18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. aziz e.

aziz e. TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar,
    Sizin için kendimi feda edicem. Madem telefonda net bilgi alamıyoruz. Ben de ahanda şimdi genel müdürlüğe gidiyorum. Bakalım yüz yüze ne kadar defans yapabiliyorlar yoksa bana da aynı cevaplarımı verecekler çok merak ediyorum. Hakkınızı helal edincukkacukka

Ali Üstün, kayhankubat, emsalsiz_ ve 11 kişi daha buna teşekkür etti.
  2. selim yılmaz

selim yılmaz TÜİSAG Üyesi

Son 5 dakika bence

3. Emre Bağbaşı

Emre Bağbaşı TÜİSAG Üyesi

Dershanelere gönderilen yazıda mer-i mevzuattan sorumlu adaylar diyor.Bu tarihten önce geçerliliğini yitirmiş tüzükler kanunlar sınavda sorulursa , mahkemeye gidilmesi durumunda bu delil olarak gösterilebilir.

GEREKÇE:
    -İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğü,
    -Yapı İşlerinde İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğü,
    -Parlayıcı Patlayıcı Tehlikeli ve Zararlı Maddelerle Çalışılan İşyerlerinde ve İşlerde Alınacak Tedbirler Hakkında Tüzük,
    -Maden ve Taş Ocakları İşletmelerinde ve Tünel Yapımında Alınacak İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Önlemlerine İlişkin Tüzük,adlı tüzükler,
    25 Ağustos 1971 günlü ve 1475 sayılı İş Kanununun 74 üncü maddesine dayanılarak çıkartılmıştır.
    25.8.1971 tarihli ve 1475 sayılı İş Kanununun 14 üncü maddesi hariç diğer maddeleri, 10.06.2003 tarihinde yürürlüğe giren 4857 sayılı İş Kanununun 120 nci maddesi ile yürürlükten kaldırılmıştır.
    Ancak aynı kanunun (4857 sayılı İş Kanununun) Geçici 2 nci maddesiyle “1475 sayılı Kanuna göre halen yürürlükte bulunan tüzük ve yönetmeliklerin bu Kanun hükümlerine aykırı olmayan hükümleri yeni yönetmelikler çıkarılıncaya kadar yürürlükte kalır.” Hükmü gereğince yürürlükte kalmıştır.
    Fakat, Geçici 2 nci madde, 30.06.2012 tarihinde yürürlüğe giren 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun 38/c maddesine göre 6 ay sonra yürürlüğe girmek üzere, 37/ç maddesiyle yürürlükten kaldırılmıştır. Özetle tüzüklerin son yasal dayanağı olan Geçici 2 nci madde 30.12.2012 tarihinde yürürlükten kalkmış olduğundan dolayı yukarıda sayılan tüzüklerin herhangi bir dayanağı kalmamış ve hükümleri geçersizdir.
    Ayrıca Eğitim Kurumlarına gönderilen 12.06.2013 tarihli yazıda 18 Ağustos 2013 tarihinde yapılacak sınava katılacak olanlar, mer’i mevzuatta yer alan konulardan sorumlu tutulacak olup; Kurumlarınızca katılımcılara bu yönde bilgi verilmesi ve gerekli düzenlemelerin yapılması uygun olacaktır denilmiştir.

Eğitim Kurumlarının Dikkatine - 59 (Eğitim Programı Müfredat Değişikliği Hakkında)
    Eğitim Kurumlarının Dikkatine!!!
    Bilindiği üzere son 1 yıl içerisinde iş sağlığı ve güvenliği mevzuatında oldukça önemli değişiklikler meydana gelmiştir.
    Bu değişikliklerin iş güvenliği uzmanlığı temel ve yenileme eğitim programlarına da yansıtılabilmesi amacıyla, her iki program için de güncelleme çalışması yapılmış ve 1 Temmuz 2013 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde İSG-KÂTİP’te gerekli altyapı hazırlıkları tamamlanmıştır. Bu itibarla, anılan tarihten itibaren girişi yapılacak iş güvenliği uzmanlığı temel ve yenileme eğitimlerinde güncellenmiş programların kullanılması uygun olacaktır.
    Güncellenmiş programlara, İSG-KATİP’in ilgili kısmında yer alan (Yeni) ibaresinden ulaşılması mümkündür.
    Örnek: (C) Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Temel Eğitim Programı (Yeni) Ayrıca, 18 Ağustos 2013 tarihinde yapılacak sınava katılacak olanlar, mer’i mevzuatta yer alan konulardan sorumlu tutulacak olup; Kurumlarınızca katılımcılara bu yönde bilgi verilmesi ve gerekli düzenlemelerin yapılması uygun olacaktır.

Bilgileriniz rica olunur.

4. emrah_isg

emrah_isg TÜİSAG Üyesi

son 1 dakika nefesler tutuldu

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. ISGurusu

ISGurusu TÜİSAG Üyesi

yazılarımız silinyor

Talat ARICI ve Müge35 bu yazıya teşekkür etti.
  6. yasin atasoy

yasin atasoy TÜİSAG Üyesi

saat 15.00 te açıklanacağı nerden bilinior......

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Sayın Aziz süper olur, en sağlıklı bilgiyi alırız.

8. isgsa

isgsa TÜİSAG Üyesi

link açılmayan arkadaşlar internet explorer kullandıklarından eminler mi? crome da açılmayabilir.

9. Ben safari kullanıyorum ve sorunsuz açılıyor.

10. ISGurusu

ISGurusu TÜİSAG Üyesi

Böyle bir imkanın varsa harika olur. Sonuna kadar helal olsun

11. oguz ali

oguz ali TÜİSAG Üyesi

Anlaşılan bu günde açıklanmayacak. yazık...

12. Hakinen03

Hakinen03 TÜİSAG Üyesi

Açıklanmadı.sanırım cuma 17:00 de açıklanır artık. Haftasonuda tepkilerin soğumasını bekleyecekler

13. mavi24

mavi24 TÜİSAG Üyesi

heralde bugünde açıklamayacaklar...:k_karışık:

14. emrah_isg

emrah_isg TÜİSAG Üyesi

bugünde boşuna bekledik yazık valla boşa giden şu zamana

15. mavi24

mavi24 TÜİSAG Üyesi

belki 16:00 da açıklarlar, olamaz mı??

16. yagmurceylin001

yagmurceylin001 TÜİSAG Üyesi

Nasilsa aciklanacak umarim iptal sayisi coktur hepimizin işi görülür

emsalsiz_ bu yazıya teşekkür etti.
  17. ugurbekar

ugurbekar TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar ben size perşembeden önce açıklanmayacak demedimmi , :) hepiniz bana karşı çıkmıştınız

18. ISGurusu

ISGurusu TÜİSAG Üyesi

Bakanlığa giden Aziz E. yi bekliyelim

19. Talat ARICI

Talat ARICI TÜİSAG Üyesi

soruların açıklanacağı sitenin linkini yeniden gönderebilir misiniz?

20. metin21

metin21 TÜİSAG Üyesi

Bu adamlar yaptıkları bu sınawla kendilerini tüm türkiyede popüler yaptılar şimdide bu yazılarımızı okuyup kendi çaplarında eğleniyorlardır eğer benim zerre kadar hakkım warsa bu hakkımı helal etmiyorum we etmiyecem

Atarlı gülestan bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica