18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. HALİL DALLI

HALİL DALLI TÜİSAG Üyesi

taşınabilir bilgisayar neden sayılmıyor anlamadım bir şekilde risk faktörüdür

Fatih Bozoklar bu yazıya teşekkür etti.
  2. gizem_

gizem_ TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞLARR!!!! ANLATAMIYORUM GALİBA NEDEN ORTAKLAŞIP İTİRAZ YAPIYORUZ YANİ AZ KİŞİ İTİRAZDA BULUNUYOR? HERKES YAPSIN İTİRAZ LÜTFEN BURDAN DÜZENLEYİP GEREKÇELERİYLE YAYINLAYALIM EVET AMA BİR KAÇ DİLEKÇEYLE OLMAZ BU İŞ!!!!

ibrahimkara bu yazıya teşekkür etti.
  3. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

deniiz_dgn@hotmail.com

4. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

gizem hanım amaç o zaten mantıklı olanları yayınlayalım burda 5-6 her ne kadar olursa hep birlikte itiraz mekanizmasını geliştirelim.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. kaytanci

kaytanci TÜİSAG Üyesi

Bu soruyu daha önce de açıkladım. Yanlış yapmama rağmen mümkünse yükün ağırlığı dediği için iptal olmaz. Kesin olanı soruyor.

6. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar birde itiraz ederken 01.07.2013 den sonra çıkan yönetmelikleri dikkate alınmıyor. Bunuda göz önünde bulundurun.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Aysgonul

Aysgonul Guest

B kitapçığı 10.soru risk değerlendirme uzmanı isg uzmanı deilmidir. soruda zorunlu demiş VARSA destek elemenı nedir? yönetmelik aşağıdaki gibidir.Soruda bir yanlışlık yok
    Risk değerlendirmesi ekibi
    MADDE 6 – (1) Risk değerlendirmesi, işverenin oluşturduğu bir ekip tarafından gerçekleştirilir. Risk değerlendirmesi ekibi aşağıdakilerden oluşur.
    a) İşveren veya işveren vekili.
    b) İşyerinde sağlık ve güvenlik hizmetini yürüten iş güvenliği uzmanları ile işyeri hekimleri.
    c) İşyerindeki çalışan temsilcileri.
    ç) İşyerindeki destek elemanları.
    d) İşyerindeki bütün birimleri temsil edecek şekilde belirlenen ve işyerinde yürütülen çalışmalar, mevcut veya muhtemel tehlike kaynakları ile riskler konusunda bilgi sahibi çalışanlar.
    (2) İşveren, ihtiyaç duyulduğunda bu ekibe destek olmak üzere işyeri dışındaki kişi ve kuruluşlardan hizmet alabilir.
    (3) Risk değerlendirmesi çalışmalarının koordinasyonu işveren veya işveren tarafından ekip içinden görevlendirilen bir kişi tarafından da sağlanabilir.
    (4) İşveren, risk değerlendirmesi çalışmalarında görevlendirilen kişi veya kişilerin görevlerini yerine getirmeleri amacıyla araç, gereç, mekân ve zaman gibi gerekli bütün ihtiyaçlarını karşılar, görevlerini yürütmeleri sebebiyle hak ve yetkilerini kısıtlayamaz.

(5) Risk değerlendirmesi çalışmalarında görevlendirilen kişi veya kişiler işveren tarafından sağlanan bilgi ve belgeleri korur ve gizli tutar.

8. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar tüzük yürürlükte değil deniyor. Bunu kurslarda söyledi zaten buna kurslar itiraz edecektir.

9. ismail jeofizik

ismail jeofizik TÜİSAG Üyesi

Maalesef Bu soru doğru yasama organı kanunları yapar ancak hukuk kuralları denince yönetmelik tüzük gibi kurum ve kuruluşlarında yapabileceği ve incelenerek kabul edilebileceği kavramlar işin içine giriyor bu sebeple kanunları yasama organı yapar ancak hukuk kurallarının tamamında yasamanın yapması gibi bir özellik yoktur.

10. brnsntrk

brnsntrk TÜİSAG Üyesi

Yapı işleri tüzüğünün 13. maddesinde;
    "Madde 13 – Yüksekliği tabandan itibaren 3 metreden daha fazla olan ve düşme veya kayma
    tehlikesi bulunan yerlerde çalışanlarla, kiremit döşeyicilerine, oluk ve her türlü dış boya işleri yapanlara, gırgır vinçlerini çalıştıranlara ve kuyu, lağım, galeri ve benzeri derinliklerde çalışanlara güvenlik kemerleri verilecek ve işçiler de verilen bu kemerleri kullanacaklardır" diye belirtmiştir.

A kitapçıgı 62.soru hem tüzükden hemde cevap 4m iptal olurmu ?

11. tugbaalv

tugbaalv TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar merhaba ben de Ankara'dayım. Bütün sayfaları okuyamadım ama hangi sorulara itirz ediliyor. Ben de edeceğim de aynı soruya boş yere etmeyeyim ne de olsa 33 yanlışım var.

12. gizem_

gizem_ TÜİSAG Üyesi

Ben soruları paylaşıp itiraz etme veya toplam parayı paylaşma gibi yazılar okudum ferhat bey tepkim onun için. 18 Mayıs sınavında büyük haksızlık oldu itiraz sayısı az olduğu için yanlış soruların yarısı iptal edilmedi onun için ne kadar cok dilekce o kadar cok şans arkadaşlar hepimize kolay gelsin artık..

ferhatalpar bu yazıya teşekkür etti.
  13. Aysgonul

Aysgonul Guest

Kurslar mı ? :)İtiraz etmezler ..
    Ayrıca tüzük geçerli olmadığına dair resmi yazı bulunması gerekiyor.Bu şekilde resmi bir yazı mevcut mu?

14. ibrahimkara

ibrahimkara TÜİSAG Üyesi

katılıyorum

zafer1958 ve glryvz bu yazıya teşekkür etti.
  15. bulentim77

bulentim77 TÜİSAG Üyesi

risk değerlendirme uzmanı isg uzmanı deilmidir. değildir.ifade yanlış.

16. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

iptali düşünülen ve dayanakları olan sorular ara ara yayınlıyacağım. Herkes indirsin.

Ekli Dosyalar:

mehmet _86, tegv ve mavore bu yazıya teşekkür etti.
  17. Rıdvan KAYA

Rıdvan KAYA TÜİSAG Üyesi

size katılıyorum. kursta torna konusunda verilen eğitimde de bu durum belirtilmişti ki bu sebeple ben o şıkkı işaretledim.

18. Aysgonul

Aysgonul Guest

Mantıklı düşününce evet ama ne yazık ki öyle bir seçeneğimiz yok..Yönetmelikte tanım bu şekilde ise aynı şekilde yorumsuz kabul görür..Yoksa mantık olarak sizle aynı fikirdeyim :(

19. ozcanyil

ozcanyil TÜİSAG Üyesi

Kesinlikle katiliyorum. Aynisini bende dusunuyorum.

20. erdincdal

erdincdal TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar a gurubu 85. soru hani 4 tane boşluk verilen soru iptali için daha geçerli bisebep

MADEN VE TAŞ OCAKLARI İŞLETMELERİNDE VE TÜNEL YAPIMINDA ALINACAK İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ ÖNLEMLERİNE İLİŞKİN TÜZÜK

madde 162 - Havasında % 19'dan az oksijen, % 2'den çok metan, % 0,5'den çok karbondioksit ve diğer tehlikeli gazlar bulunan yerlerde çalışılamaz

sınavda karbondioksit yerine karbonmonoksit diyo soru İPTALLLL

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica