18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Bu konu ile ilgili bakanlığın bir tebliğ yayımlaması bekleniyor. Konuyla ilgili gelişmeleri aşağıdaki başlıktan takip edebilirsiniz.

http://www.isgfrm.com/threads/b-sınıfına-geçiş.9645/page-3

Bianegro bu yazıya teşekkür etti.
  2. gilgin

gilgin TÜİSAG Üyesi

Millet Mektepleri’nin açılışı ve Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü, 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.
    Pek çok ülkede 1994’ten beri her yıl 5 Ekim günü UNESCO tavsiyesiyle Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.

İki ayrı kaynaktan alınmış başlangıç tarihleri, acaba biz mi daha ilerideyiz, yoksa onlar mı?

Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  3. Müge35

Müge35 TÜİSAG Üyesi

Offff doğan bey kelimelere takilmayin lütfen :)

4. TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. İşin garibi bizde milli öğretmenler gününü 12 Eylül askeri diktası ilan etmiş. Biz hala kutlayıp duruyoruz. Enteresan ülkeyiz nediyim.

Bianegro bu yazıya teşekkür etti.
  6. Bianegro

Bianegro Guest

hıı sıkıcıyım deil mi:D

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. gilgin

gilgin TÜİSAG Üyesi

Askerde bizim, siyasilerde... Hepsini görüyoruz, hepsi birbirinden dikta, değil mi? Yani ben sadece oran seçmekten mutlu değilim, askerin yaptığı partiler-seçim kanununda istediğinize oy atıyordunuz hatırlıyor musunuz? Darbeyi sevmem, hangisi yaparsa yapsın. Ama doğru ve güzel işleri kim yaparsa yapsın sever, desteklerim. Ama gördüğüm şu ki, siz öyle bakamıyorsunuz. UNESCO'dan tam 13 yıl önce Türkiye'de bu kutlanmaya başlanmış, buna sevineceğinize kimin yaptığına üzülüyorsunuz. Peki neden 1979'da siyasetçiler yapmamış, veya 1960'da, veya 1945'de. Ben bunca yıllık hayatımda o kadar yanlış gördümki, bulduğum doğrulara kimden gelirse gelsin seviniyorum, ayırmıyorum.

Tolga_YILMAZ ve Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  8. Değil?

Devam edersek sosyal bilimlere girişten başlayan bir tartışma yapmak gerekir. İSG'ye de bağlayamayız. Uzar gider.

ergeco ve Filizisg bu yazıya teşekkür etti.
  9. Bianegro

Bianegro Guest

vy be..ne lügatlar varmış eskiri

10. gilgin

gilgin TÜİSAG Üyesi

Sizinle aynı fikirde olmak zorunda değilim Koray Bey. Beyn yaşadıklarımı ve yaşamakta olduklarımı kendim değerlendirebiliyorum. Bu arada İSG konuşalım bence de, ama siz ara ara hep sağa sola dokundurmadan edemiyorsunuz, bu da rahatsız ediyor sonuçta insanı, mecburen sapıyoruz...

11. gilgin

gilgin TÜİSAG Üyesi

Benim yerine Beyn yazmışım :)

12. Ayhan Acar

Ayhan Acar TÜİSAG Üyesi

69 bilemedin es kaza 67-68 bekliyorum. Olduki iptallerle geçemezsem ve iptal olması gerken soruların iptal olmaması sebebi ile yine de kalırsam ; yapacağım ve bence benim durumumda olan herkesin yapması gereken şudur ki , organize olmak , sağlam dayanaklı sorularla bu konuda bilgili bir avukatla (İSAG'da destek verecekmiş) , hocalarla görüşmek . Siz bu mahkemeyi bu durumda kazanırsın denilirse , direk mahkemeye vermek olacaktır.
    İlk sınavda iptallerle 67 de kaldım , çok çalıştım bu çalışma 69 almama anca yetti . Belki yine kursa gideceğim ve yine böyle abuk sabuk sınavlar yüzünden aynı duruma tekrar düşeceğim. Bunu göze alacağıma , bu kursa yapacağım harcamayı mahkemeye yaparım. Kazanırsam hem belgemi alırım hemde tazminat davası açarım. Bu koşullarda onuda kesin kazanırım. Aynı durumda olan arkadaşlarla birlik olmak maddi ve manevi anlamda gücümüze güç katacaktır. Bu konuda kararlı olmak zorundayız. Biz bu ülkenin eğitimli tabakasıyız en başta bizim haksızlıklara baş kaldırmamız gerekiyor.

Büyükanne, ISGurusu ve fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
  13. Benim böyle bir talebim olmadı zaten. Farklı fikirler olmalı tartışma ve gelişme olsun. Tartışmayı da sosyal bilimlere girişten yapmak gerekir diye belirttim dimi. Temel kavramlardan başlamamız lazım.

Neyse belki başka bir forum da yaparız.

14. gilgin

gilgin TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar gözüken bu sınavı geçsek dahi Kasımda B veya A'ya mesleki deneyim süresine istinaden geçme hakkı tanınacak gibi duruyor. Yani kasımda her halükarda sınava girecekmişiz gibi bir hiz var içimde :kararsız:

Bende
    65 Kesin Doğru
    05 %60-70 ihtimalle doğru
    03 %25-30 ihtimalle doğru
    27 Kesin Yanlış Var,

Hukuk - Nötron - Biyolojik Etken - Güven Bey'in Elle Taşıma - Kaynak (5mt-284m3) - Vinç (1-3 yaptım)-
    3/4Metre KKD - Varsa Destek Elemanı - Ortamda Azot - Uygulama Koordinatörü - İşveren Eğitim veremez -
    Motorlu Araçların çan-zil sesi, Nace
    sorularım hatalı, sizce geçme ihtimalim nedir?

15. İptaller sonrası gerçekten tatmin edici bir sonuç alınmaz ise, eldeki dayanaklarda sağlamsa aynı durumdaki insanlarla birlikte hukuksal bir mücadele başlatmak hem akıllıca hem de bir hak.

Geçmiş sınavlarda kazanılan (şu an temyizde) davalarda olmuş.

Belki bu sayede daha kaliteli sınavların yapılmasına da bir yardımımız dokunmuş olur.

Alihan DAĞHAN, ISGurusu ve Ayhan Acar bu yazıya teşekkür etti.
  16. gilgin

gilgin TÜİSAG Üyesi

Hayırlısı...

17. Ben sanırım C kalmak istiyorum. Gerisi benim için fazla riskli görünüyor.

18. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Hayırlı olsun, C sınıfı uzmansın:alkış:

19. Bianegro

Bianegro Guest

72 puan

20. gilgin

gilgin TÜİSAG Üyesi

Hocam bizim çaremiz yok, inşaatçı olmak gibi bir durumumuz olduğu için mecburen katlanacağız. Benim de tek derdim kendi işlerimde yapmak, başka işlerin riskini almak zor...

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica