18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. marc123

marc123 TÜİSAG Üyesi

Şuraya her baktıkça bir sonuca varılamadığını gördükçe içim kararıyor keşke hiç bulaşmasaydım bu uzmanlık olayına.

müslüm63 bu yazıya teşekkür etti.
  2. allerjik

allerjik TÜİSAG Üyesi

kanuni dayanağı olmayan bir tüzük geçerli değil. o zaman şöyle söyleyeyim sizin dediğinizi doğru varsayalım neden kanuna geçici madde ekleyerek yeni tüzük gelene kadar eski tüzükler geçerliliğini korur dendi kanuna aykırı tüzük olamayacağına göre tüzük yenisi gelsin veya gelmesin (aksi belirtilmedikçe) geçerliliği yoktur.

bilimsel verilerden mi sorumluyuz yoksa mevzuattan mı? eğer bilimsel verilerden sorumluysak bu sınavda direk KPSS gibi genel kültür tarzı sorularak yapılsın.

fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
  3. ilker1959

ilker1959 TÜİSAG Üyesi

Zaten ben de meri yönetmelik yerine müfredata bakarak tüzüğün kalkmış olmasını dikkate almayacaklarını söylüyorum.

4. Alihan DAĞHAN

Alihan DAĞHAN TÜİSAG Üyesi

Ceza puanı aldığımız nasıl anlaşılıyor.Yoksa bende mi ceza aldım?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Müge35

Müge35 TÜİSAG Üyesi

koray bey bu mulgami ......

6. aziz e.

aziz e. TÜİSAG Üyesi

hakikaten çalışamıyoruz yaaa... açıklansın artık şu iptaller:k_kızgın:

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. cinan84

cinan84 TÜİSAG Üyesi

kaç gün oldu ya!Sangi iş güvenliği sektörüne 20 yılımı vermiş gibi hissetmeye başladım kendimi.

8. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

Ceza puanı alan üyelere, ceza puanı veren yönetici tarafından otomatik bir mesaj geliyor. Size böyle bir mesaj gelmediyse ceza puanı almadınız demektir.

Alihan DAĞHAN ve teknik öğretmen bu yazıya teşekkür etti.
  9. Bir hukuk kuralı var yenisi gelene kadar eskisi geçerliğini korur. Ayrıca bu hukuki bir durumda değil, sınav sorusu.

Soru sorma hakkı ve yetkisi komisyona verilmiş. İster bilimsel bilgi sorar, ister mevzuat, ister genel kültür, isterse hepsinin karması. Bence hepsinden bir miktar vardı zaten sorularda.

Örnek vereyim kaldılan mevzuatta azami CO oranı 0,005 ise. Ve bu tamamen bilimsel (tıbbi) bir inceleme sonucu elde edilmiş evrensel bir veriyse. Bunu sorar. Hiç bir mahkemede bunu soramazsın, tüzükte vardı/yoktu, yürürlükten kalkmıştı diyemez vs vs.

Anlatmak istediğim budur.

10. aziz e.

aziz e. TÜİSAG Üyesi

umarım herkesin beklediği iptaller olur ve hepimiz mutlu oluruz. yoksa iptal olursa aynı stresi bir daha kesinlikle çekemem:evet:

fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
  11. doganer

doganer TÜİSAG Üyesi

Oda sole yanlis bir sorudur
    soru yanlis yapilmak icin biyolojik risk etmenlerindeki saglik gozetiminin birebir tanimi yani
    calismaya baslamadan once isin devami suresince ve peryodik muayneler yapilir cumlesinde
    once kelimesi sonra yapilarak yanlis sik sorulmus ve bu yanlis sik olrakbifade edikmistir
    calismaya basladiktan sonra ve isin devami suresince ve peryodik muayneler
    yani yanlis cvp oldukca dogru bir cumle icermektedir tabiki calismaya basladiktan sonra muayneler yapilir. Zaten isin devami suresince ve peryodik bakimlarda calismaya basladiktan sonra yapilir
    aynen dedigim 3_4 gibi tanima birebir oturuyor fakat yanlis sik yok bunu becerememidler gene insiyatflik iptaldir

ISGurusu ve fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
  12. osman pilgir

osman pilgir TÜİSAG Üyesi

Benim tahminim;
    1-puko
    2-asetilen
    3-notron
    4- co
    5-kaynak iptal
    vinç şık değişimi olur,beni,m tesbitim böyle.

13. aziz e.

aziz e. TÜİSAG Üyesi

14. allerjik

allerjik TÜİSAG Üyesi

birde burada yazarak sadece kendimizi rahatlatıyoruz komisyon bildiğini yapacak yine maalesef...

15. emrah_isg

emrah_isg TÜİSAG Üyesi

66- 67 de kaldım ve iptali düşünülen sorulardan co-co2, asetien, puko, nötron, kaynak284 sorularını yanlış yaptım bununla birlikte sigorta, hukuk, azot sorularınıda yanlış inşaallah geçeriz...

16. Mülga.. varlığı kaldırılan mı demek ti?

soruyu tam anlamadım Müge hanım :)

17. Alihan DAĞHAN

Alihan DAĞHAN TÜİSAG Üyesi

Bugünde mi açıklanmıyacaak bu sınav?

18. emrah_isg

emrah_isg TÜİSAG Üyesi

bakanlıkta tanıdığı olan kimse yokmu arkadaşlar?

19. ilker1959

ilker1959 TÜİSAG Üyesi

Umarım dediğiniz gibi sonuç çıkar, puanım artar. Fakat düşüncem de değişiklik yok. Yanlışı göremedik bence. Fark etseydim onu işaretlerdim.

20. osman pilgir

osman pilgir TÜİSAG Üyesi

Dilerim sizlerin beklentileri oluşur,seviniriz.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica