18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Hakinen03

Hakinen03 TÜİSAG Üyesi

Aynen

2. osman pilgir

osman pilgir TÜİSAG Üyesi

pukö iptal

3. baret_ahmet

baret_ahmet TÜİSAG Üyesi

YA 69'LA KALIYORUM YA 70'LE GEÇİYORUM

4. c-huseyin

c-huseyin TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞLAR bu konuyu sohbet bölümünde tartışmanız bence daha güzel olacak şu andan itibaren sizleri sohbet yerine bekliyoruz.Denetim bekleyen mesajlarınıza yetişemiyoruz sohbet akışının hızlı olması için yardımcı olursanız seviniriz.
    sohbet yeri aşağıdaki resimde gösterdim ana sayfada orta kısımlarda lütfen gelin burda yazsın herkes mesajlarınız ve iletişiminiz daha hızlı olacak
    saygılarımla

5. alara başar

alara başar TÜİSAG Üyesi

a sınıfına daha fazla tüzük sorduklarından ve tüzük sorularınıda iptal ettiklerinden böyle olmuştur. tüh bak üzüldim şimdi keşke daha çok tüzük sorsalarmış.
    neyse benim hakkım pek yenmiş olmadı yetiştiremediğim sorular iptal oldu, 3 net hatalı sorum iptal oldu, kalırsam hakkımla kalıcam yani kendi hatamdan.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

6. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

aynen dostum yaaa.. inanamıyorum.. bilerek ve isteyerek yaptıkları oyuna bakarmısın?

7. Emre Bağbaşı

Emre Bağbaşı TÜİSAG Üyesi

Nötron sorusu 3/4 metre bunlar mahkemelik olurlar dedi dersiniz.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Uğur T, yiğitoğlu, Ali Üstün ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  8. kerim yılmaz

kerim yılmaz TÜİSAG Üyesi

(DOĞRU SAYISI/SORU SAYISI)X 100 OLARAK HESAPLANCAK

9. kerim yılmaz

kerim yılmaz TÜİSAG Üyesi

93 SORU ÜZERİNDEN YAPILACAK HESAP YANİ

10. Emre Bağbaşı

nötron sorusunda kaynak taek ti atom enerjisi kurumunun resmi dökümanına inanmadı kurul. Daha diyecek bişey kaldı mı acaba

Uğur T, fatih33, yiğitoğlu ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  11. erkbozk

erkbozk TÜİSAG Üyesi

hala şunu savunanlar sınavı kazanmayanlar arasındadır zaten.haftalarca konusuldu hala ne denıyor ya.

teknik öğretmen ve yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  12. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

aynen.. sadece 2 si..
    dostum zaten 92-95 arasını iptal etmişler.. 95 hariç hepsi doğru
    o soruların tüzük olmasımıdır nedir anlamadım ki?
    beklenen sorularmıdır arkadaşlar?

13. mesut karakuş

mesut karakuş TÜİSAG Üyesi

Bu sınav bakanlıkça bilerek ve isteyerek bu şekilde hazırlanmıştır. Bize etikten bahsedenlerin ne kadar etik olduklarını görmüş olduk. C sınıfı uzman yeterli zor soralım, B ve A sınıfı uzman az kolay soralım ve çok soru iptal edelim... Böyle bir mantık hangi kafatasında var anlamış değilim. Ben geçtim ama geçmeyen onca arkadaşın hakkı kayboldu. Yazıktır, günahtır. Bu işe umut bağlayıp işinden ayrılanlar var. O kadar kör mü oldu bunlar.

uzmanaday ve emsalsiz_ bu yazıya teşekkür etti.
  14. fahrettin2005

fahrettin2005 TÜİSAG Üyesi

iptal edilen ler herkes için doğru sayılacak. Ama sen zaten doğru yaptıysan bir katkısı olmayacak. Yanlış yaptıysan doğru kabul edilecek.

15. c-huseyin

c-huseyin TÜİSAG Üyesi

16. mesut karakuş

mesut karakuş TÜİSAG Üyesi

Dikkatinizi çekerim, hangi sınavdır ki .... tüzüğüne göre diye başlanmayarak soru sorulmuştur. Bu sınavda hile var.

uzmanaday ve emsalsiz_ bu yazıya teşekkür etti.
  17. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

nötron ve 3-4 metreden umutlu değildim zaten ben.. ama iptal olsaydı yırtmıştım.. :(

18. erkbozk

erkbozk TÜİSAG Üyesi

Sınava giren adayın cevap kâğıdı 2 (iki) adet optik okuyucu tarafından çift kontrol sistemiyle
    okutulacaktır.
    Sınava giren tüm adaylar için [Puan = (Doğru Sayısı /Soru Sayısı) x 100] formülü
    kullanılarak başarı puanı hesaplanacaktır.
    Sınavda yer alan her soru eşit puan ağırlığına sahip olacaktır.
    Değerlendirme 100 puan üzerinden yapılacak, doğru cevaplar dikkate alınarak 70 ve üzeri puan
    alan aday başarılı sayılacaktır.
    Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun komisyon kararı ile belirlenmesi
    sonucunda ilgili soru/sorular iptal edilmeyecektir. Cevap anahtarı hatalı bulunan soru/soruların,
    doğru şık/şıkları dikkate alınmak suretiyle değerlendirme yapılacaktır.
    Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, hatalı bulunan soru/soruların
    şıkları doğru kabul edilerek 100 puan üzerinden değerlendirilecektir.

ŞU KONUDA İNSANLARI YANLIS YONLENDIRME YI BIRAKINIZ ARTIK ACIP OKUYUN ARKADASIM.sınav IPTALLERLE DAHIL 100 ÜZERİNDEN HESAPLANACAK.İPTALLAER DOGRU SAYILACAK.HALA BURDA GEREKSIZ PANIK ORTAMI YARATMAYA CALISAN ARKADASLAR VAR BUNLARA ALDIRIS ETMEYINIZ.HERKES ICIN HAYIRLI OLMUSTUR UMARIM.

mesut karakuş ve İşGüvUzman bu yazıya teşekkür etti.
  19. c-huseyin

c-huseyin TÜİSAG Üyesi

20. Emre Bağbaşı

Tam 69 / 70 de kaldı benim sınav ayın 12 sine kadar işgencenin daniskası artık

21. Demet GÜRPINAR

Demet GÜRPINAR TÜİSAG Üyesi

a sınıfı için sanırım 50 kişi sınava girmiş. muhtemelen hepsi geçmiştir. yazık ya...radyasyon sorusu - korkuluk sorusu - nasıl iptal olmadı hala anlamış değilim..!! yazık yani emeklere yazık..

emsalsiz_ bu yazıya teşekkür etti.
  22. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar
    Tam bir hüsran ve hayal kırıklığı içerisindeyiz...
    Mayıs sınavında 64 + 4(iptal edilenler) = en az 68 gelmesi gerekirken ki 12 soruyu da çift şıkka indirmiş ama neyi işaretlediğimi hatırlayamıyorum sonuç yine 64 gelmişti. Evet yanlış okumadınız yine 64 yani iptallerin eklenmediği hissine kapıldım açıkçası.
    Bu sefer 60-65 arası beklerken (5 tane çift şıkka indirmiş ama neyi işaretlediğimi hatırlayamıyorum)...
    Açıklanan iptallerden 5 tanesi işime yarıyor. Bu durum da yine bir belirsizlik ve yine iptallerin üzerine eklenmeme hissi de eklenince durumumu tahmin edersiniz.

Lanet olsun o komisyondakilere...

Bu durumda hukuki mücadeleye başlamak zorunda bırakılıyoruz.
    Bakınız:
    1- Nötron sorusu es geçildi, (A-35)
    2- Güven Bey yükün ağırlığı ile ilgili soru es geçildi, (A-47)
    3- Kaynak atölyelerinde 5m - 284 m3 - ... sorusu es geçildi, (A-50)
    4- Korkuluk ve platformlarda iki ayrı tüzük 3m - 4m sorusu es geçildi... (A-62) (Kaldı ki aynı soru yine bu yıl B sınıfı İGU adaylarına sorulmuş A kitapçığı 76. soru orada cevap 3m olarak belirtiliyor...)
    5- İskele sökülmesi... Aynı soru 2012'de sorulmuştu ve orada verilen cevap bizim bu seneki B şıkkımız bu sene ise verilen cevap çapraz elemanlar sökülür cevabı!!!! Bu soruyu da göz göre göre es geçtiler... (A-79)
    6- Denetim ve incelemeye ilişkin kayıtlar... Bunu da es geçtiler... (A-94)

Allah (C.C.) o komisyondakilerin belalarını versin, mahşerde iki elim de yakalarında onların olacak.

Bu durumda artık mahkeme yolu maddi ve manevi tazminat yolu bizlere resmen görüldü...
    Arkadaşlar, haksızlığa uğradığını düşünenler, birlikte hareket edelim ve bu haksızlığın hesabını maddi ve manevi tazminat davası açarak hem düzelttirelim hem de tazmin edelim.
    Bu hususta birlikte hareket etmemizde büyük yarar olduğu kanısındayım.
    Zira sayın başkan Levent Kavlak bey bu hususta hukuki destek verileceğini önceden açıklamıştı...

ugurcaner, ISGurusu, müslüm63 ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica