18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. ErselA

ErselA TÜİSAG Üyesi

Ya teknikerler işin ayrıntı kısmını daha iyi bilir. Statüde sadece diplomayla kazanılmıyor. 45 yaşında hala vardiya amiri olan mühendisler var. Teknikerlerin genelde mühendisleri sevmemesi mühendislerin onlar kadar ayrıntı bilmemesi yada hiçbirşey bilmediğini sanmasından dolayı. İstisnalar hariç. Bakış açısı dediğim şey bu, organizasyonu bütünüyle değerlendirir mühendis. Tek bir yere odaklanmaz, yöneticilik ve teknik bilgide gerektirir. Eline alet edevat alıp kazanın içine girmesine gerek yoktur illaki ama bilmesi gerekir tabiki. Mühendis verimliliğe bakar etkinliğe bakar, üretimin kalitesine bakar vesaire.. bunların sentezleyen kişidir.

2. Bianegro

Bianegro Guest

maden mühendisi:D...neydi ne oldu isg sağolsun ne diyim..öğretmenler katını çakar

3. teknik öğretmen

teknik öğretmen TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar, bu platform mühendis-teknik öğretmenlerin hakları ile ilgili değil. Bu konu ile ilgili bir çok forum mevcut. Burası Mühendislerin, Teknik Öğretmenlerin, Mimarların, fizikçilerin, kimyacıların, Kasımdan itibaren Biyologların ve İç Mimarların ortaklaşa hareket ettikleri aynı çatı altında toplandıkları, bir oldukları bir topluluk. O yüzden İsg konusuna eğilelim lütfen.

4. mrvYN

mrvYN TÜİSAG Üyesi

Yani fen lisesinide kazanıyordum ama ben meslek lisesi seçtim mi diyorsunuz? eğer öyleyse diyecek bir şey yok. Şunuda eklemeden geçemeyeceğim bu sınav soruları ve bir sene içerisinde verilen dersler ile mühendislik formasyonu alınması normal değil.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

ErselA bu yazıya teşekkür etti.
  5. erman72

erman72 TÜİSAG Üyesi

Belki de bilerek bu kadar çelişkili birbirine yakın , uzun cümleler içinde bir kelimesini değiştirip sorulmuş, bilerek bu şekilde insanın kafasını karıştıracak ve iptal edilebilecek soru sormuşlar ki.... bizler itiraz dilekçeleriyle (tabi 10 TL ) başvuralım. Komisyondakiler 2 ye bölünmüştürler, yarısı gelen dilekçeleri sayıyorlardır, diğer yarısı da paraları:). dilekçe sayısı ile paralar tutuyor mu diye. Bu da başka bir yaklaşım. (itirazlar için süre uzatılmıştır, deselerdi hiç şaşırmazdım)

mülayim helva ve mujganasya bu yazıya teşekkür etti.
  6. Chemik

Chemik TÜİSAG Üyesi

Bu sayfada 18 ağustos sınavının tartışılması gerektiğini düşünüyorum.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

yiğitoğlu, fatih33, İşGüvUzman ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  7. Bianegro

Bianegro Guest

bakın ben ne diyorum..psikiyatristlik belgem olsun ben sallarım diyorum ortalığı..

8. AliLNCY

AliLNCY TÜİSAG Üyesi

Dayanamayıp bir mesaja cevap yazdım. Konu başlığını istemeden sabote ettiysem, heyecanla iptal edilecek sınav sorularını bekleyen ve alakasız bir konu ile ilgili iletileri okumak zorunda kalan arkadaşlardan özür diliyorum. [ Teknik öğretmenlere de diferansiyel denklemlerle ilgili araştırma yapmalarını tavsiye ediyorum. ;) ]

mrvYN bu yazıya teşekkür etti.
  9. teknik öğretmen

teknik öğretmen TÜİSAG Üyesi

Hala tahrik ediyorsun.

10. ErselA

ErselA TÜİSAG Üyesi

Yasak mı farklı fikir belirtmek ? Yada tartışmak ?

11. MMOO'nun kararı bütün mühendisleri kapsamaz. Son derece politize bir kurumdur. Meslek haklarını korumamın çok dışında işlerle iştigal eden ve tekellemiş bir yapı ve beni bağlamaz.

Ee ama doktorlukta değildir, hakimlikte değildir, öğretmenlikte değildir, sporculukta, işçilikte değildir... Hepsi farklı özel ve değerlidir.

Meslek egosantrizmi burada başlıyor işte. Kendi mesleğini daha özel daha önemli daha değerli sanmak...

ISGurusu ve yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  12. emrah_isg

emrah_isg TÜİSAG Üyesi

yahu arkadaş neye tahrik oluyorsun alınganlık yapmayın bu konuyu kapatın bu sınavı geçene verilen sertifikada tekniker mühendis bakmıyorlar... ayrıca bu tartışma askerde subaylarla astsubayların tartışmasına döndü

Müge35 bu yazıya teşekkür etti.
  13. MuhittinG

MuhittinG TÜİSAG Üyesi

sınav,sınav, sınav, sınav, sınav,........................ Sın-av. Vermişler elimize kalemi kağıtı avlayın birbirinizi demişler. Bugün biri av ise diğeri avcı ,yarın diğeri av ise biri avcı. Nasıl olsa avı da avcıyıda yeri gelip belirleyen arka plandakiler aslolan. Önemli olan bu aslolanı ortaya çıkarmak, çıkarabilmek.

14. Hey tanrım Tesla'da mühendis değil yahu.. politeknik mezunu.

15. ErselA

ErselA TÜİSAG Üyesi

EGOSANTRİZM dışında bir kelime biliyor musunuz merak ettim. Anladık tamam yani.. baktım sayfalara 10 kere kullanmışsınız. Kendi mesleğimi özel görmüyorum ki kimya makina vesaire ayrıntı vermedim ki mühendislik dedim. Öğretmenlik de özel bir meslek kabul ediyorum, beni aşar mesela mühendisim fazla derste aldım ama yapamam :)

16. Talat ARICI

Talat ARICI TÜİSAG Üyesi

bizim zamanımızda (eskilden) bi kaldırım mühendisi vardı. sonra sosyal ağlar çıktı koca meslek bitti :) şimdi twiter facebook mühendisleri var ki kendilerine fenomen diyorlar :)

aim_mehmet, ALİRIZA ARSEVEN ve fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
  17. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

her ülkenin kendi yapısı var , mekanizmaları farklı, kültürü, gelir düzeyi, siyasi yapısı mevcut durumu farklı, her ülke gitsin amerikadaki yüksek eğitim sistemini kopyala yapıştır yapsın, uyacakmı bakalım senin ülkene, ayrıca uzaktan davulun sesi hoş gelir, bakalım orda yaşayanlar sisstemden ne kadar şikayetçi. zaten her gelen yönetim şu eğitim içine bir el atayım bakalım nerde ne varmış onu alıp bizim sisteme yamayalım diye diye karman çorman ettiler sistemi her değişikliktede daha çok batırdılar. hiç karışmasalardı çok daha iyiydi.

ErselA bu yazıya teşekkür etti.
  18. Bianegro

Bianegro Guest

kıymete bindi isg..mühendis olmak için seçilen..maden mühendislerine ...anlamışsınızdır

19. aim_mehmet

aim_mehmet TÜİSAG Üyesi

liLNCY, post: 90640, member: 29298"]Dayanamayıp bir mesaja cevap yazdım. Konu başlığını istemeden sabote ettiysem, heyecanla iptal edilecek sınav sorularını bekleyen ve alakasız bir konu ile ilgili iletileri okumak zorunda kalan arkadaşlardan özür diliyorum. [ Teknik öğretmenlere de diferansiyel denklemlerle ilgili araştırma yapmalarını tavsiye ediyorum. ;) ][/quote]

diferansiyel denklemleri en az senin gördüğün kadar gazide bende gördüm.Bunu yıllarca hakkını yiyen yök osym ve diger kurumlar yeni farkettiler ki müh. tamamlama hakkı tanıdılar. olayı carptirma yeni başlık aç çok mrrakliysan orda tartışalım

difera

teknik öğretmen bu yazıya teşekkür etti.
  20. denizceren

denizceren TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar hala belli değil sanırım itirazlar

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica