemiştim ama sen sadece BENCİL düşünce üzerinde durmuşsun...

14. Şafak BALCI

Şafak BALCI TÜİSAG Üyesi

keşke zamanındaki iktidar partisi meslek liselerinin (aslında imam-hatiplerin) önünü kesmek için katsayı olayını çıkartmasaydı...
    Emin olunuz ki şu anda ben mühendisim diyen bir çok arkadaş, aslında daha çok çalışsaydım belki mühendislik kazanabilirdim derdi...
    Ben 72 sayısal, 80 sözel net ile ancak öğretmenlik kazabildim..
    kaç mühendis benim netlerimi geçerek mühendis olmuş??

15. bilmiyordum...
    lise : Metal işleri
    üniv: Metal öğretmenliği
    Enstitü : Metalurji malzeme
    sırada doktora var oda metal :D

16. mrvYN

mrvYN TÜİSAG Üyesi

Peki neden meslek lisesi seçtiniz?

17. emrah_isg

emrah_isg TÜİSAG Üyesi

ben öyle teknikerler biliyorum ki mühendislerden daha çok alıyorlar... mesele iş bilmekte yoksa statü de istiyorum diyorsan yapcak bişey yok

18. Şafak BALCI

Şafak BALCI TÜİSAG Üyesi

"kazanabildim" yazacaktım.

19. titanyum1979

titanyum1979 TÜİSAG Üyesi

Konu sınavdan başka yerlere gelmiş. Öğretmenden mühendis yapılması konusu ancak Türkiye gibi her alanda deve hörgüç meselesi yaşanan bir ülkede geçerli olabilir. Yakında oy için bim den 50 tl lik alışveriş yapana da verirler diploma.

mrvYN bu yazıya teşekkür etti.
  20. Şafak BALCI

Şafak BALCI TÜİSAG Üyesi

Ben meslek lisesine sınav ile girdim ve ben girdiğimde en çok mühendis benim gittiğim liseden çıkıyordu. Hatta öğretmenlerimiz öğretmenlik düşünsenize diyorlardı ilk sınıfta.

21. emrah_isg

emrah_isg TÜİSAG Üyesi

yahu bırakın şı mühendis tekniker tartışmasının konuya dönün meb açıklasa haberimiz olmayacak

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica