18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

biri geldi başka ülkelerde kredili sistem var bende onu getireceğim dedi , çocuklar zor dersler yerine kolay derslerle kredilerini doldurdular , tabi fizik kimya matematik hak getire , sonra baktılar sınavlarda hepsi sıfır çekiyor bu sistem kötüymüş dedi vazcaydılar, sonra bir tanesi çıktı dediki okulda hangi bölümde okuyorsa ona göre üniversite seçsin sınav süresini kısaltıp en fazla üç dersin sınavını yapabilecek seviyeye çektiler, sonra bir tanesi geldi yok bu olmamış meslek liseleri sadece bazı bölümlere girebilsin onların dışında tercih yaparsa şu kadar puanı düşsün, sonra biri çıktı dediki her sene liselere giriş sınıvı yapılsın okul notlarıda 4. sınıftan itibaren etkili olsun haydaaaa millet çocuğunu ikinci sınıfta dersanelere yazdırıp o deneme sınavı senin bu deneme sınavı benim koşturur oldu , sonra başkası dediki prıje yaptıralım performans ödevleri verelim veliler bilgisayar başında sabahlar oldu, sonra biri dediki bu 3 sınav çok oldu bunu son sene yapalım, , sonra başka biri çıkıp dediki en iyisi tüm liselere anadolu lisesi deyip çıkalım sınavıda kaldıralım sen sağ ben selamet, yakında üniversitelerin hepsine tıp fakültesi der sınavıda kaldırırlarsa şaşırmamak lazım.

Mustafa AYKUL, erkan.758, aziz e. ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.

2. O yüzden diyorum dünyada ne varsa onu alalım. Kendi kendimize icaat çıkartmayalım diye.

Ama siz biz millisiniz bulalım diyorsunuz bu kez.

3. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Evet, haklısın o teşekkürler onun en doğal hakkı.

4. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

siz yok türkçe görmek :)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

ErselA bu yazıya teşekkür etti.
  5. Att41

Att41 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar merak ettim daha önceki sınavlardaki itiraz değerlendirmeleride böyle uzamışmıydı yoksa bu sınav gerçekten öncekilerden çok çok daha kötümü bilgisi olan varmı???

6. erkan güzel

erkan güzel TÜİSAG Üyesi

ömrümü tükettin çsgb, allah sizi bildiği gibi yapsın :) itirazları 3 güne sıkıştırdılar , insanların 2 ayağını 1 pabuca soktular, burdaki pabuç kkd donanım mıdır , kaçıncı kategoridir, hiç düşünmediler :) 10 günde biz kurs bitirdik, onlar kendi sordukları saçma soruların içinden çıkamadılar, bunların topunu yüksekte çalıştıracaksın emniyet kemersiz, ya da makam araçlarını doğrudan yere koydukları mıknatıslı vincin yanına parkettireceksin, olmadı açık alanda cabrio vinçte çalıştıracaksın kışın ortasında :) bak bi daha böyle soru hazırlarlar mı :)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. lanope

lanope TÜİSAG Üyesi

Bu iyiydi :))

8. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Bildiğim kadarıyla 10 günlük sürede itirazlar değerlendirilip açıklanmıştı...
    Fakat şurası bir gerçek bugüne kadar ki en berbat sınav maalesef ki bu sınav.

Mustafa AYKUL, ISGurusu ve Att41 bu yazıya teşekkür etti.
  9. Hocam süperdi. İSG olamasanda mizah yazarlığı yolunda yolun açık... Harikaydı :)

ISGurusu bu yazıya teşekkür etti.
  10. Şafak BALCI

Şafak BALCI TÜİSAG Üyesi

hala açıklanmadı :(

11. Hayır bir şey değil, 10 gündür sınavdı, forumdu, dayanaktı derken Twitter"i ihmal ettik. Takipçi sayım azalmış. Bunun hesabını kim verecek şimdi.

Att41 bu yazıya teşekkür etti.
  12. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

yahu adamlar uydurmadılarki bunu gitti başka ülkelerden getirdiler işte sonuç , inanın şimdi çocuklarımız seneye hangi sisteme dahil olacaklar bilemiyoruz. 5 yaşında oğlum var mart doğumlu direk okula kaydını yapmışlar zorunlu 1. sınıfa başlayacaktı geçen ay 66, 67, 68 aylıklar göndermeyebilirler diye karar çıkardılar , şimdi velet ufacık tefecik bir şey okula gitse yapabilirmi zormu gelir kötülükmü etmiş olurum çocuğa, ama sistemde değişti eskiden 15 tatile kadar okuma yazmayı tamamen öğrenenler şimdi yıl sonunda çat pat okuyor, bu kadar yavaş bir eğitimle bu defa seneye yazdırsamda çocuğa çok basit gelir sıkılırmı diye kafayı yerken daha bu gün kayıt yaptırdım. haaa birde o var ilk okulda sistem değişikliği her sene yapılıyor, yazık ben öğretmenlere üzülüyorum tam tamam bu sistemi hallettik diyorlar sistem değişikliği. bir sene kitap alfabesiyle başlıyor çocuk ertesi sene sistem değişiyor hadi balım el yazısıyla devam edeceksin, bir sene okuma yazma tüme varımla ertesi sene tümden gelimle. gele gele geldi en sonunda yine en eski sisteme dayandı
    alalım koyalımla olmaz önce adamların sistemini iyice bir incelersin hangi adımda ne var diye , sonra bu senin ülkende olsa sonuçları ne olur , bu sistem sana uyarmı diye şimdi diyorsunki adamlar kurmuş hadi al getir buraya , mesela tam gün eğitimi aldı getirdiler ama çocuklar öğlen ne yiyecekler, senin okulların buna uygun değil, adamların okulu tam gün ama yemekhaneleri var çocuk yemeğini yiyip okula devam ediyor. ondan sonra anne elinde sefer tası yemek taşısın okula. merkezi sistemle o kadar sıkı koruma altında yapılan üniversite sınavı için bile bir sürü itirazlar olsun millet hop oturup hop kalksın , sen her üniversite kendi sınavını yapacak de bakalım daha kaç tane adliye açman gerekir.

13. Aysgonul

Aysgonul Guest

18 mayıs sınavının 4 haziranda iptalleri açıklanmıştı.Buna göre karşılaştrırırsak 18 ağustosun iptal soruları 04-05/09 da açıklanır.

14. selim yılmaz

selim yılmaz TÜİSAG Üyesi

bende onu hesaplıyordum:)
    04/09/2013 te açıklamaları lazım

15. 1923 ten beri kendimize has milli eğitimle idare eğitilliyoruz sonuç berbattı.

Dünyada en başarılı sistem neyse onu yapalım diyorum. Bilimin millisi mi olur. Siz hiç milli matematik, mill fizik, milli termodinamik duydunuz mu?

Bakın mesela Galasataray'a kendine ait bir sistemi var onu uyguluyor. Yada mesela Robert kolej..

Alihan DAĞHAN bu yazıya teşekkür etti.
  16. Aysgonul

Aysgonul Guest

Ama 30 ağustos var arada..Birde 18 mayıs sınavı cumartesi günü yapılmıştı.sınav soruları pazartesi açıklandı.18 Ağustosta sınav soruları salı açıklandı.O yüzden 05/09 u bulabilir .. Dün ve bugun açıklanmaması oldukça normal ..

Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  17. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

millilikle ne alakası var şimdi benim dediğimin, ülke şartları durumu diyorum amerika iyi hadi sistemi kopyalayla olmaz bir tek amerikamı iyi, ç,n var japonya var avrupa ülkeleri var hepsinin sistemi farklı farklı ve pek çoğu başarılı ve her sene sistem değiştirmiyorlar çünkü kendilerine uygun bir sistem kurmuşlar gelip gidip kurcalamıyorlar

18. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

bak bu isg olayı demek istediğime çok güzel bir örnek direk alıp kopyala yapıştır yaptılar ne oldu yasa diyorki her iş yerinde isu olacak işyeri hekimi olacak vs peki ülkende igu varmı yok, iş yeri hekimi varmı yok hopppp hemen yasayı düzeltelim c ler aya baksın gitsin bir süre, eee yetişmedi c de yok o kadar hop hemen süreyi uzatalım bari. o yok bu yok onu böyle çözelim şunu şöyle yapalım yük yolda düzelir hesabı.

19. Eee tamam işte buna millilik diyoruz :)

Her milli fikir bizim şartlar diye başlar..

Bende bunu boşverin galasataray, robert gibi evrensel olanı yapalım diyorum.

20. ALİ ULVİ ÖZÇELİK

ALİ ULVİ ÖZÇELİK TÜİSAG Üyesi

hatalı soruları açıklamakta geciktiler bu çok normal, çünkü
    o kadar çok hatalı soru varki, ''hangilerini iptal etsekte sınav iptali olmasa '' ya ''ertelemediğimiz her hatalı soru için açılacak idari mahkeme yollarını nasıl kapatabiliriz'' in savunmasını ve iç hesaplaşmasını yapıyorlar. nede olsa bu komisyondakilerde insan onların da vicdanları var sonuçta

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica