18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Dile

Dile TÜİSAG Üyesi

Sorular ne zman yayınlanacak?

2. sertelcem

sertelcem TÜİSAG Üyesi

bu gün öğleden sonra meb in sayfasında yayınlanacak..

tunaytemiz bu yazıya teşekkür etti.
  3. aziz e.

aziz e. TÜİSAG Üyesi

değişik ama 10 numara bir bakış açısı:)

4. hüseyin2165

hüseyin2165 TÜİSAG Üyesi

katılıyorum size bu sorunun iptal olması gerekir

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Zeyynep

Zeyynep TÜİSAG Üyesi

aynen geçmiş sınavları 60 dakikada çözerken bu sınavda yetiştiremediğim sorular oldu ve tek sebebi soru cümlelerinin karmaşık ve anlaşılması güç olması ve cevap şıklarınında nerdeyse doğru cevap olacak kadar aynı olması. Tamamen saçma bir sınavdı.

Tersiyer ve abbassahbey bu yazıya teşekkür etti.
  6. Adem BÜYÜKKÖPRÜ

Adem BÜYÜKKÖPRÜ TÜİSAG Üyesi

bahsettiğin soru cevabı start stop düğmlerinin renkleri yanlış verilen A şıkkında işçinin rahatça ulaşabileceği mesafede olmalı gibi bişeydi burda Neyin? işçinin rahat ulaşabilecceği mesafede olduğu belirtilmemiş.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

gundondu bu yazıya teşekkür etti.
  7. u.arslan1981

u.arslan1981 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bu sınav da çok iptal olacak soru var.bu kesin ve net.

mkekin1970 ve --merve-- bu yazıya teşekkür etti.
  8. abbassahbey

abbassahbey TÜİSAG Üyesi

bende ayni fikirdeyim.sn. bakanimiz bu konularda cok hassas bilgi edinmesi gerekir.mutlaka bir cozum getirir veya bir aciklama yapar

Aktar bu yazıya teşekkür etti.
  9. u.arslan1981

u.arslan1981 TÜİSAG Üyesi

birde arkadaşlar bu sınav neden ankarada yapılıyor.çok saçma bir şey.ankara dönüşü araba bulamadım.otuz bin kişiyi ankaraya yönlendiriyorlar.lütfen bu konuda tepkimizi koyalım.

K.Levent KAYA, Alihan dağhan, serkan55 ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  10. gül_k

gül_k TÜİSAG Üyesi

Ben hayatımda böyle ayarsız bir sınav görmedim. Bu işi de yüzüne gözüne benzetti adamlar. alt tarafı yüz tane soru hazırlanacak bu ne özensizliktir! Eminim bu sınava çalışan bir çok arkadaş daha itinalı hazırlardı. Sorulardaki anlam karmaşası, illa ki bi kafa karıştırma merakı. Böyle mi ölçecekler iş güvenliği uzmanı olacak kişilerin bilgisini. Tüzükten yönetmelikten bir kaç madde al bir iki kelimeyi çıkar, al sana soru. Yazık ki her işimiz gibi bu bile baştan yanlış. Rant kapısına çevirdiler yine.

u.arslan1981, gundondu, derrida ve 8 kişi daha buna teşekkür etti.
  11. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

ama 6331 e dahil değili soruyor sizin yazdığınız madde 4857'e ait.

12. Hakan Ankara

Hakan Ankara TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar öncelikle geçmiş olsun.soru iptali konusunda organize bir şekilde çalışmamız bizim yararımıza olacaktır.bireysel ve toplu başvurular konusunda fikir alışverişi yaparsak birkaç saçma ve hatalı soruyu iptal ettirebiliriz.3 gün süremiz var,itirazlarımızı bu platformda hazırlayıp yapalım derim.

13. qeranimo

qeranimo TÜİSAG Üyesi

haftalık, günlük değilde günlük, haftalıkmış bu sorununda iptal olması gerekir yada iki şıkkında kabul olması lazım bnce ikisi arasında bi fark yok

14. gözde t.

gözde t. TÜİSAG Üyesi

C sınıfı A kitapçığı 99.soruda..
    neden işveren de eğitim veremez...İş sağlığı ve güvenliği hizmetleri yönetmeliğinde eğer işveren gerekli donanıma ve tehlike sınıfına uygun ise sahibi olduğu iş yerinde İş güvenliği uzmanlığı görevini yapabilir. Çalışanlara eğitim verecek kişiler arasında İSG uzmanları da olduğu için ve işveren de kendi iş yerinin İSG uzmanı ise eğitim veremez mi ?
    Bu yönden bakarsak doğru cevapların içinde işveren de olamaz mı ??

15. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

Bence iptal olması gereken sorular ( C sınıfı A kitapçığına göre yazıyorum.)

30.SORU: Yapı işlerinde İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğüne göre sormuş bu tüzüğün 30.12.2012 itibari ile dayanağı kalmamıştır.

32.SORU: bu soru ile ilgili günlük-haftalık diye tartışma var. Bence Gürültü yönetmeliği diye bir yönetmelik yoktur. Çalışanların gürültü ile ilgili risklerden korunmasına dair yönetmelik vardır.

56.SORU: klakson sesleri farklı olmalıya yanlış demiş. klakson sesi farklı olacak ki gelen aracın ne olduğunu bilesin.

59.SORU: İşçi sağlı ve güvenliği tüzüğüne göre sormuş dayanağı kalmamıştır.

67.SORU: Tahlisiye ekibi yazılmış.yazım yanlışından dolayı iptal olması gerekir.

83.SORU: Maden ve Taş Ocakları İşletmelerinde ve Tünel Yapımında Alınacak İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Önlemlerine İlişkin Tüzük'e göre sormuş. 30.12.2012 tarihinden itibaren tüzüğün dayanağı kalmadığından iptal edilmelidir.

84.Soru: Maden ve Taş Ocakları İşletmelerinde ve Tünel Yapımında Alınacak İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Önlemlerine İlişkin Tüzük'e göre sormuş. 30.12.2012 tarihinden itibaren tüzüğün dayanağı kalmadığından iptal edilmelidir.

85.SORU: Maden ve Taş Ocakları İşletmelerinde ve Tünel Yapımında Alınacak İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Önlemlerine İlişkin Tüzük'e göre sormuş. 30.12.2012 tarihinden itibaren tüzüğün dayanağı kalmadığından iptal edilmelidir. Ayrıca 4 boşluk bırakılmasıda iptal sebebidir.

mkekin1970 ve mentorr bu yazıya teşekkür etti.
  16. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

dediğiniz gibi gerekli donanıma sahip işveren deseydi verebilir ama sadece işveren derken hiçbir yetkinliği olmayan işvereni kastetmiş. Ama itirazınızı yapın bence...

mentorr, zkb ve gözde a. bu yazıya teşekkür etti.
  17. cetinali

cetinali TÜİSAG Üyesi

var arkadasım günlük deger 85 haftaık deger 87 db o soru dogru cok dalgalanma oluyorsa hünlük 85 db degil haftalık olan 87 db dikkate alınır

zkb bu yazıya teşekkür etti.
  18. Selçuk Çiftlik

Selçuk Çiftlik TÜİSAG Üyesi

soruda işverenin niteliği ile bir bilgilendirmede bulunmadığı için veremez.

19. cetinali

cetinali TÜİSAG Üyesi

bu yetkin olmamayı belirtmesi gerekirdi nasılki kendinam ve hesabına calısan berber dedigi gibi.soru iptal edilmeli yetersiz acıklama yüznden

gözde a. bu yazıya teşekkür etti.
  20. Tersiyer

Tersiyer TÜİSAG Üyesi

soru ve cevaplar yayınlandı.39 yanlışım çıktı.sınav sonrası 40 yanlışım çıksa yeridir diyordum.dua niyetine geçmiş herhalde.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica