18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. yasin atasoy

yasin atasoy TÜİSAG Üyesi

ya her gün yarın açıklanacak die yazı görmekten sıkıldım. bence bu haftadan da geçti

2. oner_67

oner_67 TÜİSAG Üyesi

Bence herkesin sınav sonucu şu an belli. başarı ortalaması % 60 a göre sorular iptal edilecek. sayıyı minimuma indirmeye çalışacaklardır.

3. fahrettin2005

fahrettin2005 TÜİSAG Üyesi

Sınavlar ve belgelendirmaler sekmesi altında var. Orada açıklarlar sanırım.

4. Hakan ÖZTÜRK

Hakan ÖZTÜRK TÜİSAG Üyesi

Tahminim başarı oranı %40 larda

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. FAZIL KARAKÜP

FAZIL KARAKÜP TÜİSAG Üyesi

Adamların öyle derdi olacağını sanmıyorum. Öyle dertleri olsaydı, Mayıs ayında 5 değil 9 soru iptal ederlerdi. İptallerden sonra 8-9 soru mahkeme taşınmış. Bu sınavda öyle olacak.5-6 iptal anlamsız yerlerden gelecek.

6. Hakinen03

Hakinen03 TÜİSAG Üyesi

Komisyon hem A , hem B , hem C sınıfındaki toplam 300 soruyu baştan inceliyor herhalde.işin içinden çıkamadıklarına göre

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. oner_67

oner_67 TÜİSAG Üyesi

göreceksiniz iptallerden sonra sınav başarı ortalaması %60 larda olacak :) sadece hissediyorum bildiğimden değil

müslüm63 ve FAZIL KARAKÜP bu yazıya teşekkür etti.
  8. Hakinen03

Hakinen03 TÜİSAG Üyesi

Mayıs sınavında iptali beklenen 12 sorunun sadece 2 si iptal olmuş.sınavdaki 5 iptalin 3 ü hiç beklenmeyen sorulardan gelmiş

metin21 ve yagmurceylin001 bu yazıya teşekkür etti.
  9. Emvac

Emvac TÜİSAG Üyesi

%10 yanlış soru çıkması halinde sınavın iptal olacağı bilgisi yanlıştır. Buna dair ne mevzuat ne yönetmelik ne de yönergede bilgi bulunmamaktadır. sınav iptali ancak usulsüzlük halinde kurum veya yargı yolu ile mümkün. Yani komisyon adil davranırsa soru iptal sayısını gözetmez. Fakat işin birde itibar ve güven boyutu var ki en önemli engel bu.

10. erkan güzel

erkan güzel TÜİSAG Üyesi

iş güvenliği uzmanı olacak arkadaşlara çağrımdır, uzman olunca :
    1. kaynak işlerinde önce asetileni açtırın, patlayacaksa sağlam patlasın hesabı :)
    2. inşaatlarda 3 metrede çalışan işçilere emniyet kemeri vermeyin, 1. kattan düşüp ölen görülmüş mü, 4m olsun emniyet kemerleri bizim olsun :)
    3. puko döngüsü de neymiş, hem planlarım, planlarken de uygularım, var mı benden pratik tadında olun :)
    4. açık alanlarda cabrio vinçlerle çalıştırın, operatörün havası olsun :)
    5. kanunları yasama organının yapmadığı memleketimizde, kendi kanununuzu kendiniz yapın, kimselere bırakmayın :)
    6. işçilere yükün ağırlığını söylemeyin, psikolojisi bozulur kaldıramaz bak :)
    7. yapacağınız risk analizlerinde güven beyle dirsek temasında olun, telefonunu yazmamışlar ama ben arıyorum bulunca yazacam buraya :)
    not : boş insanlar hayatlarındaki boşluğu birilerinin doldurmasını ister
    (bir daha sınava girecekler boşluk doldurmaya alışın, burası türkiye)

ugurcaner, Chemik, uzmanaday ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
  11. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

18 Mayıs sınavı sorulara itiraza ilişkin duyuruya aşağıdaki linkten ulaşılabiliyor. SINAVLAR VE BELGELENDİRME başlığı altındaki duyurulara bakabilirsiniz.

www.csgb.gov.tr/csgbPortal/ShowProperty/WLP%20Repository/isggm/dosyalar/S%C4%B1nav%20Sorular%C4%B1na%20%C4%B0tiraz%20Yaz%C4%B1s%C4%B1%2018%20May%C4%B1s%202013

yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  12. Aleyna17

Aleyna17 TÜİSAG Üyesi

Yetkilendirilmiş Eğitim Kurumları Listesi için Tıklayınız (Güncelleme 05.09.2013)
    csgb bunu bugün eklemiş ama bizim iptallerden gene bir haber yok
    herhalde de olmayacak yoruldum valla

13. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

harika olur ama işte 97 alan 97+5 = 102 olur :)
    ama haklısın yani sadece yanlış sorulan sorunun iptali değil o sorunun kaybettirdiği fazladan zaman var, bunu telaffi etmek zor ama gerçekten iptal edilmesi gerekenleri çamura yatmadan iptal etsinler o da yeter.

14. müslüm63

müslüm63 TÜİSAG Üyesi

Bizde o sınavın mağdurlarıyız.hiç alakasız sorular iptal oldu

15. Leyla Taner

Leyla Taner TÜİSAG Üyesi

umudum kırılıyor öyle demeyin 66 puanda kaldım:S

16. prof34

prof34 TÜİSAG Üyesi

selim yılmaz şuan ben 67-68-69 dayım ben kendi vicdanım için demedim dikkat eder ve anlarsan herkes için dedim ve bu bir öneri değil ,sesli düşünme ve gerçekleşmesi mümkün değil

17. yagmurceylin001

yagmurceylin001 TÜİSAG Üyesi

Ben yine ayni durumu yaşayacağız diye cok korkuyorum diger sinavda sok olmustum alakasiz iptallerden

18. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

kalan 10 soru hangisiymiş acaba, gerekçesi neymiş, ben sınavdan önce mayıs sınayını kendimi denemek amaçlı yapmıştım. bir iki soru dışında yanlış olduğunu düşündüğüm pek soru olmamıştı.

19. prof34

prof34 TÜİSAG Üyesi

evet mantıklı

20. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Demet,
    Mayıs sınavındaki itiraz dilekçemi cevabını 10 Temmuzda gönderdiler. Benim elime 15 temmuzda ulaştı.
    Bunu da göz önünde bulundur:hayır:

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica