18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. volokine

volokine TÜİSAG Üyesi

iskele sorulari vardi;

a kitapcigi ; 78-79-80
    b kitapcigi; 67-68-69

etiketlenmemis kimyasal kullanimindan dogan olaylari tehlike olarak gormuyordu

a kitapcigi: 49
    b kitapcigi: 59

çevrearti07 bu yazıya teşekkür etti.
  2. mustafa_yildiz06

mustafa_yildiz06 TÜİSAG Üyesi

vinçlerle ilgili isg tüzügünden baska bir dayanak yokmu acaba?

3. eer

eer TÜİSAG Üyesi

4 yıllık kıdemden bahsediyor 18 yaş-4 yıl 14 yaş bunada bebe işçi denir sanırım :))

4. Fatih Bozoklar

Fatih Bozoklar TÜİSAG Üyesi

MADEN VE TAŞ OCAKLARI İŞLETMELERİNDE VE TÜNEL YAPIMINDA ALINACAK İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ ÖNLEMLERİNE İLİŞKİN TÜZÜK

MADDE 162 - Havasında % 19'dan az oksijen, % 2'den çok metan, % 0,5'den çok karbondioksit ve diğer tehlikeli gazlar bulunan yerlerde çalışılamaz.

http://www.ttb.org.tr/mevzuat/index.php?option=com_content&task=view&id=61&itemid=31
    SORUDA KARBONMONOKSİT SORULMUŞ ANCAK DOĞRU OLARAK AÇIKLANAN CEVAPTA KARBONDİOKSİT DEĞERİNİN CEVABI VAR.
    AYRICA SORUDA 3 YERİNE 4 BOŞLUK BOŞLUK VAR.
    AYRICA OK SİJENİN %19 VE 19.5 OLMASI ÇOK YAKIN DEĞERLER. BAZI ÜL DEĞER KELERDE BU%19,5 HATTA %20

Yanlış soruları anlayabilmek için 2-3 okunarak kez zaman kaybettirmesi de cabası .
    Deneme sınavlarında 1 saatte teslim ederken, uzun ve çelişkili sorular yüzünden son sorularda yetiştirememe korkusundan panikledim ve 1-2 soruyu tam okuyamayıp hatalı cevaplandırdım
    Tüm bunlara rağmen iptal edilen soru olmasa bile 70 bekliyorum. İptal edilenler olursa 71-72-73 olabilir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. mrvYN

mrvYN TÜİSAG Üyesi

Lütfen kimler hangi sorulara dilekçe vereceğini yazabilir mi? (soru numarası ve hangi kitapçık)

6. deniz doğan

deniz doğan TÜİSAG Üyesi

buyurun yorumlarınızı bekliyorum düzeltilecek eklenecek..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Ekli Dosyalar:

ergeco, ahmetrasim, müslüm63 ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
  7. emrahgures

emrahgures TÜİSAG Üyesi

BİREYSEL İTİRAZ YAPACAKLARIN DİKKATİNE ; BAKANLIĞIN AÇIKLAMASI :sınav İLE İLGİLİ İTİRAZLAR
    Adaylar; sınav sorularına ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarlarının http://www.meb.gov.tr ve http://www.isggm.gov.tr internet adreslerinde yayımlanmasından itibaren en geç 3 (üç) iş günü içerisinde, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’ne yapabileceklerdir.
    Adayların sınav sorularına itiraz başvuruları, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletme Müdürlüğünün Ziraat Bankası Emek Şubesindeki TR 85 0001 0007 6540 5083 1150 07 IBAN Nu’lı hesabına itiraz edilecek her bir soru için 10 TL (KDV dahil) “sorulara itiraz ücreti” adı altında yatırarak alınan banka dekontu ve dilekçe ile kabul edilecektir.
    Başvuru adresi ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Evrak Servisi İnönü Bulvarı No:42 Emek-ANKARA’dır.
    sınav sorularına ilişkin itirazlar, en geç 10 (on) gün içerisinde İSGGM tarafından incelenip sonuçlandırılarak adaylara yine İSGGM tarafından yazılı olarak bildirilecektir.

8. mehmetdemirdas

mehmetdemirdas TÜİSAG Üyesi

GÜRÜLTÜ YÖNETMELİĞİ 28 TEMMUZDA YÜRÜLÜKTEN KALKMIŞTIR.SINAVDAN ÖNCE KALDIRILMIŞ BİR YÖNETMELİKTEN SORU SORULMUŞTUR. BİZİM ZEKAMIZLA ALAY EDENLERE İYİ BİR DERS VERMEMİZ GEREKİYOR HAYDİ GENÇLER ARKANIZDAYIM...

ibrahim ayvaz bu yazıya teşekkür etti.
  9. arbay

arbay TÜİSAG Üyesi

taslak olması onun geçersiz olduğunu gösterir zaten adı üzerinde taslak bir metin resmi olarak bir geçerliliği olamayan kamu oyunun görüşüne sunulmuş hatalı gorulen kısımlar hakkında öneriler kabul edilip gerekli düzenlemeler yapılması için. bu yüzden bu yönetmeliği sınavda mevzuat olarak kabul edemezsınız.

10. sema67

sema67 TÜİSAG Üyesi

size katılıyorum emre bey...kez grenler için para tuzağı bence de ..gecen sınavdan 69 ıle kaldım..bu sınavda berbttı hayatımda bukdar saçma sınav görmedim kesın bırılerının çıkarı ıcın yapılıyo bu ıs

11. Mehmet Halil DURCEYLAN

Mehmet Halil DURCEYLAN TÜİSAG Üyesi

Sorunun cevabı kendi hesabına çalışan berber kesin cevaptır. Boşu boşuna paranızı harcamyınız

aziz e. bu yazıya teşekkür etti.
  12. mehmetdemirdas

mehmetdemirdas TÜİSAG Üyesi

HAFTALIK GÜNLÜK SORUSU

13. ert

ert TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar ankarada oturuyorum sorulara itiraz edeceğim mail adresime dayanakları ile soruları gönderirseniz sevinirim ertugrul_ersin@hotmail.com

14. müslüm63

müslüm63 TÜİSAG Üyesi

Ağzınıza sağlık.Mayıs sınavından 64 bu sınavdan 67 alana kadar yaklaşık 5000 soru çözmüşümdür.İnanın aileme arkadaşlarıma karşı çok mahcubiyet içine giriyor hatta bazen kendimden şüphe ediyorum ben gerizekalımıyım diye.Verdiğim emeğe,harcadığım paraya ve zamana,çektiğim bu kadar strese KOCAMAN BİR HİÇ ile karşı karşıyayım.hakkımı helal etmiyorum etmeyeceğim.

fatih33 ve çiğdem yılmaz bu yazıya teşekkür etti.
  15. missisg

missisg TÜİSAG Üyesi

bana gönderirseniz bende itiraz edeceğim yarın. urunkoc@mynet.com teşekkürler

16. ismail jeofizik

ismail jeofizik TÜİSAG Üyesi

ism_demirci@live.com adresim arkadaşım bana da yollarsan bende dilekçeleri hazırlamaya başlayayım.

17. Osman ARSLANTAŞ

Osman ARSLANTAŞ TÜİSAG Üyesi

Merhaba Arkadaşlar Bugün Tam 5 Kursa Gittim

B Kitapçığında Kursların Kesin Dediği 10-25-42-47-48-49-57-70-72-79-80-89-92-95

18. kaytanci

kaytanci TÜİSAG Üyesi

KARDEŞ BU SORULAR KESİN İPTAL İTİRAZ GEREKÇELERİNDE AÇIK VE NET YAZ YOLLA

varandamir bu yazıya teşekkür etti.
  19. serkancivan

serkancivan TÜİSAG Üyesi

arkadaslar itiraz edilecek soruları ltf svancis@gmail.com adresine dayanaklarıyla beraber atarmısınız ankaradan toplu olarak dilekçeleri verecez...

20. ilterkilerci

ilterkilerci TÜİSAG Üyesi

B grubu domino etkisi 100. Sorusu doğru cevap C şıkkı olmalı değil mi hiçbir yerde kalıtsal çevre ile ilgili bir yazı görmedim şimdiye kadar

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica